Miedziane garnki - jakość do Twojej kuchni

Oprócz garnków do gotowania wykonanych ze stali nierdzewnej i aluminium dostępne są również garnki miedziane. Miedź bardzo dobrze przewodzi ciepło i szczególnie szybko reaguje na zmiany temperatury. Miedziane garnki są szczególnie cenione przez profesjonalnych kucharzy ze względu na właściwości materiału. Oczywiście są również dobrym wyborem dla ambitnych kucharzy hobbystów.

Jeśli chcesz kupić miedziane garnki, to dobrze trafiłeś. W naszym sklepie znajdziesz różne wysokiej jakości garnki wykonane z miedzi, które możesz zamówić bezpośrednio online i wygodnie zlecić ich dostawę.

Miedziane doniczki – najważniejsze rzeczy na pierwszy rzut oka

  •  Aby miedziany garnek zachował swój blask, może być konieczne od czasu do czasu polerowanie.
  •  Miedź ma między innymi dobrą przewodność cieplną, dzięki czemu miedziane naczynia nagrzewają się szczególnie równomiernie.
  •  Patelnie miedziane to dobry wybór, zwłaszcza do gotowania na kuchence gazowej, ze względu na szybką reakcję na zmiany temperatury.
  •  Miedziane garnki, które mają być używane na kuchence indukcyjnej, muszą mieć powłokę ferromagnetyczną.
  •  Miedziane garnki są często powlekane np. cyną lub stalą.
  •  W naszym sklepie możesz wygodnie kupić wysokiej jakości miedziane garnki online i zlecić ich dostawę.

Miedziane garnki dla wymagających profesjonalnych kucharzy i ambitnych kucharzy hobbystów

Chociaż powszechnie wiadomo, że nie są one dziś używane tak często jako naczynia kuchenne, miedziane garnki są niewątpliwie jednym z absolutnych klasyków. W końcu miedź była używana przez ludzi od wielu tysięcy lat. Szczególnie profesjonalni kucharze lubią używać garnków wykonanych z miedzi, ponieważ właściwości materiału pozwalają im szczególnie precyzyjnie regulować temperaturę.

W zasadzie oczywiście nie ma nic złego w tym, że ambitni kucharze-hobbyści decydują się na zakup miedzianych garnków, aby również skorzystać z pozytywnych właściwości materiału.

Korzyści z miedzianych garnków

Miedź oferuje szereg kluczowych zalet jako materiał na garnki do gotowania. Metal bardzo szybko reaguje na zmiany temperatury. Szybko się nagrzewa, a także szybko się schładza. Ponadto miedź ma doskonałą przewodność cieplną, dzięki czemu miedziane garnki nagrzewają się szczególnie równomiernie.

Te właściwości sprawiają, że potrawy można bardzo dobrze przyrządzać w garnku wykonanym z miedzi. Z tego powodu garnki miedziane są szczególnie cenione przez profesjonalnych kucharzy, którzy często polegają na tym, że potrafią precyzyjnie kontrolować temperaturę i szybko ją obniżać pod koniec czasu gotowania, aby ich dania cieszyły się powodzeniem.

Wady miedzianych garnków

Chociaż garnki wykonane z miedzi mogą zdobywać punkty swoimi zaletami, zwłaszcza u profesjonalnych kucharzy, naczynia wykonane z tego metalu mają również jedną lub dwie wady, których przynajmniej nie należy całkowicie ignorować przy zakupie.

Jedną z kwestii, którą w szczególności prywatni kucharze amatorzy mogą rozważyć, aby nie kupować miedzianych garnków, jest zdecydowanie ich stosunkowo wysoka cena. Ponieważ w porównaniu do konwencjonalnych garnków wykonanych z aluminium lub stali nierdzewnej, garnki wykonane z miedzi są zwykle zauważalnie droższe.

Ponadto miedź nie jest tak wytrzymała jak np. stal nierdzewna. Miedziane garnki są zatem bardzo wymagające w utrzymaniu, a posługiwanie się nimi w życiu codziennym wymaga pewnej ostrożności, aby uniknąć wgnieceń i zadrapań.

Miedziane garnki wymagają pielęgnacji

Wysokiej jakości garnki wykonane z miedzi są bardzo trwałe. Jednocześnie są też dość wrażliwe. Miękki metal może się stosunkowo łatwo wyginać. Jest podatny na drapanie i może reagować z niektórymi pokarmami, przez co z czasem traci swój blask.

Aby móc cieszyć się nimi jak najdłużej, garnki wykonane z miedzi wymagają zatem pewnej dbałości. Poza normalnym myciem ręcznym zwykle konieczne jest od czasu do czasu polerowanie miedzianych garnków odpowiednią pastą do polerowania, aby zachować ich połysk.

Do jakich typów pieców odpowiedni jest miedziany garnek?

Zasadniczo można również używać garnków miedzianych do gotowania na kuchence z płytą szklano-ceramiczną, na przykład. W tym przypadku jednak ważne jest, aby twój miedziany garnek miał nieco grubszą podstawę. Gwarantuje to, że spoczywa równomiernie na kuchence.

Jednak zalety miedzianego garnka i tak najlepiej smakuje na kuchence gazowej. Ponieważ umożliwia to bardzo szybką regulację ciepła podczas gotowania. Gdy tylko kuchenka gazowa jest włączona, jest gorąca. Jeśli płomień zostanie wyłączony, ciepło natychmiast znika. W połączeniu z szybką reakcją miedzi na zmiany temperatury zapewnia to perfekcyjne ugotowanie żywności.

Miedziane garnki do kuchenek indukcyjnych?

Kuchenki indukcyjne pozwalają na tak szybkie zmiany temperatury, jak kuchenki gazowe. Równanie 

Jednocześnie są energooszczędne i eliminują zagrożenia związane z otwartym ogniem.

Garnki miedziane zwykle nie nadają się do użytku na kuchence indukcyjnej. Istnieją jednak również donice wykonane z miedzi, które mają powłokę ferromagnetyczną. W takim przypadku odpowiedni miedziany garnek można również wykorzystać do gotowania na kuchence indukcyjnej.

Dlaczego garnki miedziane mają powłokę?

Miedź może reagować, zwłaszcza gdy wchodzi w kontakt z kwaśną żywnością, co czasami może stanowić problem. Z tego powodu donice miedziane są często powlekane innym materiałem.

Powłoka może składać się na przykład z cyny. Ponieważ jednak cyna jest bardzo wrażliwa i ma bardzo niską temperaturę topnienia, żywotność takiej powłoki pozostawia wiele do życzenia w przypadku niewłaściwego obchodzenia się z nią. Z drugiej strony powłoka ze stali nierdzewnej okazuje się znacznie bardziej wytrzymała i trwała.

Ostatecznie oczywiście od Ciebie zależy, czy wolisz miedziany garnek z powłoką, czy bez. Planowana aplikacja z pewnością również odgrywa pewną rolę.

Niezależnie od tego, kupując, zawsze powinieneś upewnić się, że wybrane przez Ciebie miedziane garnki faktycznie składają się głównie z miedzi. Doświadczenie pokazuje, że nie zawsze tak jest. Jeśli chcesz skorzystać z pozytywnych właściwości miedzianego garnka podczas gotowania, zalecamy przed zakupem przyjrzeć się bliżej opisowi odpowiedniego modelu.

Kup wysokiej jakości miedziane garnki

Miedziane garnki są szczególnie popularne wśród profesjonalnych kucharzy. Ale nawet wytrawni kucharze-amatorzy coraz bardziej doceniają zalety, jakie oferuje im miedziany garnek.

Jeśli szukasz wysokiej jakości miedzianych garnków, to trafiłeś we właściwe miejsce w naszym sklepie. Kupuj u nas miedziane garnki wygodnie przez Internet i szybko i niezawodnie dostarczysz nowe naczynia kuchenne. Jesteśmy pewni, że będziesz w pełni usatysfakcjonowany zakupem i będziesz cieszyć się miedzianymi doniczkami przez bardzo długi czas.