Wysokiej jakości armatura dla gastronomii

Czy to do czyszczenia szklanek i naczyń, czy do przygotowywania posiłków – woda jest niezbędna w branży gastronomicznej. Oczywiście nie powinno zabraknąć odpowiedniego kranu. Istnieją jednak specjalne wymagania przy zakupie odpowiedniego kranu z mikserem. Prosty kran do użytku prywatnego zwykle nie spełnia tego i dlatego jest bardzo złym wyborem. Zamiast tego zalecamy stosowanie profesjonalnego kranu do gastronomii. W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości armaturę gastronomiczną w różnych wzorach.

Armatura gastronomiczna na każdą potrzebę

Posiadamy armaturę wodną na każdą potrzebę. Nie ma znaczenia, czy potrzebujesz armatury wysokociśnieniowej, czy niskociśnieniowej, armatury wodnej do jednego lub dwóch zlewów czy czystej armatury gastronomicznej do zimnej wody. Gwarantujemy, że mamy odpowiedni model, który spełni Twoje wymagania.

Kran wysoko czy niskociśnieniowy?

Jeśli chcesz kupić kran, musisz wiedzieć między innymi, czy potrzebujesz kranu wysokociśnieniowego czy niskociśnieniowego. Aby dowiedzieć się, który wariant jest odpowiedni, musisz sprawdzić, jak woda jest podgrzewana w domu. Jeśli do ogrzewania używany jest system grzewczy, na ścianie znajdują się dwa połączenia. Zazwyczaj są one oznaczone czerwonym pierścieniem dla ciepłej i niebieskim pierścieniem dla zimnej wody. W takim przypadku potrzebujesz zaworu wysokiego ciśnienia. Jeśli natomiast woda jest podgrzewana przez bojler, w ścianie jest tylko połączenie z kranem. W takim przypadku potrzebujesz zaworu niskiego ciśnienia.

Tak działa zawór wysokiego ciśnienia

Wysokociśnieniowe zawory mieszają gorącą i zimną wodę z kranu. Ma dwa połączenia, z których jedno służy jako wlot dla zimnej, a drugie jako wlot dla ciepłej wody. Oznaczenie armatury wysokociśnieniowej wskazuje ciśnienie w armaturze wodnej

Tak działa zawór niskiego ciśnienia

Natomiast armatura niskociśnieniowa ma trzy przyłącza, z których jedno jest podłączone do źródła zimnej wody. Pozostałe dwa połączenia łączą armaturę wodną z kotłem, z których jeden zasila kocioł zimną wodą, a drugi transportuje wodę podgrzaną w kotle do armatury.

.

Kran do jednego lub dwóch zlewów

Oprócz kranów wodnych do jednego zlewu znajdziesz również modele, których możesz użyć do dwóch. W zależności od istniejącej szafki umywalkowej zawsze znajdziesz armaturę, która idealnie pasuje do Twoich potrzeb i która dostarcza Ci wody zgodnie z życzeniem .

Armatura wodna do zimnej wody

Jeśli nie potrzebujesz ciepłej wody lub masz tylko podłączenie do zimnej wody, właściwym wyborem jest kran z zimną wodą.