FAQ - Często zadawane pytania

Tak. Wypełnienie butli: spożywczy dwutlenek węgla, czystość: 99,995%

Butla CO2 2,0 kg wystarcza na ok. 600 litrów piwa

Butla CO2 0,5 kg wystarcza na ok. 150 litrów piwaTak, dzięki dozownikowi sprężonego powietrza można dozować zarówno z CO2, jak i bez CO2.  Różnice: do dozownika sprężonego powietrza nie jest potrzebna butla CO2, piwo jest podawane do dozownika dzięki sprężonemu powietrzu. Butla CO2 jest niezbędna do dozownika CO2.

Zalety i wady:

Systemy dozowania sprężonym powietrzem: Zalety: brak butli CO2, można również stosować z butlą CO2. Wady: brak

Systemy dozowania CO2: Zalety: system zamknięty (brak przenikania powietrza). Wady: brakZazwyczaj nie. Chłodziwo przepływa przez chłodnicę w kilku równoległych „liniach”. A jeśli chłodnica przestanie działać, skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta przez telefon lub e-mail.Możliwe przyczyny:

Beczka jest pusta.

Zawór odcinający dla linii napojów jest zamknięty.

Linia piwa jest zablokowana (np. Gąbka do czyszczenia)

Linia piwa jest popsuta.

Beczka jest zamrożona.

Głowica gwintowana beczki jest nieprawidłowo zamontowana.

Butla z dwutlenkiem węgla jest pusta.

Zawór odcinający linii dla przewodu sprężonego gazu jest zamknięty.

Uszczelki wargowe są sklejone, więc dwutlenek węgla nie dostaje się do beczki.

Linia dwutlenku węgla przecieka.

Suche szklanki.

Szklanki wyjęte ze zmywarki.

Ciśnienie kranu jest za niskie.  1. Określ temperaturę piwa i odczytaj powiązane z nią ciśnienie nasycenia.

5°C = 0,8 bara

6°C = 0,9 bara

7°C = 1,0 bar

8°C = 1,0 bar

9°C = 1,1 bara

10°C = 1,2 bara

11°C = 1,3 bara

12°C = 1,4 bara

13°C = 1,5 bara

14°C = 1,5 bara

15°C = 1,6 bara

16°C = 1,7 bara

17°C = 1,8 bara

18°C = 1,9 bara

19°C = 1,9 bara

20°C = 2,0 bara

21°C = 2,0 bara

22°C = 2,1 bara

23°C = 2,2 bara

24°C = 2,3 bara

25°C = 2,4 bara

26°C = 2,5 baraZależy od rodzaju piwa. Jeśli wybierzesz CO2, zwykle kilka dni lub nawet tygodni. Najlepiej jest używać sprężonego powietrza tego samego dnia lub następnego dnia.W tym celu użyj klucza do gwintowania. Odkręć nakrętkę złączkową w prawo, aby poluzować zawór. Zakręć nakrętkę złączkową w lewo, aby ponownie zamknąć zawór.


Prawie każdy dystrybutor napojów lub sklep z narzędziami.Odkręć nakrętkę złączkową w prawo, aby poluzować kran> przykręć odpowiedni adapter czyszczący do systemu> podłącz adapter czyszczący do węża do piwa i kolumny dozownika.

Połączenia mogą się różnić w zależności od systemu. Jeśli potrzebujesz porady, skontaktuj się z naszą obsługą klienta przez telefon lub e-mail.Mały zestaw czyszczący: 

Adapter do czyszczenia, złącze Gardena, klucz do kranu, szczotka do beczek, gąbka do czyszczenia, smar do kranu

-Usuń załącznik zaczepu za pomocą klawisza zaczepu

- Odłącz wąż do piwa od beczki i umieść go w pojemniku

- Podłącz adapter czyszczący do złącza Gardena

- Włóż gąbki czyszczące o odpowiednim rozmiarze do adaptera czyszczącego

- Przykręć adapter czyszczący do połączenia z gwintem kranu

- Podłącz dostępny w handlu wąż wodny ze złączem Gardena do przyłącza Gardena

- Odkręć dopływ wody

- Gąbki czyszczące są teraz płukane przez linię i tym samym czyszczą linię, na końcu wpadają do pojemnika

- Oprócz tego czyszczenia mechanicznego, wsyp np. proszek / roztwór Bevi Power do węża za pomocą lejka i spłucz dużą ilością wody

- Oczyść głowicę dozującą za pomocą szczotki beczkowej i nasmaruj metalowe części

Duży zestaw czyszczący:

Urządzenie do czyszczenia linii piwa, kulki czyszczące, smar do kranów, adapter do czyszczenia, klucz do kranu, szczotka do czyszczenia beczek, dysza 10 mm z połączeniem śrubowym 5/8 ”, proszek Bevi-Power

- Usuń załącznik zaczepu za pomocą przycisku zaczepu

- Przykręć adapter do czyszczenia

- Podłącz przelotkę, połączenie śrubowe i zacisk do jednego z węży, który ma już jednostronne połączenie śrubowe

- Podłącz ten wąż do adaptera do czyszczenia

- * W przypadku zaworów obrotowych podłączyć wąż za pomocą dołączonego zacisku węża Unex

- Umieść ok. 4 gąbek do czyszczenia o odpowiednim rozmiarze w jednym z dwóch wzierników

- Odkręć beczkę i podłącz wąż do piwa do drugiego wziernika

- Teraz weź kolejny wąż ze złączem śrubowym i podłącz go do kranu i przyłącza wody

- Wąż bez połączenia śrubowego jest wężem wody brudnej i jest przymocowany z boku urządzenia czyszczącego.

- Rozpocznij czyszczenie:

- Odkręć kran obracając dźwignię nastawczą, kulki czyszczące są wciskane naprzemiennie przez ciśnienie wody przez wąż do piwa i dozownika

- Brudna woda dostaje się do odpływu, gąbki pozostają w sicie. Czyszczenie dodatkami chemicznymi:

- Wlej proszek do jednego z wzierników

- Dodaj wodę do systemu, poczekaj, aż proszek się rozpuści

- Wypłucz system, jak wspomniano powyżej

- Pozostaw na jakiś czas roztwór czyszczący w systemie

- Spłukaj wodą i gąbkami do czyszczenia

Oczyść beczkę za pomocą szczotki beczki, nasmaruj metalowe części

W przypadku jednoprzewodowych systemów dozujących pozostaje wąż ze złączem śrubowym i podwójny nypel.Kran kompensacyjny ma w sobie coś w rodzaju „układu dysz”. Jest to stożkowy czop z tworzywa sztucznego, który może regulować przepływ lub całkowicie go zatrzymać. Za pomocą tego plastikowego stożka, kompensatora (stąd nazwa), można dozować nawet piwa pszeniczne bez piany. Kurki kompensacyjne pracują z wyższym ciśnieniem niż kurki tłokowe itp. 


Na naszej liście znajdziesz browary i odpowiednią głowicę kranową! Jeśli nadal nie jesteś pewny lub nie znalazłeś Twojego browaru na liście zadzwoń do dostawcy browaru / piwa i poproś go o odpowiedź.


W przypadku dystrybutora piwa istnieje kilka rzeczy, które należy rozważyć, jeśli chodzi o higienę. Oznacza to, że zarazki mogą łatwo i szybko tworzyć się w wężach, rurach i przewodach, a także na kranie. Oczywiście nie jest to dobra rzecz i należy tego unikać. Aby tego uniknąć, ważne jest nie tylko dokładne i prawidłowe czyszczenie, ale także regularne, a przede wszystkim wystarczająco częste czyszczenie. Oczywiście zależy to również od tego, jak często używasz kranu do piwa i jak często jest on podłączony do prądu lub beczki piwa. Zalecane jest jednak cotygodniowe czyszczenie podstawowe. Ponadto powinieneś upewnić się po codziennym użyciu, że nie ma piwa w rurach, przewodach ani gdziekolwiek poza beczką. Zaleca się czyszczenie gorącą wodą lub gorącą ściereczką. Jeśli chodzi o sprzątanie w sektorze gastronomicznym, istnieją nawet precyzyjne przepisy dotyczące częstotliwości sprzątania.W systemach PYGMY ze złączami John Guest wąż do piwa/wąż do sprężonego powietrza jest podłączony i zabezpieczony tylko za pomocą pierścienia zabezpieczającego. John Guest - system wkładany, nie ma nakrętek itp. potrzebnych do zamocowania węży. W systemach dozujących ze złączem ⅝ węże są mocowane za pomocą nakrętek / zacisków / uszczelek.Pierścienie zabezpieczające służą do zabezpieczenia połączeń John Guest i są mocowane do pierścienia wewnętrznego po włożeniu węża.

Węże pozostają szczelne, nawet gdy nie ma pierścienia zabezpieczającego.Tak, dobierane są indywidualnie w zależności od rodzaju systemu. Prosimy o kontakt z naszą obsługą klienta telefonicznie lub mailowo. 


100% azotu. Klasyfikacja H290


Alle CO2 Flaschen / Stickstoffflaschen haben 10 Jahre TÜV

Wszystkie butle CO2 / butle z azotem mają 10 lat ważności przeglądu.Głównie są to połączenia ⅜ (John Guest) lub ⅝. Dostępne są do tego odpowiednie adaptery. Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta przez telefon lub e-mail.Jeśli rozważasz zakup kranu do piwa możesz zastanawiać się, czego jeszcze będziesz potrzebować. Być może zastanawiasz się, czy regularnie potrzebne są dodatkowe akcesoria. Z jednej strony możesz używać systemu dozującego. Do tego na pewno potrzebujesz beczki z piwem. Zwykle możesz kupić normalną 5-litrową beczkę piwa w supermarkecie i podłączyć ją do kranu. Ponadto system kranu do piwa działa również z CO2 jako czynnikiem ciśnieniowym. Do tego celu używana jest butelka CO2. Zwykle, jak większość części dozownika piwa, powinien być w zestawie. Ale oczywiście CO2 jest tak samo produktem spożywczym jak piwo. Dlatego czasami musisz go uzupełnić. Jeśli masz dozownik sprężonego powietrza, CO2 nie jest wymagane. 


Reduktor ciśnienia (lub zawór redukcyjny) to zawór ciśnieniowy do montażu w układzie węża lub linii, który pomimo różnych ciśnień po stronie wlotowej (ciśnienie wlotowe) zapewnia, że pewne ciśnienie wylotowe nie zostanie przekroczone po stronie wylotowej.NIE! Należy zachować odpowiednie środki higieny, aby utrzymać czystość.   1. Dwie najczęstsze metody chłodzenia: na sucho i na mokro.

Ostatecznie obie metody dają ten sam efekt. Piwo jest chłodzone w drodze z beczki do kranu, co oznacza, że wstępne chłodzenie zwykle nie jest konieczne.

Chłodzenie na sucho działa dzięki aluminiowemu blokowi, z którego ciepło jest pobierane przez agregat chłodniczy. Piwo przechodzi przez ten chłodzony blok aluminiowy za pomocą dodatkowej cewki chłodzącej, która obniża je do pożądanej temperatury. Wymagany czas pracy chłodnicy jedno przejściowej do chłodzenia na sucho wynosi kilka minut, w zależności od systemu kranów. W tym trybie pracy można schłodzić tylko tyle, ile może zrobić agregat chłodniczy.

Z drugiej strony chłodnica mokra działa dzięki chłodzeniu wodnemu. Dozownik należy odpowiednio opróżnić, jeśli jest często transportowany, ponieważ transport z wypełnionym czynnikiem chłodzącym jest prawie niemożliwy. Sam kran jest bardzo lekki i dlatego działa bez wysiłku. Przed uruchomieniem woda musi zostać uzupełniona, a następnie schłodzona przez agregat chłodniczy. Woda powinna być często zmieniana w stacjonarnym systemie dozowania, w przeciwnym razie może stęchnąć.

Podobnie jak w przypadku chłodzenia na sucho, piwo jest następnie schładzane za pomocą specjalnego węża chłodzącego, który jest prowadzony przez zimną wodę podczas transportu z beczki do kranu. Pojemność cieplna wody zapewnia, że można schłodzić więcej piwa można w określonym czasu. Mogą również powstawać brzegi lodu, które pozwalają oszczędzać energię. Czas realizacji chłodnicy jedno przejściowej do chłodzenia na mokro wynosi 1-2 godziny, w zależności od modelu i producenta, co uniemożliwia uruchomienie bez przygotowania.Piwo smakuje najlepiej świeżo nalane i nie ma porównania z piwem z puszki lub butelkowanym, które można kupić w każdym sklepie. Jeśli lubisz także imprezy ogrodowe w domu, grille lub po prostu lubisz siedzieć z przyjaciółmi i napić się świeżego piwa kran piwny to świetna inwestycja. Nie zawsze musi to być profesjonalny system dystrybucji piwa za kilka tysięcy złotych, ale w środkowym segmencie cenowym jest wystarczająco duży wybór, który naprawdę oferuje dobrej jakości piwo z beczki.CO2 jest głównie wykorzystywany jako gaz do doprowadzania piwa do kranu pod ciśnieniem. Czasami zamiast tego stosuje się mieszany gaz dwutlenku węgla CO2 i azotu N2 lub po prostu azot N2. Ale jak działa kran, który nie używa żadnego z tych gazów? Dalszą możliwością w przypadku systemu dozującego jest pompa, zwana także pompą membranową. Działa ona poprzez ciśnienie powietrza. Nie potrzebujesz więc dodatkowego zbiornika gazu z CO2 lub azotem. Dzięki metodzie z pompą powietrze jest po prostu wpuszczane do węży. Fakt, że powietrze jest następnie pompowane do beczki piwa powoduje nadciśnienie w beczce, dzięki czemu piwo łatwo przepływa do kranu.

Chłodzenie jest oczywiście warunkiem koniecznym do picia świeżego i chłodnego piwa. Ale w jaki sposób chłodzą się systemy dozujące?

Zasada chłodzenia w systemie kranowym jest zasadniczo taka sama jak w lodówce i działa zgodnie z metodą kompresora. Jednorazowa chłodnica biegnie w układzie przez linie i chłodzi piwo do 4–7 ° C. Zasada działania systemu dozowania i lodówki działa w taki sposób, że w obwodzie przepływa specjalna ciecz, która najpierw odparowuje i usuwa ciepło z otoczenia. Para ponownie staje się płynna za pomocą sprężarki. Tworzy to cykl, który jest również obecny z tyłu lodówki. Technologia ta wykorzystuje energię elektryczną do sterowania obwodem i sprężarką. Dlatego konfiguracja zajmuje również około godziny, aby móc wyprodukować chłodne piwo. Z powodu chłodzenia system kranu zużywa zatem również energię elektryczną, gdy system jest podłączony do elektryczności, ale kran nie pracuje.W dzisiejszych czasach stało się całkiem normalne picie świeżo nalanego piwa lub świeżo mieszanych napojów z kranu. Ale kiedy stało się to możliwe? Kto wynalazł system dozujący?

Pewien Holender wynalazł pompę do piwa, na której, można powiedzieć, są oparte dzisiejsze systemy dozowania. John Lofting opatentował pompę do piwa i likierów w 1691 roku. Zostało to poprawione przez Brytyjczyka, który opatentował typowy uchwyt pompy do piwa w 1785 roku. Ten dozownik był dalszym etapem rozwoju. Ten Brytyjczyk nazywał się Joseph Bramah, który następnie zmodyfikował kran i pompę do piwa w 1797 roku. Oczywiście wtedy wszystkie były ręcznymi pompami do piwa. Dzisiejszy sprzęt elektryczny i funkcje stanowią zatem dalszy rozwój, który został dodany dopiero niedawno.

 

Dozowanie wody

 

1. Jakiego reduktora ciśnienia są potrzebne do wytworzenia wody gazowanej?

2. Jakie filtry istnieją?

3. Jak podłączyć system do kranu?

 Systemy dozujące PYGMY są urządzeniami wysokiej jakości i są bardzo przydatne w przypadku dużego zapotrzebowania. Chromowana powłoka ma tę dodatkową zaletę, że te systemy dozujące są łatwe do czyszczenia, a także wyglądają jak nowe. Obsługa połączeń i kranu jest prosta, a czyszczenie wszystkich części systemu kranu jest równie łatwe.

Instrukcje obsługi (https://www.nalewaki-do-piwa.pl/uslugi/instrukcje-obslugi/){ "@context":"http://schema.org/", "@id": "https://www.nalewaki-do-piwa.pl/faq/#faq", "@type":"FAQPage", "mainEntity": [{"@type":"Question","name":"Czy butle CO2 s\u0105 pe\u0142ne?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Tak. Wype\u0142nienie butli: spo\u017cywczy dwutlenek w\u0119gla, czysto\u015b\u0107: 99,995%"}},{"@type":"Question","name":"Na ile piwa wystarcza butla CO2 o masie 2 kg i 0,5 kg?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Butla CO2 2,0 kg wystarcza na ok. 600 litr\u00f3w piwaButla CO2 0,5 kg wystarcza na ok. 150 litr\u00f3w piwa"}},{"@type":"Question","name":"Czy mo\u017cna r\u00f3wnie\u017c wykorzysta\u0107 CO2 w systemie dozowania spr\u0119\u017conym powietrzem?Czy mo\u017cna r\u00f3wnie\u017c wykorzysta\u0107 CO2 w systemie dozowania spr\u0119\u017conym powietrzem?Czy mo\u017cna r\u00f3wnie\u017c wykorzysta\u0107 CO2 w systemie dozowania spr\u0119\u017conym powietrzem?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Tak, dzi\u0119ki dozownikowi spr\u0119\u017conego powietrza mo\u017cna dozowa\u0107 zar\u00f3wno z CO2, jak i bez CO2.  "}},{"@type":"Question","name":"R\u00f3\u017cnica mi\u0119dzy systemami dozuj\u0105cymi spr\u0119\u017conym powietrzem a systemami dozuj\u0105cymi CO2? Zalety i wady?R\u00f3\u017cnica mi\u0119dzy systemami dozuj\u0105cymi spr\u0119\u017conym powietrzem a systemami dozuj\u0105cymi CO2? Zalety i wady?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"R\u00f3\u017cnice: do dozownika spr\u0119\u017conego powietrza nie jest potrzebna butla CO2, piwo jest podawane do dozownika dzi\u0119ki spr\u0119\u017conemu powietrzu. Butla CO2 jest niezb\u0119dna do dozownika CO2.Zalety i wady:Systemy dozowania spr\u0119\u017conym powietrzem: Zalety: brak butli CO2, mo\u017cna r\u00f3wnie\u017c stosowa\u0107 z butl\u0105 CO2. Wady: brakSystemy dozowania CO2: Zalety: system zamkni\u0119ty (brak przenikania powietrza). Wady: brak"}},{"@type":"Question","name":"\u017bebra ch\u0142odz\u0105ce s\u0105 wygi\u0119te, czy to \u017ale?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Zazwyczaj nie. Ch\u0142odziwo przep\u0142ywa przez ch\u0142odnic\u0119 w kilku r\u00f3wnoleg\u0142ych \u201eliniach\u201d. A je\u015bli ch\u0142odnica przestanie dzia\u0142a\u0107, skontaktuj si\u0119 z naszym dzia\u0142em obs\u0142ugi klienta przez telefon lub e-mail."}},{"@type":"Question","name":"Piwo si\u0119 pieni, co zrobi\u0107?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Mo\u017cliwe przyczyny: Beczka jest pusta.Zaw\u00f3r odcinaj\u0105cy dla linii napoj\u00f3w jest zamkni\u0119ty.Linia piwa jest zablokowana (np. G\u0105bka do czyszczenia)Linia piwa jest popsuta.Beczka jest zamro\u017cona.G\u0142owica gwintowana beczki jest nieprawid\u0142owo zamontowana.Butla z dwutlenkiem w\u0119gla jest pusta.Zaw\u00f3r odcinaj\u0105cy linii dla przewodu spr\u0119\u017conego gazu jest zamkni\u0119ty.Uszczelki wargowe s\u0105 sklejone, wi\u0119c dwutlenek w\u0119gla nie dostaje si\u0119 do beczki.Linia dwutlenku w\u0119gla przecieka.Suche szklanki.Szklanki wyj\u0119te ze zmywarki.Ci\u015bnienie kranu jest za niskie."}},{"@type":"Question","name":"Jakie ci\u015bnienie dozowania nale\u017cy ustawi\u0107?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Okre\u015bl temperatur\u0119 piwa i odczytaj powi\u0105zane z ni\u0105 ci\u015bnienie nasycenia.5\u00b0C = 0,8 bara6\u00b0C = 0,9 bara7\u00b0C = 1,0 bar8\u00b0C = 1,0 bar9\u00b0C = 1,1 bara10\u00b0C = 1,2 bara11\u00b0C = 1,3 bara12\u00b0C = 1,4 bara13\u00b0C = 1,5 bara14\u00b0C = 1,5 bara15\u00b0C = 1,6 bara16\u00b0C = 1,7 bara17\u00b0C = 1,8 bara18\u00b0C = 1,9 bara19\u00b0C = 1,9 bara20\u00b0C = 2,0 bara21\u00b0C = 2,0 bara22\u00b0C = 2,1 bara23\u00b0C = 2,2 bara24\u00b0C = 2,3 bara25\u00b0C = 2,4 bara26\u00b0C = 2,5 bara"}},{"@type":"Question","name":"Jak d\u0142ugo piwo mo\u017ce by\u0107 \u201eotwarte\u201d po pierwszym nalewaniu?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Zale\u017cy od rodzaju piwa. Je\u015bli wybierzesz CO2, zwykle kilka dni lub nawet tygodni. Najlepiej jest u\u017cywa\u0107 spr\u0119\u017conego powietrza tego samego dnia lub nast\u0119pnego dnia."}},{"@type":"Question","name":"Jak odkr\u0119ci\u0107 kran?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"W tym celu u\u017cyj klucza do gwintowania. Odkr\u0119\u0107 nakr\u0119tk\u0119 z\u0142\u0105czkow\u0105 w prawo, aby poluzowa\u0107 zaw\u00f3r. Zakr\u0119\u0107 nakr\u0119tk\u0119 z\u0142\u0105czkow\u0105 w lewo, aby ponownie zamkn\u0105\u0107 zaw\u00f3r.\ufeff"}},{"@type":"Question","name":"Gdzie mog\u0119 nape\u0142ni\u0107 butl\u0119 CO2?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Prawie ka\u017cdy dystrybutor napoj\u00f3w lub sklep z narz\u0119dziami."}},{"@type":"Question","name":"Jak mog\u0119 wykorzysta\u0107 such\u0105 ch\u0142odnic\u0119 jako ch\u0142odnic\u0119 podsto\u0142ow\u0105 z dozownikiem?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Odkr\u0119\u0107 nakr\u0119tk\u0119 z\u0142\u0105czkow\u0105 w prawo, aby poluzowa\u0107 kran> przykr\u0119\u0107 odpowiedni adapter czyszcz\u0105cy do systemu> pod\u0142\u0105cz adapter czyszcz\u0105cy do w\u0119\u017ca do piwa i kolumny dozownika.Po\u0142\u0105czenia mog\u0105 si\u0119 r\u00f3\u017cni\u0107 w zale\u017cno\u015bci od systemu. Je\u015bli potrzebujesz porady, skontaktuj si\u0119 z nasz\u0105 obs\u0142ug\u0105 klienta przez telefon lub e-mail."}},{"@type":"Question","name":"Jak prawid\u0142owo czy\u015bci\u0107 dozownik?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Ma\u0142y zestaw czyszcz\u0105cy: Adapter do czyszczenia, z\u0142\u0105cze Gardena, klucz do kranu, szczotka do beczek, g\u0105bka do czyszczenia, smar do kranu- Usu\u0144 za\u0142\u0105cznik zaczepu za pomoc\u0105 klawisza zaczepu- Od\u0142\u0105cz w\u0105\u017c do piwa od beczki i umie\u015b\u0107 go w pojemniku- Pod\u0142\u0105cz adapter czyszcz\u0105cy do z\u0142\u0105cza Gardena- W\u0142\u00f3\u017c g\u0105bki czyszcz\u0105ce o odpowiednim rozmiarze do adaptera czyszcz\u0105cego- Przykr\u0119\u0107 adapter czyszcz\u0105cy do po\u0142\u0105czenia z gwintem kranu- Pod\u0142\u0105cz dost\u0119pny w handlu w\u0105\u017c wodny ze z\u0142\u0105czem Gardena do przy\u0142\u0105cza Gardena- Odkr\u0119\u0107 dop\u0142yw wody- G\u0105bki czyszcz\u0105ce s\u0105 teraz p\u0142ukane przez lini\u0119 i tym samym czyszcz\u0105 lini\u0119, na ko\u0144cu wpadaj\u0105 do pojemnika- Opr\u00f3cz tego czyszczenia mechanicznego, wsyp np. proszek \/ roztw\u00f3r Bevi Power do w\u0119\u017ca za pomoc\u0105 lejka i sp\u0142ucz du\u017c\u0105 ilo\u015bci\u0105 wody- Oczy\u015b\u0107 g\u0142owic\u0119 dozuj\u0105c\u0105 za pomoc\u0105 szczotki beczkowej i nasmaruj metalowe cz\u0119\u015bciDu\u017cy zestaw czyszcz\u0105cy:Urz\u0105dzenie do czyszczenia linii piwa, kulki czyszcz\u0105ce, smar do kran\u00f3w, adapter do czyszczenia, klucz do kranu, szczotka do czyszczenia beczek, dysza 10 mm z po\u0142\u0105czeniem \u015brubowym 5\/8 \u201d, proszek Bevi-Power- Usu\u0144 za\u0142\u0105cznik zaczepu za pomoc\u0105 przycisku zaczepu- Przykr\u0119\u0107 adapter do czyszczenia- Pod\u0142\u0105cz przelotk\u0119, po\u0142\u0105czenie \u015brubowe i zacisk do jednego z w\u0119\u017cy, kt\u00f3ry ma ju\u017c jednostronne po\u0142\u0105czenie \u015brubowe- Pod\u0142\u0105cz ten w\u0105\u017c do adaptera do czyszczenia- * W przypadku zawor\u00f3w obrotowych pod\u0142\u0105czy\u0107 w\u0105\u017c za pomoc\u0105 do\u0142\u0105czonego zacisku w\u0119\u017ca Unex- Umie\u015b\u0107 ok. 4 g\u0105bek do czyszczenia o odpowiednim rozmiarze w jednym z dw\u00f3ch wziernik\u00f3w- Odkr\u0119\u0107 beczk\u0119 i pod\u0142\u0105cz w\u0105\u017c do piwa do drugiego wziernika- Teraz we\u017a kolejny w\u0105\u017c ze z\u0142\u0105czem \u015brubowym i pod\u0142\u0105cz go do kranu i przy\u0142\u0105cza wody- W\u0105\u017c bez po\u0142\u0105czenia \u015brubowego jest w\u0119\u017cem wody brudnej i jest przymocowany z boku urz\u0105dzenia czyszcz\u0105cego.- Rozpocznij czyszczenie:- Odkr\u0119\u0107 kran obracaj\u0105c d\u017awigni\u0119 nastawcz\u0105, kulki czyszcz\u0105ce s\u0105 wciskane naprzemiennie przez ci\u015bnienie wody przez w\u0105\u017c do piwa i dozownika- Brudna woda dostaje si\u0119 do odp\u0142ywu, g\u0105bki pozostaj\u0105 w sicie. Czyszczenie dodatkami chemicznymi:- Wlej proszek do jednego z wziernik\u00f3w- Dodaj wod\u0119 do systemu, poczekaj, a\u017c proszek si\u0119 rozpu\u015bci- Wyp\u0142ucz system, jak wspomniano powy\u017cej- Pozostaw na jaki\u015b czas roztw\u00f3r czyszcz\u0105cy w systemie- Sp\u0142ukaj wod\u0105 i g\u0105bkami do czyszczeniaOczy\u015b\u0107 beczk\u0119 za pomoc\u0105 szczotki beczki, nasmaruj metalowe cz\u0119\u015bciW przypadku jednoprzewodowych system\u00f3w dozuj\u0105cych pozostaje w\u0105\u017c ze z\u0142\u0105czem \u015brubowym i podw\u00f3jny nypel."}},{"@type":"Question","name":"Czym r\u00f3\u017cni si\u0119 zaw\u00f3r kompensacyjny od zaworu t\u0142okowego?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Kran kompensacyjny ma w sobie co\u015b w rodzaju \u201euk\u0142adu dysz\u201d. Jest to sto\u017ckowy czop z tworzywa sztucznego, kt\u00f3ry mo\u017ce regulowa\u0107 przep\u0142yw lub ca\u0142kowicie go zatrzyma\u0107. Za pomoc\u0105 tego plastikowego sto\u017cka, kompensatora (st\u0105d nazwa), mo\u017cna dozowa\u0107 nawet piwa pszeniczne bez piany. Kurki kompensacyjne pracuj\u0105 z wy\u017cszym ci\u015bnieniem ni\u017c kurki t\u0142okowe itp. "}},{"@type":"Question","name":"Kt\u00f3r\u0105 g\u0142owic\u0119 musz\u0119 wybra\u0107?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Na naszej li\u015bcie znajdziesz browary i odpowiedni\u0105 g\u0142owic\u0119 kranow\u0105! Je\u015bli nadal nie jeste\u015b pewny lub nie znalaz\u0142e\u015b Twojego browaru na li\u015bcie zadzwo\u0144 do dostawcy browaru \/ piwa i popro\u015b go o odpowied\u017a."}},{"@type":"Question","name":"Jak cz\u0119sto nale\u017cy czy\u015bci\u0107 dozownik?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"W przypadku dystrybutora piwa istnieje kilka rzeczy, kt\u00f3re nale\u017cy rozwa\u017cy\u0107, je\u015bli chodzi o higien\u0119. Oznacza to, \u017ce zarazki mog\u0105 \u0142atwo i szybko tworzy\u0107 si\u0119 w w\u0119\u017cach, rurach i przewodach, a tak\u017ce na kranie. Oczywi\u015bcie nie jest to dobra rzecz i nale\u017cy tego unika\u0107. Aby tego unikn\u0105\u0107, wa\u017cne jest nie tylko dok\u0142adne i prawid\u0142owe czyszczenie, ale tak\u017ce regularne, a przede wszystkim wystarczaj\u0105co cz\u0119ste czyszczenie. Oczywi\u015bcie zale\u017cy to r\u00f3wnie\u017c od tego, jak cz\u0119sto u\u017cywasz kranu do piwa i jak cz\u0119sto jest on pod\u0142\u0105czony do pr\u0105du lub beczki piwa. Zalecane jest jednak cotygodniowe czyszczenie podstawowe. Ponadto powiniene\u015b upewni\u0107 si\u0119 po codziennym u\u017cyciu, \u017ce nie ma piwa w rurach, przewodach ani gdziekolwiek poza beczk\u0105. Zaleca si\u0119 czyszczenie gor\u0105c\u0105 wod\u0105 lub gor\u0105c\u0105 \u015bciereczk\u0105. Je\u015bli chodzi o sprz\u0105tanie w sektorze gastronomicznym, istniej\u0105 nawet precyzyjne przepisy dotycz\u0105ce cz\u0119stotliwo\u015bci sprz\u0105tania."}},{"@type":"Question","name":"Zam\u00f3wi\u0142em dozownik PYGMY ze z\u0142\u0105czem John Guest, ale brakuje po\u0142\u0105czenia z systemem do w\u0119\u017ca do piwa.","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"W systemach PYGMY ze z\u0142\u0105czami John Guest w\u0105\u017c do piwa\/w\u0105\u017c do spr\u0119\u017conego powietrza jest pod\u0142\u0105czony i zabezpieczony tylko za pomoc\u0105 pier\u015bcienia zabezpieczaj\u0105cego. "}},{"@type":"Question","name":"R\u00f3\u017cnica mi\u0119dzy \u215d a John Guest","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"John Guest - system wk\u0142adany, nie ma nakr\u0119tek itp. potrzebnych do zamocowania w\u0119\u017cy. W systemach dozuj\u0105cych ze z\u0142\u0105czem \u215d w\u0119\u017ce s\u0105 mocowane za pomoc\u0105 nakr\u0119tek \/ zacisk\u00f3w \/ uszczelek."}},{"@type":"Question","name":"Do czego potrzebuj\u0119 pier\u015bcienia zabezpieczaj\u0105cego i gdzie jest on u\u017cywany?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Pier\u015bcienie zabezpieczaj\u0105ce s\u0142u\u017c\u0105 do zabezpieczenia po\u0142\u0105cze\u0144 John Guest i s\u0105 mocowane do pier\u015bcienia wewn\u0119trznego po w\u0142o\u017ceniu w\u0119\u017ca.W\u0119\u017ce pozostaj\u0105 szczelne, nawet gdy nie ma pier\u015bcienia zabezpieczaj\u0105cego."}},{"@type":"Question","name":"Istniej\u0105 cz\u0119\u015bci zamienne do system\u00f3w dozuj\u0105cych?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Tak, dobierane s\u0105 indywidualnie w zale\u017cno\u015bci od rodzaju systemu. Prosimy o kontakt z nasz\u0105 obs\u0142ug\u0105 klienta telefonicznie lub mailowo. "}},{"@type":"Question","name":"Butla z azotem: czy jest to czysty gaz czy mieszanina? Jak\u0105 ma zawarto\u015b\u0107?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"100% azotu. Klasyfikacja H290"}},{"@type":"Question","name":"Hat die CO2 Flaschen \/ Stickstoffflaschen T\u00dcV?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Alle CO2 Flaschen \/ Stickstoffflaschen haben 10 Jahre T\u00dcV "}},{"@type":"Question","name":"Czy butla CO2 \/ butla azotowa ma przegl\u0105d?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Wszystkie butle CO2 \/ butle z azotem maj\u0105 10 lat wa\u017cno\u015bci przegl\u0105du."}},{"@type":"Question","name":"Jakie po\u0142\u0105czenia wyst\u0119puj\u0105 w systemach dozuj\u0105cych, jakich adapter\u00f3w potrzebuj\u0119?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"G\u0142\u00f3wnie s\u0105 to po\u0142\u0105czenia \u215c (John Guest) lub \u215d. Dost\u0119pne s\u0105 do tego odpowiednie adaptery. Aby uzyska\u0107 wi\u0119cej informacji skontaktuj si\u0119 z naszym dzia\u0142em obs\u0142ugi klienta przez telefon lub e-mail."}},{"@type":"Question","name":"Opr\u00f3cz kranu, czego jeszcze potrzebuj\u0119 do nalewania piwa?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Je\u015bli rozwa\u017casz zakup kranu do piwa mo\u017cesz zastanawia\u0107 si\u0119, czego jeszcze b\u0119dziesz potrzebowa\u0107. By\u0107 mo\u017ce zastanawiasz si\u0119, czy regularnie potrzebne s\u0105 dodatkowe akcesoria. Z jednej strony mo\u017cesz u\u017cywa\u0107 systemu dozuj\u0105cego. Do tego na pewno potrzebujesz beczki z piwem. Zwykle mo\u017cesz kupi\u0107 normaln\u0105 5-litrow\u0105 beczk\u0119 piwa w supermarkecie i pod\u0142\u0105czy\u0107 j\u0105 do kranu. Ponadto system kranu do piwa dzia\u0142a r\u00f3wnie\u017c z CO2 jako czynnikiem ci\u015bnieniowym. Do tego celu u\u017cywana jest butelka CO2. Zwykle, jak wi\u0119kszo\u015b\u0107 cz\u0119\u015bci dozownika piwa, powinien by\u0107 w zestawie. Ale oczywi\u015bcie CO2 jest tak samo produktem spo\u017cywczym jak piwo. Dlatego czasami musisz go uzupe\u0142ni\u0107. Je\u015bli masz dozownik spr\u0119\u017conego powietrza, CO2 nie jest wymagane. "}},{"@type":"Question","name":"Je\u015bli rozwa\u017casz zakup kranu do piwa mo\u017cesz zastanawia\u0107 si\u0119, czego jeszcze b\u0119dziesz potrzebowa\u0107. By\u0107 mo\u017ce zastanawiasz si\u0119, czy regularnie potrzebne s\u0105 dodatkowe akcesoria. Z jednej strony mo\u017cesz u\u017cywa\u0107 systemu dozuj\u0105cego. Do tego na pewno potrzebujesz beczki z piwem. Zwykle mo\u017cesz kupi\u0107 normaln\u0105 5-litrow\u0105 beczk\u0119 piwa w supermarkecie i pod\u0142\u0105czy\u0107 j\u0105 do kranu. Ponadto system kranu do piwa dzia\u0142a r\u00f3wnie\u017c z CO2 jako czynnikiem ci\u015bnieniowym. Do tego celu u\u017cywana jest butelka CO2. Zwykle, jak wi\u0119kszo\u015b\u0107 cz\u0119\u015bci dozownika piwa, powinien by\u0107 w zestawie. Ale oczywi\u015bcie CO2 jest tak samo produktem spo\u017cywczym jak piwo. Dlatego czasami musisz go uzupe\u0142ni\u0107. Je\u015bli masz dozownik spr\u0119\u017conego powietrza, CO2 nie jest wymagane.","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Reduktor ci\u015bnienia (lub zaw\u00f3r redukcyjny) to zaw\u00f3r ci\u015bnieniowy do monta\u017cu w uk\u0142adzie w\u0119\u017ca lub linii, kt\u00f3ry pomimo r\u00f3\u017cnych ci\u015bnie\u0144 po stronie wlotowej (ci\u015bnienie wlotowe) zapewnia, \u017ce pewne ci\u015bnienie wylotowe nie zostanie przekroczone po stronie wylotowej."}},{"@type":"Question","name":"Na w\u0119\u017cu jest ple\u015b\u0144, czy nadal mog\u0119 go u\u017cywa\u0107 do nalewania?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"NIE! Nale\u017cy zachowa\u0107 odpowiednie \u015brodki higieny, aby utrzyma\u0107 czysto\u015b\u0107. "}},{"@type":"Question","name":"Piwo jest zbyt du\u017co gazu, dlaczego?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":""}},{"@type":"Question","name":"Jaka jest r\u00f3\u017cnica mi\u0119dzy ch\u0142odzeniem na mokro lub na sucho?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Dwie najcz\u0119stsze metody ch\u0142odzenia: na sucho i na mokro.Ostatecznie obie metody daj\u0105 ten sam efekt. Piwo jest ch\u0142odzone w drodze z beczki do kranu, co oznacza, \u017ce wst\u0119pne ch\u0142odzenie zwykle nie jest konieczne.Ch\u0142odzenie na sucho dzia\u0142a dzi\u0119ki aluminiowemu blokowi, z kt\u00f3rego ciep\u0142o jest pobierane przez agregat ch\u0142odniczy. Piwo przechodzi przez ten ch\u0142odzony blok aluminiowy za pomoc\u0105 dodatkowej cewki ch\u0142odz\u0105cej, kt\u00f3ra obni\u017ca je do po\u017c\u0105danej temperatury. Wymagany czas pracy ch\u0142odnicy jedno przej\u015bciowej do ch\u0142odzenia na sucho wynosi kilka minut, w zale\u017cno\u015bci od systemu kran\u00f3w. W tym trybie pracy mo\u017cna sch\u0142odzi\u0107 tylko tyle, ile mo\u017ce zrobi\u0107 agregat ch\u0142odniczy.Z drugiej strony ch\u0142odnica mokra dzia\u0142a dzi\u0119ki ch\u0142odzeniu wodnemu. Dozownik nale\u017cy odpowiednio opr\u00f3\u017cni\u0107, je\u015bli jest cz\u0119sto transportowany, poniewa\u017c transport z wype\u0142nionym czynnikiem ch\u0142odz\u0105cym jest prawie niemo\u017cliwy. Sam kran jest bardzo lekki i dlatego dzia\u0142a bez wysi\u0142ku. Przed uruchomieniem woda musi zosta\u0107 uzupe\u0142niona, a nast\u0119pnie sch\u0142odzona przez agregat ch\u0142odniczy. Woda powinna by\u0107 cz\u0119sto zmieniana w stacjonarnym systemie dozowania, w przeciwnym razie mo\u017ce st\u0119chn\u0105\u0107.Podobnie jak w przypadku ch\u0142odzenia na sucho, piwo jest nast\u0119pnie sch\u0142adzane za pomoc\u0105 specjalnego w\u0119\u017ca ch\u0142odz\u0105cego, kt\u00f3ry jest prowadzony przez zimn\u0105 wod\u0119 podczas transportu z beczki do kranu. Pojemno\u015b\u0107 cieplna wody zapewnia, \u017ce mo\u017cna sch\u0142odzi\u0107 wi\u0119cej piwa mo\u017cna w okre\u015blonym czasu. Mog\u0105 r\u00f3wnie\u017c powstawa\u0107 brzegi lodu, kt\u00f3re pozwalaj\u0105 oszcz\u0119dza\u0107 energi\u0119. Czas realizacji ch\u0142odnicy jedno przej\u015bciowej do ch\u0142odzenia na mokro wynosi 1-2 godziny, w zale\u017cno\u015bci od modelu i producenta, co uniemo\u017cliwia uruchomienie bez przygotowania."}},{"@type":"Question","name":"Kiedy op\u0142aca si\u0119 kupi\u0107 kran?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Piwo smakuje najlepiej \u015bwie\u017co nalane i nie ma por\u00f3wnania z piwem z puszki lub butelkowanym, kt\u00f3re mo\u017cna kupi\u0107 w ka\u017cdym sklepie. Je\u015bli lubisz tak\u017ce imprezy ogrodowe w domu, grille lub po prostu lubisz siedzie\u0107 z przyjaci\u00f3\u0142mi i napi\u0107 si\u0119 \u015bwie\u017cego piwa kran piwny to \u015bwietna inwestycja. Nie zawsze musi to by\u0107 profesjonalny system dystrybucji piwa za kilka tysi\u0119cy z\u0142otych, ale w \u015brodkowym segmencie cenowym jest wystarczaj\u0105co du\u017cy wyb\u00f3r, kt\u00f3ry naprawd\u0119 oferuje dobrej jako\u015bci piwo z beczki."}},{"@type":"Question","name":"Jak dzia\u0142a kran bez CO2?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"CO2 jest g\u0142\u00f3wnie wykorzystywany jako gaz do doprowadzania piwa do kranu pod ci\u015bnieniem. Czasami zamiast tego stosuje si\u0119 mieszany gaz dwutlenku w\u0119gla CO2 i azotu N2 lub po prostu azot N2. Ale jak dzia\u0142a kran, kt\u00f3ry nie u\u017cywa \u017cadnego z tych gaz\u00f3w? Dalsz\u0105 mo\u017cliwo\u015bci\u0105 w przypadku systemu dozuj\u0105cego jest pompa, zwana tak\u017ce pomp\u0105 membranow\u0105. Dzia\u0142a ona poprzez ci\u015bnienie powietrza. Nie potrzebujesz wi\u0119c dodatkowego zbiornika gazu z CO2 lub azotem. Dzi\u0119ki metodzie z pomp\u0105 powietrze jest po prostu wpuszczane do w\u0119\u017cy. Fakt, \u017ce powietrze jest nast\u0119pnie pompowane do beczki piwa powoduje nadci\u015bnienie w beczce, dzi\u0119ki czemu piwo \u0142atwo przep\u0142ywa do kranu."}},{"@type":"Question","name":"Jak ch\u0142odz\u0105 si\u0119 systemy dozuj\u0105ce?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Ch\u0142odzenie jest oczywi\u015bcie warunkiem koniecznym do picia \u015bwie\u017cego i ch\u0142odnego piwa. Ale w jaki spos\u00f3b ch\u0142odz\u0105 si\u0119 systemy dozuj\u0105ce?Zasada ch\u0142odzenia w systemie kranowym jest zasadniczo taka sama jak w lod\u00f3wce i dzia\u0142a zgodnie z metod\u0105 kompresora. Jednorazowa ch\u0142odnica biegnie w uk\u0142adzie przez linie i ch\u0142odzi piwo do 4\u20137 \u00b0 C. Zasada dzia\u0142ania systemu dozowania i lod\u00f3wki dzia\u0142a w taki spos\u00f3b, \u017ce w obwodzie przep\u0142ywa specjalna ciecz, kt\u00f3ra najpierw odparowuje i usuwa ciep\u0142o z otoczenia. Para ponownie staje si\u0119 p\u0142ynna za pomoc\u0105 spr\u0119\u017carki. Tworzy to cykl, kt\u00f3ry jest r\u00f3wnie\u017c obecny z ty\u0142u lod\u00f3wki. Technologia ta wykorzystuje energi\u0119 elektryczn\u0105 do sterowania obwodem i spr\u0119\u017cark\u0105. Dlatego konfiguracja zajmuje r\u00f3wnie\u017c oko\u0142o godziny, aby m\u00f3c wyprodukowa\u0107 ch\u0142odne piwo. Z powodu ch\u0142odzenia system kranu zu\u017cywa zatem r\u00f3wnie\u017c energi\u0119 elektryczn\u0105, gdy system jest pod\u0142\u0105czony do elektryczno\u015bci, ale kran nie pracuje."}},{"@type":"Question","name":"Kiedy wynaleziono systemy dozuj\u0105ce?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"W dzisiejszych czasach sta\u0142o si\u0119 ca\u0142kiem normalne picie \u015bwie\u017co nalanego piwa lub \u015bwie\u017co mieszanych napoj\u00f3w z kranu. Ale kiedy sta\u0142o si\u0119 to mo\u017cliwe? Kto wynalaz\u0142 system dozuj\u0105cy?Pewien Holender wynalaz\u0142 pomp\u0119 do piwa, na kt\u00f3rej, mo\u017cna powiedzie\u0107, s\u0105 oparte dzisiejsze systemy dozowania. John Lofting opatentowa\u0142 pomp\u0119 do piwa i likier\u00f3w w 1691 roku. Zosta\u0142o to poprawione przez Brytyjczyka, kt\u00f3ry opatentowa\u0142 typowy uchwyt pompy do piwa w 1785 roku. Ten dozownik by\u0142 dalszym etapem rozwoju. Ten Brytyjczyk nazywa\u0142 si\u0119 Joseph Bramah, kt\u00f3ry nast\u0119pnie zmodyfikowa\u0142 kran i pomp\u0119 do piwa w 1797 roku. Oczywi\u015bcie wtedy wszystkie by\u0142y r\u0119cznymi pompami do piwa. Dzisiejszy sprz\u0119t elektryczny i funkcje stanowi\u0105 zatem dalszy rozw\u00f3j, kt\u00f3ry zosta\u0142 dodany dopiero niedawno. Dozowanie wody 1. Jakiego reduktora ci\u015bnienia s\u0105 potrzebne do wytworzenia wody gazowanej?2. Jakie filtry istniej\u0105?3. Jak pod\u0142\u0105czy\u0107 system do kranu? "}},{"@type":"Question","name":"Jak obs\u0142ugiwa\u0107 system dozuj\u0105cy PYGMY?","answerCount":1,"acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Systemy dozuj\u0105ce PYGMY s\u0105 urz\u0105dzeniami wysokiej jako\u015bci i s\u0105 bardzo przydatne w przypadku du\u017cego zapotrzebowania. Chromowana pow\u0142oka ma t\u0119 dodatkow\u0105 zalet\u0119, \u017ce te systemy dozuj\u0105ce s\u0105 \u0142atwe do czyszczenia, a tak\u017ce wygl\u0105daj\u0105 jak nowe. Obs\u0142uga po\u0142\u0105cze\u0144 i kranu jest prosta, a czyszczenie wszystkich cz\u0119\u015bci systemu kranu jest r\u00f3wnie \u0142atwe.Instrukcje obs\u0142ugi (https:\/\/www.nalewaki-do-piwa.pl\/uslugi\/instrukcje-obslugi\/)"}}] }