Nalewaki do piwa (5L beczka)

Filtr

Małe pięciolitrowe beczki są klasykiem na każdej imprezie urodzinowej, tutaj również znajduje się wiele akcesoriów do pysznego piwa. 5-litrowe beczki na imprezy są dostępne w wielu browarach i, w przeciwieństwie do butelek i puszek, są bez depozytu. Łatwiej jest również posprzątać: po imprezie nie ma wszędzie butelek. 5-litrowe beczki są idealne na imprezy w domu lub do grillowania w lecie. Każdy może pić piwo do woli. Nalewak wysokiej jakości przeznaczony jest dla piwowarów hobbystycznych lub dla tych, którzy regularnie organizują przyjęcie w ogrodzie. Jest opłacalną inwestycją.

Akcesoria wysokiej jakości

Adaptery beczek pięciolitrowych są wykonane z metalu, a zatem bardzo stabilne. Beczki można podłączyć do konwencjonalnego systemu dozującego. Dzięki kranowi do piwa możesz również wyjąć wąż do piwa z systemu dozującego. Zawór zwrotny umożliwia czyste przebicie. Możesz więc pić świeże piwo w małych ilościach. Istnieją korki uszczelniające do pięciolitrowych beczek z korkami wentylacyjnymi, które można stosować razem z adapterem. Przydatne są również małe reduktory ciśnienia do kapsułek CO2, które można również podłączyć bezpośrednio do adaptera lub zamknięcia beczki. Oczywiście oferujemy również kapsułki z dwutlenkiem węgla.

Chłodzenie beczek o pojemności 5 l

Każdy chce się napić zimnego piwa na grillu. Ciepłe piwo często smakuje czerstwo i mdłe, ale chłodzenie małych beczek nie zawsze jest łatwe. Dlatego też rękawy chłodzące, które są po prostu umieszczone wokół beczek, są bardzo praktyczne. Działają nawet bez prądu. Małe chłodziarki do piwa z kompresorem obiecują stałe chłodzenie. Możesz nawet nalewać świeże piwo bezpośrednio z urządzenia! Pomimo najlepszego chłodzenia piwo powinno się szybko pić, nie tylko dlatego, że po prostu najlepiej smakuje świeże. Po kilku dniach, w zależności od temperatury przechowywania, tworzą się zarazki i bakterie, a pozostałe piwo należy wylać.

Przenośne beczki imprezowe

A jeśli chcesz być bardziej mobilny dzięki beczce na imprezy, zestaw kranów jest idealny. Kran z piankowym przyciskiem, mały reduktor ciśnienia, adapter i uszczelka gwarantują największą przyjemność z piwa. Nalewanie z pięciolitrowych beczek imprezowych jest również możliwe przy użyciu kranów z pompą ręczną lub automatycznym CO2. Nie należy jednak toczyć beczek, ponieważ powoduje to powstanie dużej ilości piany, której można uniknąć dopiero później, bardzo powoli nalewając piwo. Nadmierne ciśnienie tworzy również pianę, dlatego zalecany jest mały reduktor ciśnienia.

5-litrowe systemy dozujące - idealne na przyjęcia w domu i ogrodzie

Świeże piwo z beczki po prostu smakuje lepiej. Ani lodowato zimne piwo w butelkach, ani piwo w puszkach nie może tego przebić. Odpowiedni system dozowania jest zatem zwykle częścią podstawowego wyposażenia restauracji, a nawet w sektorze prywatnym, coraz więcej miłośników piwa nie chce stracić okazji do przyjemności z picia. Ale oczywiście nie każdy ma zastosowanie w profesjonalnym dystrybutorze piwa, który można podłączyć do ogromnej beczki. Dlatego 5-litrowy dozownik jest często idealnym rozwiązaniem do użytku prywatnego. W ten sposób możesz cieszyć się świeżo warzonym piwem bez ponoszenia żadnych kosztów. W naszym sklepie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz, od 5-litrowej beczki na imprezy, kompaktowej chłodziarki do piwa z beczki po mobilny zestaw kranów.

Kto

Dla kogo jest przeznaczony 5-litrowy dozownik?

Nalewak 5 litrowy jest oczywiście o wiele za mały dla branży gastronomicznej. Dlatego w branży zawodowej zwykle stosuje się inne systemy, które mogą być obsługiwane przy znacznie większych beczkach. Jeśli jednak nie chcesz wychodzić za każdym razem, aby napić się świeżo nalanego piwa, znajdziesz idealne rozwiązanie w 5-litrowym nalewaku. Taki gadżet jest idealny, na przykład, jako atrakcja na przyjęcia urodzinowe lub inne uroczystości w gronie bliskich. W końcu zawartość 5-litrowej beczki na imprezy jest łatwa do zarządzania i zostaje szybko wypita przy raczej niewielkiej liczbie gości. Jednocześnie jest świetnym powitaniem i smaczną alternatywą dla piwa butelkowego, które zwykle podawane jest na prywatnych przyjęciach.

Dlaczego potrzebujesz również nalewaka do 5-litrowej beczki?

Prawdopodobnie nie ma osoby pijącej piwo, która nie próbowałaby sama nalać sobie piwa z beczki 5-litrowej. Jednak wynik jest zawsze taki sam. Na początku zamiast piwa z beczki wydobywa się prawie tylko piana, ale na koniec piwo smakuje nieświeżo i prawie nie zawiera dwutlenku węgla. To nie tyle dlatego, że zrobiłeś coś źle, ale raczej z powodu braku technologii lub ciśnienia w kranie. Jeśli nie masz odpowiednich przyborów do dużej beczki z piwem, wynik będzie taki sam.

Ciśnienie robocze 5-litrowej beczki

Aby nalać świeżego piwa, nawet przy małym 5-litrowym dozowniku, niezwykle ważne jest zapewnienie odpowiedniego ciśnienia roboczego. Ponieważ beczka jest pod ciśnieniem z powodu dwutlenku węgla, który powstał podczas fermentacji piwa. Jeśli beczka piwa zostanie po prostu otwarta, dwutlenek węgla zostanie uwolniony. Jak opisano powyżej, początkowo prowadzi to do nadmiernego pienienia. To sprawia, że nalewanie jest praktycznie niemożliwe, a piwo pozostające w beczce traci ciśnienie i ma nieświeży smak. Aby temu przeciwdziałać, na przykład odpowiedni jest 5-litrowy dozownik z kapsułką CO2 i małym reduktorem ciśnienia. Za pomocą kapsułki CO2 podczas dozowania powstaje wystarczająco wysokie przeciwciśnienie, które można dostosować do właściwej siły za pomocą małego reduktora ciśnienia. W ten sposób, pomimo kompaktowych wymiarów dozownika, możliwe jest dozowanie piwa bez piany z 5 litrowej beczki na imprezy.

5-litrowy nalewak musi być regularnie czyszczony

Oczywiste jest, że higiena w związku z żywnością powinna być najwyższym priorytetem. Oczywiście dotyczy to również 5-litrowego nalewaka. Jeśli nie będzie regularnie czyszczony, bakterie i grzyby z czasem zaczną się w nim gromadzić. Wpływa to nie tylko na smak piwa, ale może również powodować choroby w określonych okolicznościach. Zwróć szczególną uwagę na higienę 5-litrowego nalewaka i po każdym użyciu dokładnie wyczyść urządzenie. Nawiasem mówiąc, zapewniasz również dłuższą żywotność i że będziesz mógł cieszyć się nim tak długo, jak to możliwe.

Chłodzenie 5 litrowej beczki

W normalnych systemach nalewania piwo jest zwykle chłodzone w drodze przez wąż do kranu za pomocą chłodzenia na mokro lub na sucho. Nie dotyczy to 5-litrowych systemów dozujących. Z tego powodu szczególnie ważne jest tutaj wystarczające chłodzenie beczki. Poprawia to smak, a także ułatwia nalewanie, ponieważ mniej dwutlenku węgla rozpuszcza się w zimnym piwie, a zatem wymagane jest niższe ciśnienie wsteczne. Na przykład, aby utrzymać beczkę w niskiej temperaturze, można założyć tuleją chłodzącą. To rozwiązanie jest szczególnie praktyczne na wycieczkach. Ponieważ zapobiega to całkowitemu nagrzewaniu się beczki bez prądu. Alternatywnie, jako 5-litrowy nalewak, można również użyć odpowiedniej chłodziarki do piwa z beczki z reduktorem ciśnienia CO2 i kurkiem kompensacyjnym. Utrzymuje to również 5-litrową beczkę w odpowiedniej temperaturze i pozwala cieszyć się piwem z przyjaciółmi.