Oceny artykułu

Dobre piwo można nalać w kilka minut, a smakuje jeszcze lepiej dzięki profesjonalnym systemom dozującym i akcesoriom. Coraz więcej miłośników piwa chce pić piwo w domu, a kran jest również częścią ekwipunku w domach. Piwa z beczki przekonują odpowiednią zawartością dwutlenku węgla i pianką jako „wisienką na torcie”. Ważne jest, aby dozownik i akcesoria były dobrej jakości i aby system był regularnie czyszczony, ale nawet przy dobrym czyszczeniu piwo nigdy nie powinno mieć kontaktu z kranem. Systemy dozujące, akcesoria i środki czyszczące można zamówić bezpośrednio u nas online.

Profesjonalne systemy dozujące

W pubie systemy kranowe są po prostu jego częścią, a domowe systemy kranowe są atrakcją każdej imprezy. Nawet picie piwa jest fajne! Jednak każdy dozownik musi być prawidłowo skonfigurowany przed użyciem. Robiąc to, należy zwrócić szczególną uwagę na ciśnienie CO2, ponieważ bezpieczeństwo jest również priorytetem podczas nalewania piwa, dzięki czemu możesz z łatwością wypić Twoje pierwsze piwo. Nawiasem mówiąc, piwo najlepiej smakuje, gdy jest świeżo nalane.

Właściwy kran do piwa

Najpierw przytrzymaj szklankę piwa pod kątem pod kranem i otwórz kran. Podczas napełniania powoli przesuwaj szklankę do pozycji pionowej. Gdy kieliszek będzie wypełniony w 2/3, zamknij kran i pozwól piwu na chwilę odpocząć, aby pianka mogła się osadzić. Następnie ponownie podstaw szklankę i wypełnij ją do samej krawędzi. Wyjątkiem są piwa stare i pszeniczne, które należy nalewać za jednym razem. Wiele systemów dozujących ma również przycisk piankowy, za pomocą którego można nieco zaprojektować pianę. Jeśli szkło jest zbyt suche, tworzy się dużo piany i pęcherzyków, dlatego należy je opłukać przed nalewaniem. Również kran, który nie jest w pełni otwarty, powoduje silne pienienie, a jeśli ciśnienie w zaworze jest zbyt niskie, nie powstaje piana. Zbyt ciepłe piwo prowadzi do zbyt dużej ilości piany. Idealna temperatura piwa wynosi od sześciu do siedmiu stopni. Termostaty i inne akcesoria pomagają w stworzeniu idealnego nalewaka do piwa.