Patelnie miedziane - wysokiej jakości naczynia dla wymagających kucharzy

Powszechnie wiadomo, że większość patelni nie jest wykonana z miedzi. Niemniej jednak wielu profesjonalistów woli używać garnków miedzianych, ponieważ zapewniają one szczególnie równomierne rozprowadzanie ciepła, a także bardzo szybko reagują na zmiany temperatury na odpowiednim piecu.

Jeśli chcesz kupić miedzianą patelnię, na pewno znajdziesz to, czego szukasz w naszym sklepie. Ponieważ nasz asortyment oferuje wybór wysokiej jakości patelni miedzianych, które można wygodnie zamówić online i dostarczyć.

Najważniejsze informacje o patelniach miedzianych na pierwszy rzut oka

  • Ze względu na swoje specjalne właściwości, patelnie miedziane są bardzo popularne zwłaszcza wśród profesjonalnych kucharzy.
  • W celu utrzymania ich atrakcyjnego połysku przez długi czas, konieczne jest regularne polerowanie miedzianych patelni.
  • Patelnie miedziane imponują bardzo równomiernym rozprowadzaniem ciepła, dzięki czemu żywność może być w nich równomiernie ugotowana.
  • Zalety patelni miedzianej są szczególnie skuteczne w przypadku kuchenek gazowych.
  • Jeśli miedziana patelnia ma być używana na kuchence indukcyjnej, musi mieć powłokę ferromagnetyczną.
  • Aby zapobiec reakcji miedzi z żywnością, miedziane patelnie są zwykle pokryte cienką powłoką.
  • W naszym sklepie możesz wygodnie kupić miedziane patelnie online i zlecić ich szybką i niezawodną dostawę.

Patelnie miedziane: jakość dla profesjonalnych kucharzy i wymagających kucharzy hobbystów

Większość dzisiejszych patelni jest wykonana z aluminium lub stali nierdzewnej. Jednak patelnie miedziane nadal odgrywają ważną rolę, zwłaszcza w kuchni francuskiej. Są dość drogie i dlatego są używane głównie przez profesjonalnych kucharzy. Zwykle nie są one absolutnie niezbędne do użytku prywatnego, chociaż ambitni kucharze hobbyści doceniają również pozytywne właściwości miedzianej patelni.

Patelnie miedziane wymagają regularnej konserwacji

Zasadniczo patelnie miedziane są bardzo trwałe. Jednak szybko tracą swój blask, gdy są używane na kuchence. Aby to przywrócić, konieczne jest regularne polerowanie miedzianych patelni. Nie jest to absolutnie konieczne po każdym użyciu patelni. Niemniej jednak polerowanie wiąże się oczywiście z obciążeniem, którego nie należy lekceważyć, co nie ma miejsca w przypadku innych rodzajów patelni.

Ponadto patelni miedzianych nie należy myć w zmywarce. Przynajmniej tak jest, jeśli nie masz do czynienia z patelnią ze stali nierdzewnej, która ma tylko rdzeń miedziany.

Jeśli zachowasz niezbędną ostrożność podczas czyszczenia i pielęgnacji i nie unikasz dodatkowego wysiłku, kupując wysokiej jakości patelnię miedzianą, możesz generalnie polegać na długiej żywotności.

Zalety patelni miedzianych

W porównaniu z innymi materiałami, patelnie miedziane mają szereg zalet, które sprawiają, że są dobrym wyborem, zwłaszcza do użytku profesjonalnego.

Patelnie miedziane zdobywają punkty podczas gotowania, między innymi dzięki wyjątkowo równomiernemu rozprowadzaniu ciepła. Ponadto materiał stosunkowo szybko reaguje na zmiany temperatury. Miedziana patelnia nagrzewa się bardzo szybko i równie szybko stygnie, co oczywiście może pomóc w perfekcyjnym ugotowaniu potraw.

Wady miedzianych patelni

Oczywiście patelnie miedziane mają nie tylko zalety, ale także jedną lub dwie wady, o których należy przynajmniej pamiętać przy zakupie.

Jedną z wad, którą wielu kucharzy-amatorów powinno wziąć pod uwagę, nie kupując patelni miedzianej, jest zdecydowanie stosunkowo wysoka cena w porównaniu na przykład z patelnią aluminiową.

Kolejną wadą jest fakt, że miedź jest dość wrażliwym metalem. Patelnie miedziane są więc nie tylko wymagające w konserwacji, ale również podatne na zarysowania i odkształcenia. Aby zapewnić długą żywotność, należy ten fakt wziąć pod uwagę przy obchodzeniu się z nimi w życiu codziennym.

Do jakich typów pieców odpowiednie są miedziane patelnie?

Zasadniczo patelnie miedziane mogą być również używane na zwykłym kuchence ze zwykłymi płytami grzejnymi lub szklano-ceramiczną płytą grzejną. W tym przypadku nie mają jednak znaczącej przewagi nad normalną patelnią, która jest wykonana np. z aluminium.

Aby zalety metalu w zakresie szybkiej reakcji na zmiany temperatury rzeczywiście się sprawdziły, jego zastosowanie ma sens przede wszystkim tylko w piecach, które umożliwiają szybką regulację temperatury.

Wiadomo, że tak jest w przypadku kuchenek gazowych. Jeśli kuchenka gazowa jest włączona, ciepło jest natychmiast. Wyłączam to, ona jest bezpośrednia jak

z dala, podczas gdy w przypadku konwencjonalnej kuchenki zawsze potrzeba trochę czasu, aby pole grzewcze ostygło.

Czy patelnie miedziane nadają się do kuchenek indukcyjnych?

W przypadku kuchenek indukcyjnych ciepło jest tak samo szybko, jak w przypadku kuchenek gazowych. Ponieważ jednak miedź nie jest magnetyczna, nie można używać patelni z czystej miedzi na kuchence indukcyjnej. Istnieją jednak patelnie wykonane z miedzi, które mają warstwę ferromagnetyczną. Można je następnie wykorzystać do gotowania na kuchence indukcyjnej.

Dlaczego patelnie miedziane mają powłokę

Miedź reaguje w kontakcie z różnymi produktami spożywczymi. Szczególnie kwasy mogą okazać się pod tym względem problematyczne. Z tego powodu miedziane patelnie są zwykle pokryte cienką warstwą materiału, który nie będzie reagował z potrawami gotowanymi w naczyniu.

Zazwyczaj poszycie na miedzianej patelni jest wykonane z cyny, ceramiki, stali nierdzewnej lub srebra. Srebro jest dość miękkie i niezbyt mocne, dlatego rzadko stosuje się je jako powłokę do patelni. Z drugiej strony ceramika jest dość często używana na patelniach. Jednak ceramika ma tę wadę, że powłoka szybko traci swój początkowy efekt zapobiegający przywieraniu.

Niektóre patelnie są również powlekane cyną. Jednak cyna jest również dość wrażliwa, łatwo się zużywa i ma również niską temperaturę topnienia. Oczywiście te właściwości mają negatywny wpływ na żywotność powłoki cynowej. Z drugiej strony powłoki wykonane ze stali są szczególnie wytrzymałe, łatwe w pielęgnacji i trwałe. Jeśli cenisz sobie długą żywotność, powinieneś, jeśli to możliwe, wybrać miedzianą patelnię wyłożoną stalą nierdzewną.

Kup wysokiej jakości patelnie miedziane

Jeśli jako zawodowy kucharz lub wymagający kucharz-amator chcesz używać miedzianych patelni do przygotowywania swoich potraw, jesteś we właściwym miejscu. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór wysokiej jakości patelni miedzianych do wyboru.

Kup swoją nową miedzianą patelnię wygodnie online i skorzystaj z zalet, jakie ma do zaoferowania metal. Jesteśmy pewni, że będziesz w pełni usatysfakcjonowany jakością produktów i niezawodną obsługą klienta.