Kup online wysokiej jakości nalewaki do butelek

Nalewaki do butelek są niezbędnym narzędziem, które powinno znaleźć się w każdym barze. Praktyczne korki dozujące są dostępne w różnych wersjach w prawie wszystkich dostępnych rozmiarach butelek i umożliwiają równomierne porcjowanie napojów.

Jak działa nalewak do butelek?

Nalewak do butelek to mały korek, który jest umieszczony na szyjce
butelki. Napój może wypływać z butelki z dostosowaną prędkością przez otwór dozownika. Szybkość przepływu typowych nalewaków do napoi wynosi często jeden centylitr na sekundę. Jednak każdy płyn jest inny i dlatego może się różnić. Oprócz rury odpływowej nalewak zwykle ma również otwór powietrzny. Zapobiega to powstawaniu podciśnienia podczas serwowania. Pomaga to nalać odpowiednią ilość i uniknąć niechcianego kapania.

Miarki są szczególnie przydatne

Oprócz tradycyjnych nalewaków do butelek istnieją również tak zwane miarki. Działają one na podobnej zasadzie. Są jednak również wyposażone w małą kulkę. Kulka zapewnia, że tylko pewna ilość może wypłynąć z każdego dozownika, a następnie zamyka otwór, aż butelka zostanie ponownie ustawiona do góry nogami.

Nalewaki w różnych wersjach

Dostępne są nalewaki do butelek wszelkiego rodzaju o różnych kształtach i z różnych materiałów. Korek zamykający butelkę jest wykonany z tworzywa sztucznego, silikonu lub korka. Szczególnie atrakcyjne są nalewaki do butelek z korkiem. Jednak z czasem nabierają one zapachu napoju i dlatego muszą być regularnie wymieniane. Plastik i silikon zwykle okazują się pod tym względem bardziej trwałe. Reszta nalewaka do butelek jest zwykle wykonana z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej. Dodatkowo są również dostępne modele z mosiądzu, ale nie są one odpowiednie do kwaśnych płynów.

Nalewaki do każdego

w
sklepu znajdziecie nalewaki

czy dozowniki do sosów . Zamów model
wygodnie przez Internet i ciesz się krótkim czasem realizacji, niskimi cenami oraz wysoką jakość produktów.