Chłodnice baryłkowe chronią beczki piwa przed światłem i ciepłem oraz nadają piwu odpowiednią temperaturę. Tak więc piwo dociera do kranu wcześniej schłodzone. W zależności od miejsca do przechowywania i wymaganej liczby beczek można zastosować różne chłodnice wstępne beczki.

Lodówka na kegi ze stali nierdzewnej

Asortyment obejmuje lodówki na kegi dla dwóch do 10 beczek ze stali nierdzewnej lub ocynkowanej blachy stalowej. Często jest kran w górnej beczce. Większość modeli ma chromowaną, niklową i stalową podstawę. Bardzo dobra izolacja zapewnia niezmiennie niską temperaturę. Istnieją również wymienne uszczelki i regulowane nóżki. Regulowane nóżki kompensują nierówności w podłodze. Te modele to jedynie metalowa szada, do której dodaje się odpowiednie urządzenie chłodzące. Beczki są popularnym modelem prechowywania. Keg pochodzi z języka angielskiego i oznacza „małą beczkę”. Beczki wielokrotnego użytku zostały specjalnie opracowane do napełniania przemysłowego. Ponieważ składają się głównie ze stali nierdzewnej, możliwe jest przechowywanie bez zarazków. Beczki z beczkami zwykle mają pojemność 30 lub 50 litrów i są również specjalnie zabezpieczone gumową powłoką. Sama obudowa już zapewnia pewną izolację. Beczki pozostają szczelnie zamknięte, a piwo dociera do szklanki prawie bez zarazków przez wąż.

Urządzenia chłodzące

Agregaty chłodzące są przystawkami do kegów i dużych lodówek i można je po prostu włożyć nad skrzynki. W zależności od wielkości jednostki chłodzące ważą około 30 do 40 kg i mają moc od 220 do 400 watów. Temperatura jest kontrolowana przez termostat, a wyświetlacz cyfrowy informuje o docelowej i rzeczywistej temperaturze. Istnieje również automatyczne odparowanie kondensatu. Jednostki chłodzące są po prostu umieszczane na skrzynkach z bębnami, nie jest wymagana specjalna wiedza. Urządzenia chłodzące można również kupić osobno, na przykład w celu wymiany uszkodzonego urządzenia. Oprócz chłodziarek i skrzynek z bębnami znajdziesz również kompletne lady chłodnicze. Chłodnice baryłkowe i lady chłodnicze można ustawić w dowolnym miejscu bez żadnych problemów i umożliwić szybkie chłodzenie. Chłodnice baryłkowe są nie tylko bardzo przydatne, szczególnie w większych placówkach gastronomicznych, ale prawie niezbędne do zaopatrywania większych grup w chłodne, świeże piwo przez cały czas. Mimo najlepszego chłodzenia piwo należy zawsze pić tak świeżo, jak to możliwe.