Liczba kranów lub rodzajów piwa

Woda gazowana do profesjonalnego nalewania

Woda to zdrowa i bez wątpienia najważniejsza żywność na świecie. Woda gazowana jest bardzo popularna. Jednak noszenie ciężkich skrzynek z wodą jest czasami niezwykle denerwujące. Jest to szczególnie ważne, gdy trzeba podać większe ilości, jak w gastronomii.

W tym przypadku saturatory do wodów są idealnym rozwiązaniem, ponieważ pozwalają użytkownikom na nalanie dowolnej ilości orzeźwiającej wody gazowanej w dowolnym momencie bez większego wysiłku.

W naszym sklepie internetowym dostępny jest duży wybór saturatorów do napojów gazowanych i urządzeń do wody sodowej, więc na pewno znajdziesz odpowiedni model, który spełni Twoje wymagania.

Woda sodowa z saturatora sody jest szczególnie tania

Zwłaszcza w porównaniu do drogiej markowej wody woda sodowa z saturatora napojów gazowanych zwykle okazuje się niedrogą alternatywą. W końcu urządzenie działa na wodę z kranu, co jest oczywiście ułamkiem ceny wody butelkowanej.

Dla ścisłości należy jednak w tym miejscu wspomnieć, że rachunek za wodę nie jest jedynym czynnikiem kosztowym podczas korzystania z saturatora do napojów gazowanych. Oprócz nie do końca taniego zakupu urządzenia, istnieją oczywiście koszty bieżące eksploatacji saturatora sody.

Niemniej jednak nawet woda sodowa jest w większości przypadków znacznie tańsza, bez konieczności rezygnacji ze smaku lub jakości podawanej wody przez Ciebie lub Twoich gości.

Potężne saturator do wody gazowanej dla gastronomii

Wybór saturatorów sody jest duży. W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się zwłaszcza kompaktowe urządzenia do użytku domowego. Taki automat do napojów nie jest oczywiście porównywalny z urządzeniami stosowanymi w gastronomii.

Ponieważ odpowiednie modele, które często są wyposażone w plastikową butelkę na wodę gazowaną nie mają wystarczającej wydajności, aby obsłużyć dużą liczbę gości przy rozsądnej prędkości.

Kupując urządzenie do napojów gazowanych, należy zatem wziąć pod uwagę jego przeznaczenie i związane z nim wymagania.

Jeśli planowane jest użycie go w restauracji lub jeśli urządzenie ma być ustawione w firmie, na przykład dla większej liczby pracowników, preferowany jest odpowiednio mocny saturator do napojów gazowanych.

Jak działa saturator do napojów gazowanych

Istnieją różne rodzaje saturatorów do wody gazowanej. Jednak ich funkcjonalność jest zawsze dość podobna. Mówiąc prościej, dwutlenek węgla jest po prostu pompowany do wody pod wysokim ciśnieniem, aby wytworzyć wodę gazowaną. Niewielka część dwutlenku węgla reaguje z wodą i staje się kwasem węglowym, który nadaje wodzie sodowej pożądaną żywotność.

Podczas gdy niedrogie saturatory do wody gazowanej do użytku domowego są zwykle wyposażone w plastikową lub szklaną butelkę, do której należy wlać wodę z kranu przed gazowaniem, o tyle wodę sodową można wlać bezpośrednio do szklanki lub kubka za pomocą profesjonalnych urządzeń.

Dystrybutor wody gazowanej ze zintegrowanym chłodzeniem

Niewiele osób lubi pić letnią wodę. Dlatego profesjonalni producenci saturatorów oferują nie tylko opcję nasycania wody gazem, ale także umożliwiają jej jednoczesne schładzanie.

Podobnie jak w przypadku systemów nalewania piwa, stosuje się mokre lub suche chłodnice o różnych pojemnościach, aby nadać wodzie żądaną temperaturę.

Woda gazowana do różnych zastosowań

Oczywiście nie w każdym lokalu gastronomicznym podawana jest taka sama ilość wody sodowej. Przy wyborze odpowiedniego urządzenia do napojów gazowanych ważna jest również wydajność faktycznie wymagana w życiu codziennym.

W związku z tym oprócz czystej wydajności poboru należy również wziąć pod uwagę wydajność chłodniczą odpowiedniego urządzenia. Ponieważ może się zdarzyć, że pewną ilość wody można pobrać za pomocą saturatora do napojów gazowanych, ale układ chłodzenia może w rzeczywistości schłodzić tylko jej część w tym samym czasie.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz modele o bardzo różnych poziomach wydajności. Oprócz mniejszych urządzeń, które mogą obsłużyć od około 20 do 25 litrów zimnej wody sodowej na godzinę posiadamy również saturatory do napojów o wydajności od 120 do nawet 150 litrów na godzinę. Dzięki temu jesteś dobrze przygotowany do obsługi dużej liczby gości bez większych opóźnień, nawet w godzinach szczytu.

Dystrybutor wody gazowanej w różnych wersjach

Oprócz wymaganej wydajności rolę odgrywa również miejsce, w którym ma zostać ustawiona wytwórnia sody. Z tego powodu istnieją dystrybutory wody zarówno w postaci urządzeń wolnostojących, jak i do zabudowy pod blatem lub na blacie.

Wolnostojące dystrybutory wody idealnie nadają się na przykład do ustawienia w biurach lub budynkach użyteczności publicznej, tak aby pracownicy lub goście mogli samodzielnie nalać szklankę wody gazowanej w razie potrzeby.

Jeśli dostępny jest stół lub szafka dolna, alternatywnie można zastosować automat do napojów w postaci kompaktowego urządzenia stołowego. W zależności od lokalnych warunków i przeznaczenia, urządzenie podblatowe lub wbudowane jako dystrybutor wody może być oczywiście właściwym wyborem.

Ile kosztuje dystrybutor do napojów?

Ponieważ istnieje wiele różnych urządzeń, koszty zakupu saturatora sody mogą się znacznie różnić. Podczas gdy szczególnie niedrogie modele do użytku prywatnego są dostępne za mniej niż 100 euro, profesjonalne urządzenia zwykle kosztują co najmniej 10 razy tyle.

Jednak ze względu na zupełnie inne poziomy wydajności nie ma sensu porównywać ze sobą cen tych urządzeń. Ostatecznie przeznaczenie powinno być decydujące o decyzji o zakupie, a koszty nabycia odgrywają ograniczoną rolę.

Regularnie czyść automat do napojów

Na pierwszy rzut oka temat higieny łatwo zaniedbać, jeśli chodzi o saturator wody gazowanej. W końcu tylko woda przepływa przez rurę takiego urządzenia. W związku z tym w rzeczywistości nie powinno być żadnych zanieczyszczeń.

Jednak jest to błąd. Ponieważ nawet w urządzeniu do produkcji sody zarazki i bakterie mogą z czasem się osadzić. Ponadto prędzej czy później mogą wystąpić zwapnienia, które wpływają na smak wody i żywotność urządzenia do produkcji wody gazowanej.

Dlatego ważne jest, aby nawet w przypadku automatu do napojów regularnie dbać o czyszczenie, nawet jeśli urządzenie nie styka się z innymi napojami.

W ten sposób zapewniasz, że woda sodowa, którą podajesz zawsze smakuje dobrze i że nie ma niepotrzebnego zagrożenia dla zdrowia ze względu na możliwe patogeny.

Filtrowana woda dla doskonałej przyjemności picia

Woda z kranu podlega w Polsce bardzo surowym wytycznym jakości. Niemniej jednak nierzadko zdarza się, że przekraczane są wartości dopuszczalne dla niektórych szkodliwych substancji w wodzie wodociągowej.

Dlatego podczas przygotowywania wody sodowej zaleca się stosowanie odpowiedniego filtra do wody. Taki filtr może pomóc w redukcji bakterii i zanieczyszczeń, takich jak pozostałości pestycydów, w wodzie pitnej.

Pomaga to nie tylko zapewnić dobry smak wodzie z urządzenia do produkcji sody, ale także pomaga maksymalnie zmniejszyć potencjalne zagrożenia dla zdrowia.

Oprócz tego zawartość wapna w wodzie wodociągowej można zmniejszyć za pomocą niektórych filtrów do wody, co może mieć pozytywny wpływ na koszty konserwacji i żywotność urządzenia do wody gazowanej.

W niektórych przypadkach odpowiednie filtry są już zintegrowane w dobrych urządzeniach, dzięki czemu nie musisz martwić się o jakość wody wodociągowej w swoim regionie.

Jaka jest różnica między wodą sodową a wodą mineralną?

Woda mineralna to chroniony termin, którego nie można po prostu używać do gazowanej wody wodociągowej.

Woda mineralna zawsze pochodzi z podziemnego źródła. Zawiera dużą liczbę minerałów i pierwiastków śladowych, które wchłonął podczas przepływu przez różne warstwy skał i jest butelkowany do sprzedaży bezpośrednio u źródła.

Z kolei termin woda sodowa może być używany do opisania różnych rodzajów wody stołowej, którą można również wytwarzać między innymi z prostej wody wodociągowej. Oprócz kwasu węglowego jeden litr wody sodowej musi zawierać co najmniej 570 mg wodorowęglanu sodu (sody oczyszczonej). Dzięki temu ma lekko słony smak.

Kto potrzebuje saturatora do napojów?

Zasadniczo saturatory do napojów gazowanych nie są absolutnie niezbędne do użytku prywatnego. Mniejsze urządzenia mogą jednak okazać się przydatne i wyeliminować konieczność regularnego zakupu i transportu ciężkich skrzynek z butelkami.

Z drugiej strony w branży gastronomicznej potężny saturator do napojów gazowanych jest często niezbędny i dlatego jest tak samo częścią wyposażenia, jak na przykład dystrybutor piwa. Szczególnie w lokalach o bardzo dużej liczbie gości urządzenie do nalewania wody jest dużą ulgą w porównaniu do serwowania z butelek.

Ponadto saturatory napojów gazowanych nadają się również do użytku na przykład w studiach fitness, szpitalach, biurach i budynkach użyteczności publicznej. Z ich pomocą można zapewnić niedrogą dostawę chłodnej wody gazowanej dla pracowników, klientów lub gości, co wiąże się prawie z brakiem dodatkowej pracy.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie saturatora do napojów gazowanych?

Decydując się na zakup saturatora do napojów gazowanych jest oczywiście kilka punktów, które należy wziąć pod uwagę przy dokonywaniu wyboru. W końcu ważne jest, aby wybrany przez Ciebie model spełniał Twoje wymagania, aby nie było problemów w codziennym użytkowaniu.

Przy zakupie odpowiedniego urządzenia do produkcji sody należy wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  • Wymiary i budowa odpowiedniego urządzenia, aby nie było trudności podczas konfiguracji
  • Pożądany zakres funkcji, które powinien mieć producent sody
  • Wydajność chłodnicza i pobór wody, które są podawane w litrach na godzinę
  • Zakres, w jakim można ustawić temperaturę dozowania wody gazowanej
  • Specjalne wymagania, takie jak obecność zintegrowanego filtra wody

Kupuj wysokiej jakości saturatory do napojów w Internecie

Zamów wybrany przez Ciebie automat do napojów bezpośrednio u nas w sklepie internetowym. Szybko i niezawodnie dostarczymy urządzenie pod wskazany adres.

Robiąc zakupy, korzystasz z naszej doskonałej obsługi klienta, a także z rozsądnych cen i sprawdzonej jakości, którą oferują Ci wysokiej jakości urządzenia znanych producentów.