Kup samowar: idealne rozwiązanie dla doskonałej przyjemności z herbaty

Jeśli szukasz wyjątkowego sposobu na przygotowanie herbaty, samowar może być dla Ciebie idealnym wyborem.

Jeśli chcesz kupić samowar to w naszym sklepie trafiłeś we właściwe miejsce. W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości samowary, które możesz zamówić bezpośrednio online i zlecić ich dostawę.

Najważniejsze informacje o samowary na pierwszy rzut oka

 • Samowar są dostępne w różnych wzorach i rozmiarach.
 • W przeszłości do ogrzewania samowar używano węgla lub ropy naftowej.
 • Nowoczesne samowar wyposażone są w grzałkę elektryczną, co znacznie ułatwia ich użytkowanie.
 • Każdy, kto woli nostalgię, nadal może wybrać samowar zasilany węglem drzewnym.
 • Jeśli przyjemność z picia herbaty odgrywa dla Ciebie ważną rolę, przygotowanie z samowarem Cię zainspiruje.
 • W naszym sklepie znajdziesz wybór wysokiej jakości samowarów, które możesz kupić online.

Co to jest samowar

Samowar to specjalny czajnik lub ekspres do herbaty. Samowary pochodzą z Rosji. Ekspresy do herbaty są dostępne w różnych rozmiarach.

Klasyczne samowary są bogato zdobione. Tymczasem specjalne czajniki dostępne są również w prostszych wersjach, więc znalezienie samowara odpowiadającego Twoim potrzebom nie powinno być dla Ciebie trudne.

Samowar mają długą tradycję

Parzenie herbaty samowarem ma długą tradycję. O klasycznych ekspresach do herbaty wspominano już w pierwszej połowie XVIII wieku. Od kilku lat rosyjskie miasto Gorodec posiada nawet muzeum, w którym zainteresowani goście mogą zobaczyć historyczne samowary.

Oprócz Rosji samowar do przygotowywania herbaty są szczególnie rozpowszechnione na Ukrainie, Turcji, Białorusi i różnych krajach Azji Środkowej. W niektórych językach powszechna jest również pisownia samowar.

W międzyczasie coraz większą popularnością cieszą się u nas również tradycyjne zaparzacze do herbaty. Coraz więcej miłośników herbaty docenia szczególny sposób przygotowania. Może już niedługo zostaniesz jednym z nich i będziesz cieszyć się swoją pierwszą herbatą, którą przygotowałeś z zakupionego u nas samowar.

Zrelaksowana przyjemność picia herbaty z samowar

Każdy, kto ceni sobie filiżankę herbaty, będzie zachwycony przygotowaniem z samowarem. Zaparzacze do herbaty okazują się nie tylko praktyczne. Ponadto przyciągają wzrok również w życiu prywatnym i w gastronomii, co z pewnością przyciągnie również uwagę Twoich gości.

Na przykład użyj samowar, aby spędzić przytulny wieczór z rodziną lub przyjaciółmi. Tradycyjne przygotowanie herbaty zapewnia miłą atmosferę, w której można prowadzić ciekawe rozmowy, a także wypić dobrą herbatę.

W naszych gorączkowych czasach może nam to pomóc wyciszyć się i nabrać nowych sił do wyzwań dnia codziennego.

Jak działa samowar?

Główną częścią samowary jest bojler wyposażony w kurek spustowy. Dzięki temu gorącą wodę można usunąć i wykorzystać do przygotowania herbaty.

Zwykle zbiornik na wodę samowara można napełnić wodą przez otwór w górnej części. Po podgrzaniu otwór jest zamykany odpowiednią pokrywką. Pokrywka samowara jest wyposażona w małe otwory, które umożliwiają ucieczkę powstającej pary wodnej, a tym samym ciśnienia w czajniku.

Jeśli z samowar ma być przyrządzana herbata, na pokrywce stawia się czajniczek, zwany po rosyjsku łańcuszek. W dzbanku przygotowywany jest koncentrat herbaty. W tym celu wypełnia się ją niewielką ilością wody oraz stosunkowo dużą ilością sypkich liści herbaty.

Koncentrat herbaty można trzymać w cieple na samowar przez kilka godzin. Aby zrobić z niego herbatę pitną, trochę koncentratu miesza się z gorącą wodą z czajnika samowar.

W ten sposób stężenie herbaty można dostosować dokładnie do własnego gustu. To duża zaleta, zwłaszcza jeśli kilka osób chce napić się herbaty, jak to zwykle bywa przy przyrządzaniu herbaty z samowarem.

Ponadto bojler samowara jest zwykle bardzo trudny do czyszczenia. Gdyby herbatę przygotowywano bezpośrednio w czajniku, usuwanie osadów z herbaty wiązałoby się z odpowiednio dużym wysiłkiem.

Samowary różnej wielkości

Chcąc kupić samowar, trzeba między innymi zdecydować się na konkretny rozmiar. Wybór jest dość duży.

Dostępne są zarówno mniejsze modele ze zbiornikiem na wodę o pojemności trzech litrów, jak i duże samowary ze zbiornikiem na wodę, który można napełnić 15 litrami wody do ogrzewania.

Ogólnie nie można powiedzieć, który rozmiar jest dla Ciebie odpowiedni. Decydującym czynnikiem jest tutaj przede wszystkim przeznaczenie ekspresu do herbaty. Dlatego przed zakupem warto poświęcić chwilę, aby dokładnie zastanowić się, w jaki sposób zamierzasz używać swojego nowego samowara i jaki rozmiar jest najbardziej odpowiedni w Twoim przypadku.

Jeśli chcesz używać swojego samowara prywatnie do robienia herbaty, doskonale sprawdzi się kompaktowe urządzenie z czajnikiem o pojemności od 3 do 5 litrów. Z drugiej strony, jeśli samowar ma być dostępny dla gości w kantynie, hotelu czy restauracji w celu przygotowania herbaty, dobrze trafiłeś z dużym modelem z 15-litrowym czajnikiem.

Samowar rosyjski wykonane z różnych materiałów

Oprócz różnych rozmiarów, kupując samowar, możesz również wybierać spośród różnych materiałów. Na przykład istnieją modele wykonane ze stali nierdzewnej. Mając taki samowar wybierasz solidne i trwałe urządzenie.

Oprócz tego są też samowary porcelanowe. Taki ekspres do herbaty bez wątpienia wygląda bardzo elegancko i zazwyczaj może pochwalić się długą żywotnością. Należy jednak pamiętać, że porcelana łatwiej się łamie, co oczywiście byłoby bardziej niż irytujące w przypadku wysokiej jakości samowara.

Oprócz urządzeń wykonanych ze stali nierdzewnej lub porcelany, coraz więcej jest obecnie samowarów, które przynajmniej częściowo są wykonane z tworzywa sztucznego. Większość z nich to tańsze urządzenia, które powinny spodobać się w szczególności miłośnikom herbaty, którzy cenią sobie.

Samowar elektryczny lub na węgiel drzewny

Powszechnie wiadomo, że gorąca woda jest niezbędna do przygotowania herbaty. Nie powinno zabraknąć możliwości podgrzania ekspresów do herbaty. Klasyczne samowary operuje się węglem drzewnym lub w niektórych przypadkach ropą naftową. Z drugiej strony nowoczesne samowary są elektryczne. W zasadzie działają jak konwencjonalny czajnik.

Samowary elektryczny

Samowary elektryczny są dziś w większości standardem. Oczywiście do działania potrzebne jest gniazdko, do którego można podłączyć ekspres do herbaty.

Napełniony samowar elektryczny wystarczy włączyć, aby podgrzać wodę w bojlerze. Zwykle można ustawić żądaną temperaturę. Gdy tylko dotrze do tego, elektryczny samowar wyłącza się. Gdy woda ostygnie, ogrzewanie włącza się ponownie.

Gwarantuje to, że Twoja woda do herbaty ma zawsze odpowiednią temperaturę i nie musisz się stale martwić o temperaturę wody, gdy jesteś z gośćmi. Poza tym samowar elektryczny z automatyczną regulacją temperatury okazuje się szczególnie energooszczędny. W czasach zmian klimatycznych i rosnących cen energii elektrycznej jest to niewątpliwie wielka zaleta, która przemawia za zakupem takiego samowara.

Samowary węglowe

Chociaż elektryczny samowar okazuje się szczególnie praktyczny w codziennym użytkowaniu, niektórzy miłośnicy herbaty nadal preferują wersję klasyczną.

Jeśli dotyczy to Ciebie, warto rozważyć zakup samowara węglowego. Wybór odpowiednich modeli jest oczywiście znacznie mniejszy niż w przypadku samowarów podgrzewanych elektrycznie. Niemniej jednak istnieją urządzenia, z których możesz skorzystać w tym przypadku.

Należy jednak pamiętać, że robienie herbaty z samowarem na węgiel drzewny jest nieco bardziej skomplikowane. W końcu trzeba się upewnić, że woda w bojlerze ma stale żądaną temperaturę. Ponadto spalanie węgla drzewnego w samowar nieuchronnie wiąże się z pewnym uciążliwym zapachem. W zależności od warunków lokalnych może to stanowić kryterium wykluczenia.

Jeśli jednak nie masz nic przeciwko i chcesz szczególnie nostalgicznego doświadczenia przy robieniu herbaty, klasyczny samowar na węgiel drzewny jest bez wątpienia dobrym wyborem, który z pewnością zachwyci Twoich gości.

Kupowanie samowar: na co zwrócić uwagę?

Jeśli chcesz kupić samowar, szybko przekonasz się, że wybór różnych modeli jest bardzo duży. Przede wszystkim to pozytywne. Jednocześnie jednak ta okoliczność zapewnia również, że nie zawsze łatwo jest znaleźć odpowiedni samowar.

W końcu indywidualne preferencje i wymagania mogą czasami znacznie się różnić. Aby kupić samowar, który optymalnie odpowiada Twoim osobistym oczekiwaniom, warto wcześniej zwrócić uwagę na kilka punktów.

W końcu samowar nie jest czymś, co kupujesz zbyt często. Im bardziej odpowiada Ci wybrany przez Ciebie model, tym dłużej będziesz się z niego cieszył.

Zwróć szczególną uwagę na następujące punkty, jeśli chcesz kupić samowar:

 • Czy powinien to być samowar elektryczny czy samowar węglowy?
 • Jaka jest objętość czajnika?
 • Z jakich materiałów wykonany jest samowar?
 • Czy urządzenie może przekonać jakością?
 • Czy samowar ma sprzęt, którego potrzebujesz?

Poza tym, podejmując decyzję o zakupie, możesz oczywiście wziąć pod uwagę wygląd samowara. Niezależnie od tego, czy wolisz klasyczny design z bogatymi zdobieniami, czy prosty i nowoczesny wygląd, zależy tylko od Ciebie.

Ile kosztuje samowar?

Koszty zakupu samowar mogą się znacznie różnić w zależności od modelu. Bardzo tanie i proste urządzenia są dostępne za około 100 euro.

Na wysokiej jakości samowar wraz z akcesoriami bez problemu wydasz kilkaset euro. Ostatecznie to oczywiście zależy wyłącznie od Ciebie, co jest dla Ciebie ważne.

Jeśli chcesz po prostu kupić prosty ekspres do herbaty i wydać jak najmniej pieniędzy, prawdopodobnie wystarczy niedrogie urządzenie. Z drugiej strony, jeśli cenisz sobie najlepszą możliwą jakość, dużą pojemność i elegancki wygląd, powinieneś być przygotowany na zainwestowanie nieco więcej pieniędzy, jeśli chcesz kupić nowy samowar.

Co oznacza samowar?

Termin samowar pochodzi z języka rosyjskiego. Składa się z dwóch słów „samo” i „wojna”. Samo oznacza „ja” w języku niemieckim, a wojna oznacza „kucharzy”. W dosłownym tłumaczeniu samowar oznacza „samowar”, co w zasadzie dość dobrze opisuje działanie urządzeń.

Przygotowanie herbaty z samowarem w czterech prostych krokach

Zaparzanie herbaty samowarem to naprawdę nie jest skomplikowana sprawa. Jeśli nigdy wcześniej nie używałeś samowara, poniżej krótko podsumowaliśmy najważniejsze dla Ciebie kroki.

Jak przygotować herbatę z samowarem:

 • Krok 1: Napełnij czajnik samowara wodą i podgrzej go.
 • Krok 2: Napełnij czajniczek luźnymi liśćmi herbaty i niewielką ilością gorącej wody.
 • Krok 3: Rozcieńcz koncentrat herbaty z dzbanka wodą z samowara zgodnie z własnymi upodobaniami.
 • Krok 4: Ciesz się herbatą z samowara.

Czy samowar jest dla mnie odpowiedni?

Być może nadal nie masz pewności, czy naprawdę warto kupić samowar, czy też zwykły czajnik nie wystarczy do przygotowania herbaty.

To zrozumiałe. Bo oczywiście do zaparzenia herbaty niekoniecznie potrzebujesz samowara. Jeśli jednak cenisz sobie optymalną przyjemność z herbaty i lubisz ją regularnie celebrować z przyjaciółmi lub rodziną, samowar jest dla Ciebie idealny. Prosty czajnik nie nadąża.

Nie mamy więc wątpliwości, że nie będziesz już chciał przegapić wyjątkowego doświadczenia związanego z przygotowaniem herbaty z samowarem.

Kup tanio wysokiej jakości samowar w sklepie internetowym

Jeśli szukasz samowar to w naszym sklepie trafiłeś we właściwe miejsce. Ponieważ oferujemy Państwu wybór wysokiej jakości urządzeń, które można łatwo zamówić online i zlecić ich dostawę.

Kup wybrany samowar w naszym sklepie internetowym i spraw, aby przygotowanie herbaty stało się wyjątkowym przeżyciem. Jesteśmy pewni, że będziesz zachwycony jakością swojego ekspresu do herbaty i naszą niezawodną obsługą.