Lodówki do napojów i lodówki na butelki na każdą potrzebę

W sektorze prywatnym lodówki są używane głównie do przechowywania żywności, podczas gdy chłodzenie napojów jest sprawą drugorzędną. Jednak w gastronomii sytuacja wygląda inaczej. Tutaj lodówki do napojów są zwykle niezbędne. Ponieważ pomagają schłodzić butelki i puszki w wystarczającej ilości, aby goście mogli w każdej chwili cieszyć się zimnymi napojami.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz duży wybór lodówek do napojów. Niezależnie od tego, czy jest to lodówka na butelki, czy mini lodówka - jesteśmy pewni, że w naszej ofercie znajdziesz odpowiedni model dla Ciebie.

Kto potrzebuje lodówki na napoje?

Tradycyjne lodówki zwykle oferują wystarczająco dużo miejsca, aby w razie potrzeby schłodzić kilka butelek lub puszek. W przypadku domowej kuchni kupowanie dodatkowej lodówki na napoje zwykle nie ma więc większego sensu.

W gastronomii jednak lodówki do butelek są zwykle nieodzownym elementem wyposażenia, ponieważ umożliwiają schłodzenie dużej ilości butelek i puszek bez konieczności planowania miejsca na przechowywanie żywności. Dzięki lodówkom do napojów w restauracjach goście zawsze mogą delektować się zimnym napojem bez długiego oczekiwania.

Podobnie jest na przykład ze stacjami benzynowymi i kioskami, w których często ustawiane są również lodówki na butelki, aby w razie potrzeby móc obsłużyć klientów zimnymi napojami.

Lodówki do napojów do użytku prywatnego

Chociaż lodówki do napojów są używane głównie w sektorze komercyjnym, mogą być również opłacalnym zakupem do użytku prywatnego.

Na przykład, jeśli masz pokój imprezowy i chcesz zaopatrzyć Twoich gości w dużą ilość zimnych napojów na prywatnych przyjęciach, zdecydowanie powinieneś rozważyć zakup małej lodówki butelkowej.

Ponieważ w tym przypadku lodówka na napoje pozwala na uzupełnienie wystarczającej ilości napojów bezalkoholowych bez konieczności korzystania z normalnej lodówki w kuchni gdzie nie byłoby już miejsca na przechowywanie żywności.

Jaka jest różnica między lodówką na butelki a zwykłą lodówką?

Zasadniczo lodówka na butelki jest całkowicie normalnym urządzeniem chłodzącym. Podobnie jak zwykła lodówka służy do chłodzenia jej zawartości.

W tym celu temperaturę można ustawić na żądaną wartość. Termostat wbudowany w lodówkę na napoje regularnie sprawdza, czy temperatura jest odpowiednia i zapewnia, że w razie potrzeby chłodzenie jest włączone.

Główna różnica między lodówką na napoje a konwencjonalną lodówką polega na różnych elementach wyposażenia wnętrza. Podczas gdy klasyczna lodówka ma na przykład przegródki na warzywa i przegródki na drzwiach, te rzeczy są zbędne w przypadku lodówki na butelki.

W jej wnętrzu znajdują się zwykle tylko półki, na których można postawić butelki i puszki. Poza tym brakuje w nim komory zamrażarki, która jest obowiązkowa dla chłodziarko-zamrażarek, dzięki czemu dostępna przestrzeń magazynowa może być optymalnie wykorzystana do przechowywania napojów.

Lodówka do napojów z chłodzeniem konwekcyjnym czy statycznym?

Aby doprowadzić lodówkę do napojów do żądanej temperatury, można zastosować różne rodzaje technologii chłodzenia. Rozróżnia się urządzenia z chłodzeniem konwekcyjnym i modele z cichym chłodzeniem, które czasami jest również określane jako chłodzenie statyczne.

Oba warianty mają zarówno zalety, jak i wady, dlatego nie można powiedzieć, że jedna technologia chłodzenia jest zasadniczo lepsza od drugiej. Zamiast tego, jak to często bywa, zależy to od dokładnych wymagań i przyszłego zastosowania.

Lodówki do napojów z chłodzeniem konwekcyjnym

W praktyce tzw. chłodzenie konwekcyjne stosuje się głównie w lodówkach do napojów dla gastronomii. Dzięki tej technologii chłodzenia wentylator wdmuchuje zimne powietrze do wnętrza lodówki, gdzie jest rozprowadzane.

Chłodzenie konwekcyjne umożliwia bardzo równomierne chłodzenie, dzięki czemu można uniknąć większych różnic temperatur w lodówce na napoje. Ponadto wentylatory lodówki z chłodzeniem konwekcyjnym zapewniają bardzo szybkie rozwiązanie, jeśli temperatura wzrasta z powodu częstego otwierania.

Jednak lodówka z chłodzeniem konwekcyjnym ma również wady. W niektórych urządzeniach wentylator pracuje nieprzerwanie. Taki model jest stosunkowo głośny, co czasami może być odbierane jako irytujące, zwłaszcza w cichym otoczeniu.

Poza tym nieopakowana żywność może bardzo szybko wyschnąć z powodu przepływu powietrza z wentylatora. Jeśli jest to lodówka tylko na napoje, oczywiście nie odgrywa to większej roli.

Lodówki do napojów z chłodzeniem statycznym

Lodówki z cichym chłodzeniem mają jednostkę chłodzącą, która jest zwykle przymocowana na zewnątrz urządzenia. Nie jest jednak używany wentylator.

Lodówki na napoje z cichym lub statycznym chłodzeniem są znacznie cichsze niż modele z chłodzeniem konwekcyjnym. Ponadto mogą służyć również do przechowywania nieopakowanej żywności, która nie wysycha tak łatwo ze względu na brak przepływu powietrza. Ponadto lodówki z cichym chłodzeniem często zużywają stosunkowo mało energii elektrycznej.

Jednak wadą może być również brak przeciągu. Ponieważ zimne powietrze zawsze opada na ziemię. Z tego powodu w dolnej części lodówki na napoje z cichym chłodzeniem jest zwykle o około 3 do 4 ° C chłodniej niż w górnej części.

Należy to wziąć pod uwagę przy przechowywaniu napojów. Ponieważ, zwłaszcza jeśli urządzenie ma być również używane jako chłodziarka na wino, kilkustopniowa różnica temperatur może mieć duży wpływ na przyjemność picia.

Ponadto chłodzenie statyczne nie może schłodzić lodówki tak szybko po jej otwarciu. Zwłaszcza w gastronomii, gdzie butelki są często wyjmowane z lodówki na napoje może to czasami mieć znaczący wpływ na temperaturę podawanych napojów.

Lodówki na napoje ze szklanymi drzwiami

Lodówki na napoje ze szklanymi drzwiami są szczególnie popularne w branży gastronomicznej. Dzięki takiej lodówce butelkowej asortyment napojów może być zaprezentowany w szczególnie atrakcyjny sposób, co może okazać się ogromną zaletą dla skutecznego marketingu produktów.

Jest to szczególnie ważne, jeśli lodówka jest również wyposażona w oświetlenie wewnętrzne, które doskonale podkreśla zawartość.

Ponadto, dzięki szklanym drzwiom, pracownicy zawsze mają wgląd w zawartość lodówki na napoje bez jej wcześniejszego otwierania, dzięki czemu zawsze wiedzą, kiedy należy uzupełnić zapasy i mają pewność, że zimne napoje zostaną uzupełnione w odpowiednim czasie.

Ponadto lodówki butelkowe ze szklanymi drzwiami również wyglądają znacznie nowocześniej, co często sprawia, że przyciągają wzrok za barem.

Czy to mała lodówka na butelki z chłodzeniem statycznym, czy duże urządzenie z chłodzeniem konwekcyjnym - lodówki do napojów ze szklanymi drzwiami są dostępne w różnych formatach i wariantach wyposażenia, dzięki czemu istnieje odpowiedni model dla prawie wszystkich wymagań.

Mini lodówki do własnego baru

Nie zawsze jest konieczne, aby lodówka na napoje miała użyteczną pojemność kilkuset litrów. W szczególności w przypadku sektora prywatnego często wystarczy użyć minilodówki do schłodzenia napojów w wystarczających ilościach, jeśli to konieczne.

Mała lodówka na butelki nie zajmuje dużo miejsca. Dzięki kompaktowym wymiarom można ją łatwo zintegrować z istniejącymi meblami i ustawić na przykład w sali imprezowej.

Mała lodówka ma też inne zalety. Z jednej strony koszty zakupu małego urządzenia są zwykle znacznie niższe, a z drugiej minilodówka zużywa mniej prądu, co pozytywnie wpływa na roczny rachunek dostawcy energii.

Oczywiście wiesz najlepiej, jak duża lub mała musi być Twoja lodówka na butelki. Chociaż zalecamy restauratorom, aby używali nieco większego urządzenia, często osobom prywatnym wystarcza zakup mini lodówki lub przynajmniej nieco mniejszej lodówki do chłodzenia napojów.

Ile kosztuje lodówka na napoje?

Biorąc pod uwagę wiele różnych rozmiarów i opcji wyposażenia nie trzeba mówić, że koszt zakupu lodówki do napojów może się znacznie różnić w zależności od modelu.

Mała lodówka butelkowa ze szklanymi drzwiami i wysokości 84 centymetrów i pojemności netto 115 litrów można znaleźć w naszym sklepie za około 300 euro. Mini lodówki są często dostępne za jedyne 100 lub 200 euro.

Z drugiej strony możliwe jest, że za nową lodówkę do napojów będziesz musiał liczyć się z kosztami zakupu przekraczającymi 1000 euro. Nawet jeśli duże urządzenia są zwykle droższe, rozmiar nie jest jedynym kryterium, które odgrywa rolę przy ustalaniu ceny zakupu. Ponadto ważny jest również sprzęt i materiały użyte w danym modelu.

Ostatecznie więc Twoje wymagania i życzenia determinują koszty, jakie poniesiesz kupując lodówkę do napojów.

Ile energii zużywa lodówka na napoje?

W przeciwieństwie do wielu innych urządzeń elektrycznych, lodówka na napoje jest zwykle w ciągłym użyciu. Z tego powodu pobór mocy przez dane urządzenie odgrywa rolę, której nie należy lekceważyć. W zależności od modelu może to wynosić około 250 lub 900 lub więcej kilowatogodzin rocznie.

Zasadniczo im większa lodówka, tym więcej energii zużywa. Poza tym częste otwieranie zapewnia również wzrost zużycia energii, ponieważ lodówka z napojami musi za każdym razem chłodzić ciepłe powietrze.

Niezależnie od tego tak zwana klasa efektywności energetycznej dostarcza informacji o tym, jak ekonomiczna jest dana lodówka na napoje pod względem zużycia. Klasa efektywności energetycznej lodówek może wynosić od A +++ do D. A +++ oznacza szczególnie energooszczędne urządzenie, a D oznacza modele o wysokim zużyciu energii.

Etykieta energetyczna dla lodówek do napojów

Ponieważ lodówki o różnych rozmiarach nieuchronnie mają różne poziomy zużycia energii, rozmiar odpowiedniego urządzenia jest brany pod uwagę w klasie efektywności energetycznej. W ten sposób kupujący mogą porównać ze sobą różne modele.

Sama jednak nie dostarcza żadnych informacji o rzeczywistym zużyciu energii przez lodówkę. Jednak każda lodówka na napoje ma tak zwaną etykietę energetyczną, na której oprócz klasy efektywności energetycznej podane są inne istotne dane.

Następujące informacje można znaleźć na etykiecie energetycznej lodówki do napojów:

● Klasa efektywności energetycznej
● Nazwa producenta
● Nazwa modelu
● Roczne zużycie energii elektrycznej w kilowatogodzinach
● Pojemność użytkowa w litrach
O czym pamiętać przy zakupie lodówki do napojów?

Lodówki na napoje są dostępne w niezliczonych rozmiarach i konfiguracjach. Dlatego przy zakupie należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Tylko w ten sposób można mieć pewność, że wybrana lodówka na butelki rzeczywiście spełnia wszystkie wymagania i może być optymalnie używana w życiu codziennym.

Kupując lodówkę na napoje, zdecydowanie powinieneś wziąć pod uwagę następujące cechy:

● Wymiary i waga
● Zawartość użytkowa
● Wydajność chłodnicza i technologia chłodzenia
● Wyposażenie wewnętrzne
● Pobór mocy
● Jakość wykonania i projekt
● Głośność

Wymiary i waga

Rozmiar i waga są oczywiście ważnym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę przy zakupie lodówki na butelki. W końcu w większości przypadków lodówka na napoje musi być zintegrowana z istniejącym obiektem, tak aby dla urządzenia była dostępna tylko ograniczona przestrzeń.

Nie ma więc sensu decydować się na lodówkę na napoje o wysokości dwóch metrów, gdy jest miejsce tylko na urządzenie o wysokości nie większej niż 1,50 m.

Kolejnym szczegółem, który należy wziąć pod uwagę w związku z wymiarami, jest zawias drzwi. Przynajmniej w ciasnych przestrzeniach może to odgrywać ważną rolę przy korzystaniu z lodówki. Ponieważ zawiasy drzwiowe decydują o tym, w którym kierunku otwierają się drzwi lodówki na napoje. W wielu urządzeniach można go również zmienić, aby w razie potrzeby można go było dostosować do lokalnych warunków.

Pojemność

Przestrzeń dostępna w lodówce do przechowywania napojów nazywana jest objętością użytkową i jest podawana w litrach. Podczas gdy małe lodówki na butelki mają pojemność użytkową tylko nieco ponad 100 litrów, szczególnie duże urządzenia mogą czasami mieć ponad 500 litrów.

W zależności od ilości napojów, które sprzedajesz każdego dnia, przy zakupie lodówki na napoje warto wybrać inny rozmiar. Jednak do użytku prywatnego zwykle wystarczają mniejsze urządzenia, które są stosunkowo tanie w zakupie, a także mają mniejsze zużycie energii.

Wydajność i technologia chłodzenia

Zadaniem lodówki na napoje jest logicznie chłodzenie napojów. Przy zakupie odpowiedniego urządzenia, wydajność chłodzenia i zastosowana technologia chłodzenia również odgrywają ważną rolę.

W niektórych modelach można ustawić temperaturę od 1 do 15 ° C, podczas gdy w innych zakres temperatur jest zauważalnie mniejszy i na przykład umożliwia regulację tylko w zakresie od 2 do 10 ° C.

Jeśli lodówka na butelki jest otwierana bardzo często, warto kupić urządzenie z chłodzeniem konwekcyjnym. Z drugiej strony, jeśli butelka jest wyjmowana z lodówki tylko od czasu do czasu, wystarczy model z cichym chłodzeniem.

Wnętrze

Jeśli chodzi o wyposażenie wewnętrzne lodówki na napoje, chodzi w zasadzie o liczbę półek, które są dostępne w danym modelu. Ponieważ tylko wtedy, gdy dostępna jest wystarczająca ilość miejsca do przechowywania wnętrze może być w pełni wykorzystane.

Idealnie byłoby, gdyby półki były również wyjmowane i można je było przymocować na różnych wysokościach w lodówce do butelek. Umożliwia to szczególnie elastyczne wykorzystanie, dzięki czemu dostępne miejsce można optymalnie wykorzystać na puszki i butelki o różnych rozmiarach.

Pobór energii

Ze względu na stale rosnące koszty energii przy zakupie lodówki na napoje należy oczywiście wziąć pod uwagę również jej zużycie energii elektrycznej w decyzji.

Dzieje się tak, ponieważ lepsza klasa efektywności energetycznej i związane z nią niższe zużycie energii mogą prowadzić do znacznych oszczędności kosztów eksploatacji w całym okresie użytkowania lodówki.

Wykonanie i wykończenie

Oczywiście lodówka na butelki powinna być wykonana jak najlepiej. Szczególnie w gastronomii bardzo ważna jest solidna konstrukcja, aby urządzenie bez problemu sprostało szczególnym wymaganiom codziennego życia. Jednak długa żywotność jest oczywiście również pożądana w sektorze prywatnym.

Ponadto kupując lodówkę na napoje, warto poświęcić trochę uwagi projektowi. W zależności od istniejącego wyposażenia i upodobań dobrym wyborem może być model z okładziną ze stali nierdzewnej, całkowicie białą lodówkę lub urządzenie ze szklanymi drzwiami.
Głośność

Wreszcie, w zależności od lokalizacji, należy również wziąć pod uwagę głośność lodówki na napoje. Dotyczy to przynajmniej sytuacji, gdy urządzenie ma być ustawione w bardzo cichym otoczeniu.

Ponieważ nawet jeśli lodówki są generalnie raczej ciche, a głośność robocza rzadko przekracza 40 decybeli, odgłosy wytwarzane przez układ chłodzenia mogą być na dłuższą metę postrzegane jako irytujące.

Czyszczenie lodówki na napoje

Aby zapewnić długi okres użytkowania, ważne jest, aby chłodziarka na napoje była jak najbardziej czysta. Chociaż w przeciwieństwie do zwykłej lodówki nie przechowuje się w niej otwartej żywności, jest to również ważne ze względu na higieniczne obchodzenie się z żywnością.

Zwykle wysiłek związany z czyszczeniem lodówki na butelki jest ograniczony i nie są wymagane żadne specjalne środki pomocnicze. Do wyczyszczenia wnętrza i obudowy lodówki zwykle wystarczy czysta szmatka, trochę wody i łagodnego detergentu.

Jeśli jest to lodówka na napoje ze szklanymi drzwiami, butelka płynu do czyszczenia szkła może również pomóc w usunięciu odcisków palców i innych zabrudzeń z przodu urządzenia.

Podczas czyszczenia lodówki należy unikać szorstkiej gąbki czyszczącej. Ponieważ bardzo łatwo powoduje to zarysowania wrażliwych powierzchni. Nie tylko wygląda to nieatrakcyjnie, ale także utrudni utrzymanie czystości w przyszłości.

Niezależnie od tego, zawsze zaleca się przestrzeganie zaleceń odpowiedniego producenta podczas czyszczenia i wyboru środka czyszczącego, aby nie uszkodzić lodówki nieodpowiednimi czynnościami konserwacyjnymi.

Rozmrażanie lodówki na napoje

Zwłaszcza latem często zdarza się, że cienka warstwa lodu tworzy się z tyłu lodówki, gdy drzwi są często otwierane. Aby uniknąć pogorszenia wydajności chłodzenia lub nawet uszkodzenia urządzenia, prawdopodobnie nie można od czasu do czasu uniknąć rozmrażania lodówki na butelki.

Rozmrażanie jest tak samo proste, jak czyszczenie. Aby to zrobić, po prostu wyjmij zawartość lodówki i odłącz ją od zasilania.

Wilgoć wytworzoną przez topiący się lód możesz łatwo zebrać ręcznikiem. Aby przyspieszyć rozmrażanie, możesz w razie potrzeby umieścić miskę gorącej wody w otwartej lodówce na napoje. Na koniec wystarczy wytrzeć wnętrze i ponownie podłączyć rozmrożone i oczyszczone urządzenie do zasilania.

Odpowiednia lodówka do napojów na każdą potrzebę

W zależności od przeznaczenia, wymagania dotyczące lodówki do napojów znacznie się różnią. Dlatego nasza oferta obejmuje duży wybór różnych urządzeń na każdą potrzebę.

Czy to mała lodówka butelkowa do użytku prywatnego, czy duże modele o pojemności użytkowej ponad 500 litrów do użytku komercyjnego - jesteśmy pewni, że u nas znajdziesz odpowiednią lodówkę do przechowywania zimnych napojów.

Oczywiście lodówki do napojów w naszym sklepie internetowym to urządzenia znanych marek, takich jak Liebherr. Dzięki temu możesz mieć pewność, że wybrany model zapewni Ci wysoką jakość i odpowiednio długą żywotność.

W końcu lodówka na napoje nie jest czymś, co kupujesz co roku. Dlatego absolutnie konieczne jest wykonanie wysokiej jakości, bez kompromisów.

Dlaczego warto kupić lodówkę do napojów? 

Lodówka na napoje pozwala na przechowywanie dużej liczby puszek lub butelek. Zawsze warto ją kupić, jeśli mamy w planie podawać dużą ilość zimnych napojów.

Na przykład jak ma to miejsce w gastronomii. Ponadto lodówki na butelki są również bardzo często używane w placówkach handlu detalicznego, takich jak stacje benzynowe, kioski i supermarkety.

Ale nawet do użytku prywatnego zakup lodówki na napoje może mieć sens. Jeśli goście mają się regularnie bawić, a w zwykłej lodówce nie ma wystarczająco dużo miejsca na zimne napoje, pomocne może być odpowiednie urządzenie.

W takim przypadku jednak zwykle wystarczy kupić małą lodówkę na butelki lub nawet mini lodówkę i ustawić ją na przykład w imprezowym pokoju w domu. Ponieważ drogie urządzenia z chłodzeniem konwekcyjnym nie są zwykle po prostu zbyt korzystne dla sektora prywatnego.

Przecież to nie tylko ich pozyskanie wiąże się z wyższymi kosztami. Ponadto zajmują niepotrzebnie dużo miejsca i zużywają stosunkowo dużą ilość energii elektrycznej, czego nie należy lekceważyć ze względu na rozwój cen energii elektrycznej w ostatnich latach. Kupując lodówkę na napoje do użytku prywatnego, ogranicz się do modelu, z którego faktycznie będziesz w pełni korzystać.

Lodówka na napoje oferuje w szczególności następujące korzyści:

● Niezawodne chłodzenie napojów w puszkach i butelkach
● Modele na każdą potrzebę dzięki wielu różnym rozmiarom
● Opcjonalnie ze szklanymi drzwiami, aby zawsze mieć oko na zawartość
● Szczególnie dobra wydajność chłodzenia dla urządzeń z chłodzeniem konwekcyjnym
● Nieskomplikowana obsługa i łatwe czyszczenie
● Idealny do przechowywania dużej ilości zimnych napojów
● Kompaktowe urządzenia nadające się również do użytku prywatnego

Kup wysokiej jakości lodówki do napojów przez Internet

W naszym sklepie internetowym oferujemy duży wybór wysokiej jakości lodówek do napojów znanych producentów. Jesteśmy więc pewni, że mamy dla Ciebie również odpowiedni model, który optymalnie spełni wymagania, jakie niesie ze sobą jego przyszłe zastosowanie.

Zamów wygodnie przez Internet wybraną lodówkę na butelki. Robiąc zakupy w naszym sklepie korzystasz z niskich cen, krótkich terminów dostaw i naszej dobrej obsługi, którą już zaimponowaliśmy niezliczonym klientom.