Filtr do wody zapewniający optymalną jakość wody pitnej

Dobra jakość wody jest niezbędna przy podawaniu wody stołowej i przyrządzaniu gorących napojów, takich jak kawa. Filtry do wody mogą przyczynić się do poprawy jakości wody pitnej i między innymi odfiltrować bakterie lub chlor, przeciwdziałać zapachom i poprawiać smak.

 

W naszym sklepie internetowym znajdziesz duży wybór różnych filtrów do wody znanych producentów, których możesz użyć do uzdatniania wody. Stosując, taki filtr do wody nie tylko zapewniasz usunięcie z wody potencjalnie szkodliwych substancji. Ponadto zapewniasz również, że woda i inne napoje, które podajesz, po prostu lepiej smakują.

Dlaczego stosowanie filtrów do wody ma sens

Jakość wody wodociągowej w Polsce jest bardzo dobra w porównaniu do innych krajów. Ponieważ rozporządzenie w sprawie wody pitnej ma na celu zapewnienie jakości najwyższej jakości dla ludzi. W tym celu określa pewne wartości graniczne zanieczyszczenia wody, które oczywiście są również regularnie sprawdzane w celu ochrony zdrowia ludzi.

Niemniej jednak stosowanie filtrów do wody ma sens, ponieważ rozporządzenie o wodzie pitnej mimo stosunkowo surowych wytycznych osiąga swoje granice.

W rzeczywistości wartości graniczne dla zarazków są regularnie przekraczane. Ponadto niektóre metody pomiarowe stosowane do monitorowania mają około 100 lat i dlatego na przykład nie mogą już rejestrować wszystkich bakterii znajdujących się w wodzie pitnej.

Potencjalne zagrożenie dla zdrowia związane z niefiltrowaną wodą pitną

Czy to poranna kawa, czy po prostu szklanka zimnej wody z kranu jako orzeźwienie-każdy powinien codziennie pić wodę z kranu? Z tego powodu nawet niewielkie ilości niektórych substancji mogą wcześniej czy później powodować problemy.

Zagrożenia dla zdrowia związane z wodą pitną obejmują w szczególności:

 • Patogeny
 • pozostałości leków
 • Legionella
 • plastyfikatory
 • pestycydy
 • hormony

Patogeny w wodzie z kranu

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak często przekraczane są wartości graniczne patogenów w wodociągach publicznych. Należą do nich bakterie, zarazki kałowe, wirusy i pasożyty. W zależności od rodzaju i stężenia patogenu ludzie mogą zachorować. Filtr do wody może pomóc zmniejszyć ilość takich patogenów w wodzie pitnej, a tym samym obniżyć związane z tym zagrożenie dla zdrowia.

Pozostałości leków w wodzie pitnej

W Polsce każdego roku przyjmuje się około 30 000 ton leków. Około 95% preparatów jest wydalanych z moczem i obecnie nie można ich odfiltrować z wody w oczyszczalniach ścieków.

Chociaż obecnie w wodach gruntowych można wykryć zaledwie kilka pozostałości substancji czynnych, powstałe w wyniku tego bakterie odporne na antybiotyki stanowią zagrożenie, którego nie należy lekceważyć. Fakt ten stanowi kolejny argument przemawiający za stosowaniem odpowiednich filtrów do wody.

Legionella w wodzie pitnej

Bakterie, które są szczególnie powszechne w wodzie pitnej to na przykład legionella, która może bardzo dobrze rozmnażać się w sieci ciepłej wody w domach. Legionella może powodować poważne choroby, między innymi gorączkę i zapalenie płuc. Dlatego ważne jest, aby jak najlepiej odfiltrować patogeny z wody

Plastyfikatory w wodzie pitnej

Plastyfikatory znajdują się w rzekach, wodach gruntowych i butelkowanych. Jak dotąd nadal brakuje danych naukowych. Doświadczenia na zwierzętach wykazały jednak, że plastyfikatory mogą przypuszczalnie prowadzić między innymi do znacznego uszkodzenia narządów nerek, wątroby i jąder.

Pestycydy w wodzie pitnej

Pestycydy stały się integralną częścią nowoczesnego rolnictwa i są również stosowane w wielu ogrodach prywatnych. W międzyczasie jego pozostałości można wykryć w prawie 30 procentach wszystkich polskich wodociągów.

Ponadto odpowiednie badania wykazały, że pestycydy, które były, zakazane przez długi czas nadal są wykrywane w wodach gruntowych.

Hormony w wodzie pitnej

Oprócz patogenów i pozostałości pestycydów źle uzdatniona woda pitna może również zawierać substancje zaburzające funkcjonowanie układu hormonalnego, takie jak hormony. Mogą one przynajmniej na dłuższą metę powodować różne problemy fizyczne i, między innymi, mieć ogromny wpływ na zdolność reprodukcyjną ludzi i zwierząt.

Filtr wody przeciw osadzaniu się kamienia w wodzie wodociągowej

Wysoka zawartość wapnia w wodzie wodociągowej może skrócić żywotność urządzeń, takich jak ekspresy do kawy. Wapń wpływa również na smak napojów. Ponadto osady wapienne są doskonałą pożywką dla bakterii.

Stosując, odpowiednie filtry do wody można bardzo niezawodnie zmniejszyć zawartość wapna i związane z tym negatywne skutki dla wody pitnej.

Różne rodzaje filtrów do wody

Istnieją różne rodzaje filtrów do wody. Niektóre z nich pracują na przykład z węglem aktywnym, podczas gdy inne polegają na żwirze lub piasku do filtrowania wody. Istnieją również różne inne procesy, takie jak odwrócona osmoza czy tak zwane wymieniacze jonowe, które w razie potrzeby można wykorzystać do filtracji wody.

Filtry do wody z piaskiem i żwirem wykorzystują czysto mechaniczne metody do usuwania niepożądanych substancji. Z drugiej strony filtry do wody z wymieniaczami jonowymi lub odwróconą osmozą wykorzystują efekty chemiczno-fizyczne do usuwania rozpuszczonych substancji z wody.

Filtr do wody z węglem aktywnym

Filtry do wody z węglem aktywnym są bardzo powszechne. Dzięki węglowi aktywnemu z wody można usunąć takie substancje, jak pozostałości pestycydów lub leków. Substancje takie jak sole, minerały czy nawet wapno nie są odfiltrowywane z wody przez filtry wodne z węglem aktywnym.

Filtr wody z wymiennikiem jonowym

Jonowe filtry do wody

Filtry jonowe umożliwiają zastąpienie niektórych kationów lub anionów w wodzie innymi jonami. Na przykład mogą pomóc w zapobieganiu nadmiernemu osadzaniu się kamienia w zmywarkach.

Uzdatnianie wody za pomocą odwróconej osmozy

W odwróconej osmozie stosuje się membranę, która jest nieprzepuszczalna dla substancji, które mają być odfiltrowane. Do uzdatniania wody z odwróconą osmozą wymagane jest ciśnienie co najmniej 3 bary. Oprócz zastosowania w filtrach wody do uzdatniania wody pitnej proces ten może być również używany między innymi do odsalania wody morskiej, przy czym wymagane do tego ciśnienie jest znacznie wyższe i wynosi od 60 do 80 barów.

Połączone systemy do filtracji wody

W wielu przypadkach różne systemy są również łączone w filtrach do wody, aby uzyskać optymalne wyniki w uzdatnianiu wody i jak najlepiej usunąć wszystkie niepożądane substancje.

Możliwe jest również dodanie do wody cennych minerałów i pierwiastków śladowych podczas procesu filtracji. Odpowiednie filtry do wody, takie jak sześciostopniowy system filtrów do pojemników galonowych, które można kupić w naszym sklepie, kierują wodę na przykład przez skały mineralne i koralowce.

Stosowanie filtrów do wody ma wiele zalet

Stosowanie filtrów do wody ma wiele zalet i dlatego jest szczególnie zalecane w gastronomii, aby zawsze móc zaoferować gościom wodę doskonałej jakości.

Stosowanie filtrów do wody do uzdatniania wody ma w szczególności następujące zalety:

 • Potencjalnie szkodliwe substancje, takie jak metale ciężkie lub chlor, mogą zostać odfiltrowane z wody.
 • Zawartość zarazków i bakterii można znacznie zmniejszyć, stosując filtr wodny.
 • Pozostałości kamienia można w dużej mierze usunąć z wody pitnej, filtrując ją przed użyciem.
 • Przy pomocy filtra wody można przeciwdziałać nieprzyjemnym zapachom i obcym smakom.
 • Filtrowana woda zapewnia optymalne spożycie gorących i zimnych napojów.
 • Zagrożenia dla zdrowia wynikające z picia skażonej wody można zminimalizować.

Kup filtry do wody online

Jeśli potrzebujesz filtrów do wody, do cateringu lub użytku prywatnego to dobrze trafiłeś. Ponieważ w naszym sklepie internetowym znajdziesz różne systemy filtrów do uzdatniania wody.

Oprócz filtrów do wody Everpure posiadamy również filtry galonowe wielokrotnego napełniania. Kup filtr do wody w naszym sklepie i zapewnij optymalną jakość wody do przygotowywania zimnych napojów lub do produkcji kostek lodu.

Zamów filtry do wody i niezbędne akcesoria do wyboru w wygodny sposób przez Internet i ciesz się sprawdzoną jakością znanych producentów, a także niskimi cenami oraz szybką i niezawodną dostawą pod wskazany adres.