Wysokiej jakości baterie kuchenna do kuchni profesjonalnych i prywatnych

Czy to w kuchni prywatnej, czy profesjonalnej - baterie kuchenna należą do absolutnie podstawowego wyposażenia. Bez odpowiedniej baterii nie można przecież czerpać ciepłej wody z kranu.

W naszym sklepie znajdziesz duży wybór wysokiej jakości baterii kuchennych, które możesz tanio kupić online i wygodnie dostarczyć.

Baterie kuchenna z mieszaczem - najważniejsze rzeczy w skrócie

 • Baterie mieszające znajdują zastosowanie nie tylko w kuchniach, ale również w łazienkach.
 • Przy zakupie baterii należy zwrócić uwagę na to, czy potrzebny jest zawór wysokociśnieniowy czy niskociśnieniowy.
 • Baterie kuchenne mogą być wykonane ze stali nierdzewnej lub chromowanego mosiądzu, a także z tworzywa sztucznego.
 • Baterie wodne dostępne są w wersji jedno- i dwuuchwytowej.
 • Baterie wyposażone w spryskiwacz ułatwiają mycie naczyń i czyszczenie żywności, np. warzyw.
 • Szczególnie praktyczna jest bateria z czujnikiem, która może zyskać punkty również w zakresie higieny.
 • Jeżeli przy zakupie armatury zwrócą Państwo uwagę na dobrą jakość, mogą Państwo liczyć na długą żywotność baterii.
 • W naszej ofercie znajdziesz wysokiej jakości baterie kuchenne w różnych wzorach.

Co to jest bateria mieszakowa?

Przede wszystkim bateria jest oczywiście baterią wodną. Jest on podłączony do rury wodociągowej, aby można było czerpać wodę z kranu.

Określenie "bateria" odnosi się do faktu, że bateria umożliwia mieszanie ciepłej i zimnej wody, dzięki czemu można dowolnie regulować jej temperaturę. W przeciwieństwie do tego, zwykły kran z zimną wodą służy jedynie do regulacji przepływu wody wodociągowej, która i tak jest zawsze wystarczająca, gdy nie jest potrzebna ciepła woda.

Baterie kuchenna mieszające do różnych zastosowań

Jeśli szukasz w Internecie nowej baterii, szybko przekonasz się, że istnieje ogromny wybór różnych modeli do wyboru i będziesz miał do czynienia z różnymi terminami, które mogą być dla Ciebie nieznane do tej pory.

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę w tym kontekście, jest oczywiście to, do jakich celów poszukuje się baterii. Oczywiście dostępne są nie tylko modele do kuchni, ale także np. do prysznica czy umywalki w łazience.

Przegląd możliwych obszarów zastosowania armatury:

 • Baterie kuchenna z mieszaczem
 • Baterie wannowe z mieszaczem
 • Baterie mieszające do prysznica
 • Baterie mieszające do umywalki w łazience
 • Baterie mieszające do bidetu

Baterie kuchenna mieszające jako wysokociśnieniowe lub niskociśnieniowe

Przy zakupie nowej baterii należy zwrócić uwagę nie tylko na obszar zastosowania i zakres funkcji. Należy również wiedzieć, czy potrzebna jest armatura wysokociśnieniowa czy niskociśnieniowa. Decydującym czynnikiem jest tutaj to, skąd dokładnie pochodzi ciepła woda w Państwa domu.

Jeżeli na ścianie znajduje się zarówno przyłącze ciepłej wody jak i przyłącze zimnej wody, oznacza to, że woda jest podgrzewana za pomocą przepływowego podgrzewacza wody lub centralnego systemu uzdatniania wody. W tym przypadku właściwym wyborem jest tzw. armatura wysokociśnieniowa.

Jeśli natomiast na ścianie znajduje się tylko przyłącze zimnej wody, a więc woda w kuchni musi być najpierw podgrzana za pomocą bojlera, potrzebna jest armatura niskociśnieniowa.

Oba warianty można odróżnić również po tym, że armatura wysokociśnieniowa posiada dwa przyłącza, natomiast armatura niskociśnieniowa trzy przyłącza dla węży wodnych.

Armatura wodna wykonana z różnych materiałów

Przy zakupie baterii można oczywiście wybierać pomiędzy różnymi materiałami. Na przykład, istnieją modele wykonane z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej.

Baterie wykonane z tworzywa sztucznego są zazwyczaj szczególnie tanie. Jednak materiał ten zazwyczaj szybciej się zużywa, co oczywiście może mieć negatywny wpływ na żywotność kranu.

W przypadku baterii ze stali szlachetnej z reguły można oczekiwać, że będzie ona o wiele bardziej wytrzymała i odpowiednio lepiej zniesie obciążenia związane z codziennym użytkowaniem. Zazwyczaj przekłada się to również na dłuższą żywotność, dzięki czemu dodatkowy koszt zakupu zazwyczaj się opłaca.

Oprócz plastiku i stali szlachetnej, mosiądz jest również często wykorzystywany jako materiał do produkcji baterii. Metal jest również dość solidny i trwały, więc zazwyczaj nie trzeba się martwić o niezawodność w przypadku modelu wysokiej jakości. Dzięki chromowanej powierzchni zewnętrznej bateria kuchenna jest zabezpieczona przed rdzą i wygląda elegancko.

Baterie kuchenna do kuchni w różnych wzorach

W zależności od sytuacji na budowie, bateria musi spełniać różne wymagania. Wybór nie ogranicza się tu bynajmniej do prostych kranów, za pomocą których można regulować temperaturę wody w kuchni.

Oprócz tego dostępne są na przykład baterie wyposażone w wyciąganą wylewkę do naczyń, jak również modele chowane lub baterie, z których można uzyskać gorącą wodę jak z czajnika.

Baterie kuchenna z opryskiwaczem do naczyń

Bateria zainstalowana w kuchni służy nie tylko do mycia naczyń i czyszczenia żywności, np. warzyw, ale także do napełniania garnków.

Do tego celu doskonale nadaje się bateria z wbudowaną wylewką do naczyń. Prysznic jest wyposażony w wąż, który w razie potrzeby można wyciągnąć z baterii. Dzięki temu jest szczególnie elastyczny i można w nim bez problemu płukać garnki lub myć owoce i warzywa.

Oprócz modeli z wyciąganą lub obrotową wylewką do naczyń, dostępne są również baterie, które posiadają zarówno normalny kran, jak i dodatkową wylewkę. W zależności od tego, do czego potrzebujesz wody, możesz wybrać sposób, w jaki chcesz korzystać z baterii. Modele te są szczególnie popularne w profesjonalnych kuchniach.

Baterie kuchenna z czujnikiem

Tak zwane baterie sensorowe mogą okazać się niezwykle praktyczne, zwłaszcza w sektorze profesjonalnym lub w obiektach użyteczności publicznej. Modele te wyposażone są w czujnik, który automatycznie włącza wodę, gdy tylko położysz przed nią ręce.

Jest to szczególnie higieniczne, ponieważ nie trzeba dotykać kranu, aby zakręcić lub wyłączyć wodę. Zwłaszcza jeśli masz brudne ręce, bo przygotowujesz jedzenie, a z kranu korzysta kilka osób, okazuje się to wielką zaletą, która przemawia za zakupem baterii z czujnikiem.

Baterie kuchenna jednouchwytowe

Bateria jednouchwytowa wyposażona jest w jeden element sterujący, który umożliwia regulację zarówno ilości, jak i temperatury wody. Po otwarciu dźwigni woda wypływa, a temperatura wody może być regulowana poprzez obracanie jej w lewo i w prawo.

Szczególnie łatwa w obsłudze jest bateria jednouchwytowa. Zarówno ilość wody, jak i jej temperatura mogą być regulowane bardzo precyzyjnie. Poza tym zużycie wody w takim modelu jest stosunkowo niskie, ponieważ regulacja temperatury nie zajmuje dużo czasu w porównaniu do armatury z dwoma pokrętłami.

Baterie kuchenna z dwoma uchwytami

Obok baterii jednouchwytowych dostępne są również baterie wyposażone w dwa elementy obsługi. Jeden uchwyt jest używany do włączania zimnej wody, a drugi do włączania gorącej wody. Temperatura wody zmienia się w zależności od stopnia wychylenia obu regulatorów.

Idealnym rozwiązaniem jest obsługa takiego mieszadła oburącz. Ponieważ ustawienie żądanej temperatury zajmuje czasem chwilę, zużycie wody w przypadku baterii dwuuchwytowej jest zwykle nieco wyższe niż w przypadku baterii jednouchwytowej.

Mimo to oba warianty mogą być stosowane w kuchniach. Przy zakupie nowej baterii zależy oczywiście wyłącznie od Ciebie, jaki model wybierzesz.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie baterii

Jeśli chcą Państwo kupić baterię, należy oczywiście zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Oprócz wyboru pomiędzy armaturą wysokociśnieniową i niskociśnieniową oraz pożądanych funkcji, najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie, jest dobra jakość.

Może być kuszące, aby kupić baterię, która jest tak tania, jak to tylko możliwe i w ten sposób zaoszczędzić trochę pieniędzy. Doświadczenie pokazuje jednak, że radość z rzekomych oszczędności jest zwykle krótkotrwała. Dzieje się tak dlatego, że gorsza bateria kuchenna z reguły nie może konkurować pod względem żywotności z modelami wyższej jakości.

Często nie trzeba długo czekać po uruchomieniu, aby kran zaczął sprawiać problemy i zaczął np. przeciekać. W takim przypadku nie pozostaje Państwu oczywiście nic innego, jak wymienić baterię w kuchni. To nie tylko kosztuje pieniądze, ale także czas.

Zwracając uwagę na dobrą jakość produktu od samego początku, można zaoszczędzić sobie tego niepotrzebnego wysiłku. Wysokiej jakości baterie do kuchni, które przekonują jakością, znajdziesz na przykład w naszym sklepie.

Kup wysokiej jakości baterie kuchenna

Jeśli szukasz nowej baterii do swojej kuchni, to trafiłeś we właściwe miejsce. W naszym sklepie znajdziesz szeroką gamę wysokiej jakości modeli do wyboru.

Należą do nich baterie jednouchwytowe, dwuuchwytowe, baterie z wylewką, a nawet praktyczne baterie sensorowe. Dlatego nie powinno być dla Ciebie problemem znalezienie w naszym sklepie baterii do kuchni, która optymalnie spełni Twoje wymagania.

Kup w prosty sposób online swoją nową baterię kuchenną i zamów ją w wygodny i niezawodny sposób. Jesteśmy pewni, że będziesz w pełni zadowolony z kranu z naszego sklepu internetowego, jak również z naszej doskonałej obsługi klienta.