Oceny artykułu

Systemy dozujące to systemy, w których napoje z pojemników do przechowywania, takich jak beczki lub zbiorniki, są nalewane do szklanki. Kompletne zestawy dozowania składają się z kranu, armatury do łączenia beczek, beczek oraz pompy lub zbiornika sprężonego gazu z CO2 i reduktora ciśnienia. Ważne jest, aby duże systemy, które są dostępne z maksymalnie czterema wężami miały linię kontroli CO2 i towarzyszący im system chłodzenia. Przy odpowiednim wyposażeniu i technologii kranowej traci się niewiele piwa. Jednak kran może łatwo ulec zanieczyszczeniu. Dlatego zawsze należy zwracać uwagę na czystość i przestrzeganie pewnych przepisów w branży gastronomicznej.

Małe nalewaki

Oprócz dużych nalewaków w pubach, są też małe pompy, które nadają się również do użytku prywatnego. Dozowniki to również miły prezent na urodziny - możesz go użyć do wypicia piwa na imprezie! Małe systemy dozujące, takie jak pojemnik na piwo, są łatwe do podłączenia i możesz zacząć cieszyć się piwem w ciągu kilku minut. Stanowią również dobrą alternatywę dla piwniczki hobbystycznej. Wiele systemów jest wykonanych ze stali nierdzewnej i ma tackę ociekową. Niektóre modele mają łatwż do podłączenia suchą chłodnicę i termostat, który informuje o prawidłowej temperaturze. Mamy odpowiednie zestawy akcesoriów do prawie wszystkich systemów dozujących, a także odpowiednie części zamienne do drobnych i dużych napraw. Niektóre małe systemy dozujące można transportować. Ale jeśli naprawdę podoba Ci się mobilność pompa piknikowa jest idealna. Podczas wyprawy nad jezioro możesz natychmiast zacząć cieszyć się piwem bez butli CO2! Pompa jest po prostu umieszczana na beczce. Istnieje specjalny dozownik do beczek imprezowych.

Chłodzenie

Bez względu na to, czy są to duże, czy małe systemy dozujące, czy też do użytku prywatnego lub profesjonalnego: piwo powinno być smaczne i zimne. Dlatego w tej kategorii znajdziesz również różne opcje chłodzenia. Urządzenia do chłodzenia wodą można umieścić pod ladą, a dla piw z beczki istnieją lodówki odpowiedniej wielkości. Dostępne są również chłodnice przelotowe i suche. Chłodzenie jest ważne nie tylko podczas przechowywania, piwo powinno pozostać chłodne do aż do nalania do szklanki. Ponieważ tylko wtedy, gdy wypłynie z kranu w odpowiedniej temperaturze, możesz wykończyć je piękną pianką.