Trybuszon i otwieracz do wina: wysokiej jakości akcesoria do serwowania wina i wina musującego

Dla wielu osób kieliszek dobrego wina lub wina musującego jest nieodzowną częścią przytulnego spotkania z przyjaciółmi. Do otwarcia butelki niezbędny jest oczywiście odpowiedni korkociąg lub otwieracz do butelek z winem.

W naszym sklepie internetowym znajdą Państwo wybór wysokiej jakości korkociągów i otwieraczy do butelek z winem oraz innych akcesoriów do serwowania wina i wina musującego. Przekonaj się sam. Jesteśmy pewni, że znajdą Państwo to, czego szukają.

Trybuszon i otwieracz do wina - najważniejsze rzeczy w skrócie

 • Aby uniknąć zanieczyszczenia wina, nie należy uszkadzać korka podczas otwierania butelki z winem.
 • Proste korkociągi zazwyczaj nie są idealnym rozwiązaniem pod względem obsługi.
 • Korkociąg ze skrzydełkami lub przystawką stołową znacznie ułatwia prawidłowe otwieranie butelek wina.
 • Noże kelnerskie są szczególnie praktyczne i dlatego nie powinno ich zabraknąć w żadnej restauracji.
 • W naszym sklepie znajdą Państwo duży wybór otwieraczy do butelek z winem oraz korkociągów w różnych wzorach.

Prawidłowe otwieranie butelek wina

Na pierwszy rzut oka, otwarcie butelki wina nie wydaje się być szczególnie skomplikowana sprawa. W praktyce jednak często wygląda to inaczej. Aby uzyskać doskonałą przyjemność picia, nie wystarczy po prostu usunąć korek. Poza tym, korek musi pozostać nieuszkodzony, tak aby smak wina nie ucierpiał z powodu zanieczyszczenia małymi kawałkami korka.

Prawidłowe otwarcie butelki wina wymaga więc trochę praktyki. Oczywiście potrzebne jest również odpowiednie narzędzie w postaci wysokiej jakości otwieracza do wina.

Otwieracze do butelek wina i korkociągi w różnych wzorach

Przy zakupie otwieraczy do butelek wina i korkociągów, masz wybór między różnymi wzorami. Są to np. bardzo proste korkociągi, modele ze skrzydełkami lub praktyczną przystawką do stołu, a także specjalne noże kelnerskie.

Nie jest możliwe ogólne stwierdzenie, która wersja jest właściwa. Decydującymi czynnikami są oczywiście Twoje osobiste preferencje i jak często trzeba otworzyć butelkę wina.

Proste korkociągi

Proste korkociągi składają się tylko z metalowej spirali i uchwytu do trzymania i obracania. Metalowa spirala jest wywiercona jak najbardziej centralnie w korku butelki i wkręcona. Następnie korek jest wyciągany ręcznie.

To rzeczywiście działa. Jednak taki korkociąg z pewnością nie jest najlepszym rozwiązaniem do otwierania butelek z winem. Trudność polega na tym, że spirala otwieracza do butelek nie zawsze jest umieszczona w środku korka. W związku z tym, jak pokazuje doświadczenie, nierzadko dochodzi do uszkodzenia korka przy otwieraniu butelki. Jeśli małe jego części dostaną się do zawartości, może to znacznie pogorszyć smak napoju i bardzo łatwo całkowicie zrujnować dobre wino.

Dodatkowo wyciągnięcie korka zwykłym korkociągiem wymaga użycia sporej siły, co w codziennym życiu szybko może okazać się niepraktyczne. Jeśli rzadko trzeba otworzyć butelkę wina, prosty korkociąg jest z pewnością wystarczający. Jeśli jednak potrzebujesz go regularnie, zdecydowanie warto zainwestować trochę więcej pieniędzy i kupić model wyższej jakości.

Korkociąg ze skrzydełkami

W porównaniu z prostym modelem, korkociąg ze skrzydłami jest znaczącym ulepszeniem, które przynosi kilka korzyści. Otwieracz do wina jest umieszczony na butelce. Ponieważ posiada urządzenie, które nasuwa się na szyjkę butelki, spirala korkociągu może być niezawodnie przekręcona do środka korka. Dzięki temu jest znacznie mniejsze prawdopodobieństwo, że korek pęknie podczas otwierania butelki, a jego fragmenty znajdą się w jej zawartości, co jak wiadomo znacznie obniża przyjemność z picia.

Jeśli potrzebujesz otwieracza do butelek wina częściej niż raz lub dwa razy w roku, powinieneś zawsze preferować korkociąg ze skrzydełkami, a nie bardzo prosty model.

Korkociąg z mocowaniem do stołu

W branży gastronomicznej zazwyczaj wszystko musi być zrobione szybko. Ponadto, jako profesjonalista, zazwyczaj musisz otwierać butelki szampana i wina znacznie częściej niż w przypadku osób prywatnych. Z tego powodu korkociąg z mocowaniem do stołu dla profesjonalistów może okazać się niezwykle praktycznym zakupem.

Taki odkorkownik wyposażony jest w specjalny uchwyt w postaci solidnego zacisku śrubowego. Dzięki temu można go przymocować do krawędzi stołu lub nawet lady. Nie musisz trzymać korkociągu ręką podczas otwierania butelki. Dzięki temu obsługa jest wyjątkowo łatwa i nieskomplikowana, dzięki czemu nie tracą Państwo niepotrzebnie czasu nawet przy dużej liczbie gości, a serwowanie zawsze przebiega bez opóźnień.

Jeśli zdecydujesz się na wysokiej jakości otwieracz do butelek z mocowaniem do stołu, taki jak ten, który znajdziesz w naszym sklepie, możesz być oczywiście pewien, że jakość jest przekonująca i że nic nie stanie na przeszkodzie długiej żywotności.

Noże kelnerskie należą do podstawowego wyposażenia

Nóż kelnerski jest z pewnością jednym z tych produktów, bez których żaden profesjonalny barman nie może się obejść. Czasami nazywane również nożami sommelierskimi, noże kelnerskie są niezwykle praktycznym narzędziem, które na pierwszy rzut oka przypomina klasyczny scyzoryk.

Noże kelnerskie wyposażone są najczęściej w ostrze noża, korkociąg i otwieracz do kapsli. Poszczególne części można złożyć, dzięki czemu nóż kelnerski może szybko zniknąć w kieszeni, gdy nie mamy wolnej ręki.

Podobnie jak w przypadku innych produktów do otwierania butelek wina, przy zakupie noża kelnerskiego można oczywiście wybierać pomiędzy różnymi modelami. W naszym sklepie znajdziesz na przykład noże kelnerskie z metalową rękojeścią lub z rękojeścią drewnianą. Dlatego nie powinno być dla Ciebie trudne znalezienie modelu, który Ci się podoba i który dobrze leży w dłoni, gdy go używasz.

Co jest ważne przy zakupie trybuszon i otwieracz do wina

Jeśli chcesz kupić nowy korkociąg lub trybuszon i otwieracz do wina, szybko zorientujesz się, że wybór różnych modeli jest bardzo duży. W związku z tym często nie jest łatwo znaleźć produkt, który spełniałby Państwa wymagania i jednocześnie przekonywał jakością.

Kupując nowy otwieracz do wina, należy oczywiście upewnić się, że jest on dobrze wykonany i wykonany z wysokiej jakości materiałów. Można na przykład wybrać bardzo prosty korkociąg lub tak zwany nóż kelnerski.

Inną opcją jest korkociąg ze skrzydełkami. Taki model ma tę zaletę, że końcówka może być umieszczona bardzo precyzyjnie w środku korka. Dzięki temu szczególnie łatwo się go wyciąga, a prawdopodobieństwo, że korek się ukruszy i zanieczyści wino po otwarciu jest znacznie mniejsze.

Jednakże, może wolisz otwieracz do wina, który może być przymocowany do krawędzi stołu lub licznika. Szczególnie w sektorze profesjonalnym takie modele są bardzo popularne, ponieważ mogą ułatwić otwieranie. Zwłaszcza, gdy w ciągu wieczoru trzeba odkorkować dziesiątki butelek wina, może się to okazać wielką zaletą.

Trybuszon, otwieracz do wina i inne akcesoria

Chcemy wspierać naszych klientów w najlepszy możliwy sposób podczas serwowania napojów takich jak wino czy wino musujące. Z tego powodu w naszym sklepie znajdziesz duży wybór akcesoriów, które możesz wykorzystać do tego celu.

W naszym asortymencie znajdują się między innymi następujące produkty:

 • Proste otwieracze do butelek i korkociągi
 • Otwieracz do wina z mocowaniem do stołu
 • Korkociągi ze skrzydełkami
 • Praktyczne noże kelnerskie
 • Korkociąg do wózków widłowych
 • Chłodziarka do wina musującego i szampana

Najlepiej rozejrzeć się w wolnej chwili. Jesteśmy pewni, że znajdą Państwo odpowiednie narzędzia do otwierania i nalewania wina i wina musującego. Oczywiście nie ma znaczenia, czy szukają Państwo odpowiednich rozwiązań do użytku prywatnego, czy do profesjonalnej obsługi w gastronomii.

Praktyczne akcesoria do otwierania butelek z winem i winem musującym

Butelka wina lub wina musującego nie zawsze jest całkowicie opróżniona natychmiast po otwarciu. Aby nie trzeba było wylewać pozostałej zawartości, ważne jest, aby zachować jej świeżość w odpowiedni sposób.

Oprócz otwieraczy do wina, można również znaleźć odpowiednie rozwiązania do tego celu. Należą do nich na przykład proste korki do wina lub korki do butelek, za pomocą których można ponownie zamknąć już otwarte butelki, aby ich zawartość dłużej nadawała się do spożycia.

Oprócz tego jest jeszcze oczywiście praktyczny Champagne Protector. Jest to idealny wybór do utrzymania świeżości win musujących, takich jak wino musujące, prosecco i szampan. Champagne Protector niezawodnie zapewnia, że dwutlenek węgla pozostaje w butelce, a wino musujące dłużej zachowuje swoje właściwości musujące.

W ten sposób można cieszyć się nim w pełni od pierwszego do ostatniego łyku i nie trzeba martwić się o nieświeży smak, jeśli nie chcesz zakończyć wino musujące od razu. Oczywiście, Champagne Protector jest również bardzo odpowiedni dla profesjonalnego sektora, aby móc zaoferować gościom doskonałą jakość w każdym momencie podczas serwowania.

Kup wysokiej jakości trybuszon i otwieracz do wina w niskich cenach

Jeśli potrzebujesz korkociągu, otwieracza do butelek z winem lub innych akcesoriów do serwowania wina i wina musującego, to dobrze trafiłeś. W naszym asortymencie znajdą Państwo duży wybór wysokiej jakości produktów, które mogą Państwo wygodnie zamówić online i otrzymać z dostawą.

Kup swój nowy korkociąg lub otwieracz do butelek wina tanio w naszym sklepie i przekonaj się sam. Nie mamy wątpliwości, że będą Państwo zadowoleni z wyboru i jakości, jak również z naszej niezawodnej obsługi klienta.