Butla CO2

Butla CO2 są niezbędnym elementem każdego punktu serwującego piwo. Dlatego oferujemy naszym klientom szeroki wybór butli CO2, które są idealne dla różnych potrzeb. W tej kategorii znajdziesz butle w różnych pojemnościach, odpowiednie węże i kable dołączone do każdej butli, a także reduktory CO2, które umożliwiają kontrolowanie ciśnienia gazu. Oferujemy również wiele innych akcesoriów dozujących, takich jak krany, które pozwalają na łatwe i wygodne nalewanie piwa, oraz narzędzia do sanitacji urządzeń, które zapewniają czystość i higienę w Twoim punkcie serwującym piwo.

Pojemności butli CO2

Oferujemy butle CO2 o różnych pojemnościach, w tym butle 0,5 kg, 2 kg, 5 kg, 10 kg i 20 kg. Wybór odpowiedniej butli zależy od indywidualnych potrzeb klienta i ilości piwa, które jest serwowane. W przypadku małych punktów sprzedaży piwa butla 0,5 kg może być wystarczająca, podczas gdy większe lokale potrzebują większych pojemności butli.

Potrzebny jest CO2 i odpowiedni nacisk, aby profesjonalnie pić piwo. Dlatego ciśnienie CO2 jest konieczne, aby pić pyszne piwo. Jest dostarczany w butlach z gazem, a kwestie bezpieczeństwa są zawsze najwyższym priorytetem podczas obchodzenia się z chemikaliami. Dlatego butle należy przechowywać między innymi w dobrze wentylowanym miejscu.

Zastosowanie butli CO2

W zależności od ilości napełnienia butle CO2 mają różne rozmiary i średnice. Butelka o wadze 0,5 kg wystarcza na 150 litrów piwa, butelka 2 kg na 600 litrów. Zawory butelek są znormalizowane i dlatego pasują do każdego reduktora ciśnienia. Aby podłączyć reduktory ciśnienia do butelek, znajdziesz również złącza. Reduktory ciśnienia zapewniają, że pewne ciśnienie po stronie wylotowej nie zostanie przekroczone, nawet jeśli ciśnienie po stronie wlotowej jest zmienne. Niektóre butle mają już praktyczną regulowaną stopkę do bezpiecznego montażu. Możesz również kupić regulowaną stopkę osobno. Praktyczne są również uchwyty na butelki, które można zawiesić w beczce piwa. Uchwyty na butelki są idealne, gdy nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby bezpiecznie umieścić butlę CO2. Bezpieczeństwo jest najważniejsze podczas nalewania piwa! Z tego powodu mamy również znaki dla firm cateringowych z instrukcją obsługi bezpiecznego serwowania w asortymencie. Butle CO2 są najczęściej dostępne w branży gastronomicznej. W pewnych okolicznościach osoby prywatne mogą się bez niego obejść i skorzystać z alternatyw. Dlatego oprócz butli CO2 nosimy także kapsułki z dwutlenkiem węgla, które są używane w niektórych urządzeniach lub beczkach.

Uzupełnienie

CO2 jest potrzebny nie tylko do nalewania piwa, ale także podczas biwakowania. Dlatego napełnianie jest możliwe w wielu miejscach. Trzymasz butelkę i możesz ją uzupełnić w dowolnym momencie. Butle CO2 można napełniać u sprzedawców detalicznych na potrzeby biwakowania, w handlu napojami lub w sklepach ze sprzętem. Butle CO2 mają 10 lat przydatności. Niektóre butle mają koszyk na butelki, specjalny uchwyt. Ta klatka jest wymagana przez prawo, a niektórzy detaliści wypełniają ją tylko wtedy, gdy klatka jest przymocowana. Uzupełnianie powinny zawsze przeprowadzać wyłącznie specjaliści. Zawsze należy zwracać uwagę na obowiązujące przepisy bezpieczeństwa. Bezpiecznie używane butelki i kapsułki z dwutlenkiem węgla zapewniają, że piwo jest zawsze świeże i orzeźwiające na stole.

Butle CO2 dla systemu dozującego

Podczas dozowania piwa stosuje się butelki z dwutlenkiem węgla, aby wytworzyć wymagane ciśnienie w układzie dozującym, zapobiegając w ten sposób uwalnianiu się dwutlenku węgla z piwa i umożliwiając jego transport przez linię piwa. W naszym asortymencie znajdziesz również odpowiednią butlę CO2 do swojego dozownika, a także odpowiednie akcesoria, takie jak uchwyty na butelki, elementy łączące i instrukcje obsługi potrzebne do podłączenia butli z dwutlenkiem węgla i bezpiecznej obsługi dozownika.

Dlaczego butelka z dwutlenkiem węgla jest tak ważna

Fermentacja wytwarza CO2 (dwutlenek węgla) w piwie. Ten dwutlenek węgla odpowiada za to, że piwo zyskuje świeży smak. Kiedy ucieka, smakuje mdle. Aby temu zapobiec, konieczne jest zapewnienie wystarczającego ciśnienia wstecznego w systemie kranowym. W tym celu podłącza się butlę z dwutlenkiem węgla. CO2 zawarty w butli zapewnia, że dwutlenek węgla w beczce nie rozpuszcza się z piwa, a także pomaga zwiększyć ciśnienie wymagane do transportu przez linię piwa do kranu. Innymi słowy, butla CO2 pozwala uniknąć nieprzyjemnego smaku a Ty lub Twoi goście możecie zawsze cieszyć się świeżo nalanym piwem.

Prawidłowe podłączenie butli CO2

Podczas nalewania piwa ważne jest zapewnienie prawidłowego ciśnienia roboczego w systemie dozującym. Ponieważ jednak ciśnienie w butli CO2 jest wielokrotnie wyższe, nie jest możliwe podłączenie butli z dwutlenkiem węgla bezpośrednio do systemu. Zamiast tego konieczne jest zastosowanie odpowiedniego reduktora ciśnienia. Taki reduktor ciśnienia umożliwia regulację ciśnienia do wymaganego poziomu, a tym samym zapewnia, że prawidłowe ciśnienie robocze do wydawania piwa można ustawić za pomocą butli CO2. Poziom ciśnienia roboczego zależy od różnych czynników, dlatego należy indywidualnie regulować regulator ciśnienia. Te czynniki określają, jakie ciśnienie należy wytworzyć za pomocą butli CO2 i regulatora ciśnienia:

  • Zawartość CO2 w piwie (wysoka zawartość CO2 wymaga wysokiego przeciwciśnienia, aby zapobiec uwalnianiu się dwutlenku węgla z piwa).
  • Temperatura beczki piwa (im zimniejsza beczka piwa lub jej zawartość, tym mniej ciśnienia wstecznego jest wymagane, aby zapobiec rozpuszczeniu się dwutlenku węgla).
  • Różnica wysokości między lufą a kranem (duża różnica wysokości wymaga odpowiednio wysokiego ciśnienia do transportu do kranu).
  • Długość i grubość węża (im krótszy i grubszy jest wąż do piwa, tym mniejszy nacisk jest potrzebny do transportu piwa).

Bezpieczeństwo podczas obchodzenia się z butlą CO2

W butlach z pełnym CO2 ciśnienie wynosi do 60 barów. Dlatego przy zakupie butli z dwutlenkiem węgla zaufaj renomowanym dostawcom, takim jak my, od których możesz być pewien doskonałej jakości butli CO2. Ponadto, ze względu na wysokie ciśnienie w środku, ostrożne obchodzenie się z butlą CO2 jest zawsze niezbędne. W przeciwnym razie pojemnik na sprężony gaz może wybuchnąć, a w najgorszym przypadku doprowadzić do poważnych obrażeń. Nie odkładaj butli z CO2, ale zawsze trzymaj pojemnik pionowo. Aby uzyskać szczególnie bezpieczny stojak, zalecamy użycie odpowiedniego stojaka lub uchwytu na butelki z naszej oferty.

Alternatywy dla dozowania

Używanie butli z gazem pod ciśnieniem w postaci butli CO2 to nie jedyny sposób na piwo. Alternatywnie można zastosować kran do piwa z pompą przeponową. Zamiast ciśnienia z butli CO2 wytwarza się podciśnienie w takiej pompie membranowej, która przenosi piwo z beczki przez przewód do kranu.

Zalety dozowania za pomocą butli CO2

Dozownik piwa z pompą membranową ma tę zaletę, że butla z dwutlenkiem węgla nie jest już wymagana podczas dozowania i, oczywiście, nie ma potrzeby kupowania nowej butelki CO2. Jednak ciśnienia często nie można ustawić dokładnie tutaj, co może prowadzić do problemów podczas nalewania. Dlatego koneserzy zwykle wolą nalewać za pomocą butli CO2 i reduktora ciśnienia, dzięki którym mogą optymalnie regulować ciśnienie robocze. Niemniej jednak powinieneś rozważyć nalewanie piwa za pomocą pompy membranowej w sektorze prywatnym przynajmniej jako alternatywę do nalewania za pomocą butli z dwutlenkiem węgla.

Reduktory CO2

Reduktory CO2 pozwalają na kontrolowanie ciśnienia gazu, który jest przesyłany z butli do punktu serwującego piwo. W naszej ofercie znajdziesz reduktory o różnych parametrach technicznych, które można dopasować do indywidualnych potrzeb klienta. Oferujemy reduktory z manometrami, które pozwalają na łatwe odczytanie ciśnienia gazu, a także reduktory z zaworem bezpieczeństwa, które zapobiegają przedostawaniu się gazu do punktu serwującego piwo.

Kup butle CO2 i pasujące akcesoria

W naszym sklepie możesz kupić butelki z dwutlenkiem węgla w różnych rozmiarach. W zależności od potrzeb wybierz butlę CO2 o pojemności 0,5 lub 2 kg lub kapsułki z dwutlenkiem węgla, które nadają się do obsługi wielu urządzeń. Najlepiej jest zamówić odpowiednie akcesoria do swojej butli z dwutlenkiem węgla i użyć na przykład odpowiedniego stojaka lub uchwytu na butelkę, aby zapewnić bezpieczne działanie systemu dozującego z butlą CO2. Oczywiście znajdziesz u nas również reduktory ciśnienia CO2, za pomocą których możesz elastycznie regulować ciśnienie robocze systemu dozującego i zawsze osiągać doskonałe wyniki podczas dozowania .

  • Jakie są dostępne pojemności butli CO2? Oferujemy butle CO2 o różnych pojemnościach, w tym butle 0,5 kg, 2 kg, 5 kg, 10 kg i 20 kg.

  • Jakie węże i kable są dołączone do butli CO2? Każda butla CO2 jest wyposażona w odpowiedni wąż lub kabel, który pozwala na przesyłanie gazu do punktu serwującego piwo. W naszej ofercie znajdziesz węże i kable o różnych długościach, które można dopasować do indywidualnych potrzeb klienta.

  • Jak reduktor CO2 pozwala na kontrolowanie ciśnienia gazu? Reduktory CO2 pozwalają na kontrolowanie ciśnienia gazu, który jest przesyłany z butli do punktu serwującego piwo. W naszej ofercie znajdziesz reduktory o różnych parametrach technicznych, które można dopasować do indywidualnych potrzeb klienta.

  • Jakie kraniki są dostępne w ofercie? W naszej ofercie znajdziesz wiele rodzajów kranów, które można dopasować do indywidualnych potrzeb klienta. Oferujemy klasyczne krany z uchwytem, kraniki stołowe, kraniki ścienne oraz kraniki do niskozatężającego piwa.

  • Dlaczego sanitacja urządzeń jest ważna w punkcie serwującym piwo? Sanitacja urządzeń jest niezbędna do utrzymania czystości i higieny w punkcie serwującym piwo, co jest kluczowe dla zdrowia klientów i jakości piwa. W naszej ofercie znajdziesz narzędzia do sanitacji urządzeń, które zapewniają czystość i higienę w Twoim punkcie serwującym piwo.