Oceny artykułu

Węże łączą beczkę piwa z systemem dozującym. Dzięki nowoczesnym beczkom ze stali nierdzewnej piwo dociera do kranu prawie bez zarazków. Przy odpowiednim ciśnieniu piwo łatwo dostaje się z beczki do szklanki. Jednak należy regularnie czyścić węże, aby uniknąć zagrożeń dla zdrowia. Oferujemy różne węże do piwa, węże do CO2 i odpowiednie narzędzia.

Węże do piwa

Węże do piwa są dostępne w różnych długościach na metr i są bezpieczne dla żywności, co oznacza, że są bardzo odpowiednie do kontaktu z żywnością. W magazynie mamy również różne średnice, dzięki czemu do każdego systemu dozującego dostępne są odpowiednie węże. Należy również zwrócić uwagę na ciśnienie, dla którego zaprojektowano węże. Ponadto niektóre lampy są bardziej miękkie niż inne. W zależności od potrzeb znajdziesz u nas odpowiedni wąż do swojego systemu. Dostępne są również linie SK lub węże sprężonego powietrza. Węże do piwa muszą być zawsze dobre, dokładnie czyste i wolne od osadów piwa, kamienia piwnego i resztek napojów. W naszej ofercie znajdziesz różne środki czyszczące. Zanieczyszczenie może zaszkodzić zdrowiu, a piwo traci smak.

Węże CO2

Oprócz węży do piwa wymagane są również węże do CO2, które muszą być szczególnie bezpieczne, ponieważ węże są zaprojektowane do pewnego ciśnienia. Na przykład mamy węże o długości 1,5 metra i średnicy wewnętrznej 7 mm. Wąż składa się z wysokiej jakości i wytrzymałych linii SK i ma dwie proste tuleje, nakrętki i uszczelki. Inne długości są dostępne na życzenie. Węże wysokociśnieniowe ze znakami SK nadają się również do dekantacji dwutlenku węgla.

Akcesoria i narzędzia

Na przykład uszczelki można umieszczać na wężach do piwa i CO2. Potrzebujesz także bezpieczników i złączy, a także nakrętek w różnych wersjach. W zależności od potrzeb znajdziesz części zamienne wszelkiego rodzaju. Będziesz także potrzebować tak zwanych wylewek, przez które przepływa wąż. Są zaprojektowane dla różnych długości i średnic i mogą być proste lub zakrzywione. Do przelotek można zamówić zestaw przelotek z nakrętkami, zaciskami i uszczelkami. Dostępne są również narzędzia i akcesoria. Zaciski do węży z izolowanym uchwytem lub stabilne obcinaki do węży są praktycznym pomocnikiem przy instalacji systemu dozującego i podczas wszelkich napraw.

Bez węża nie ma piwa

Potrzebujesz różnych akcesoriów do obsługi swojego dozownika. W szczególności obejmuje to odpowiednią linię piwa, za pomocą której piwo jest transportowane z beczki do kranu. Bez takiego węża do piwa o odpowiedniej grubości i długości nie można pić piwa. Duży wybór wysokiej jakości linii do piwa i pasujących akcesoriów. W naszym sklepie znajdziesz uszczelki i adaptery.

Wąż wpływa na ciśnienie w kranie

Prawidłowe ciśnienie robocze systemu dozującego ma kluczowe znaczenie dla dobrych wyników nalewania. Oprócz temperatury i zawartości CO2 w piwie, wąż piwny odgrywa również ważną rolę pod względem wymaganego ciśnienia kranu. Ważna jest zarówno średnica, jak i długość. Im dłuższy jest wąż piwa, tym wyższe jest ciśnienie potrzebne do transportu piwa z beczki do kranu. Jednocześnie spadek ciśnienia wzrasta wraz ze spadkiem grubości rury, co należy zrekompensować za pomocą CO2 lub innej technologii. Odpowiednio wąż do piwa o średnicy siedmiu milimetrów i długości pięciu metrów zwykle wymaga wyższego ciśnienia kranu niż wąż do piwa o średnicy 10 milimetrów i długości trzech metrów. Dzięki linii piwa o średnicy siedmiu milimetrów możesz liczyć na utratę tarcia o wartości 0,1 bara na długości dwóch metrów. Z drugiej strony w przypadku węża do piwa o średnicy 10 milimetrów występuje strata ciśnienia wynosząca 0,1 bara na sześć metrów długości linii .

Wybór odpowiedniego węża

Linie piwa są dostępne w różnych średnicach. To, który wąż do piwa jest właściwy w Twoim przypadku zależy od różnych czynników. W zależności od odległości i różnicy wysokości od beczki do kranu oraz od innych przyborów używanych w systemie kranu może być odpowiednia inna linia piwa. Ponieważ dobrze przemyślany układ systemu dozującego ma decydujące znaczenie dla wyników podczas nalewania.

Wąż piwny musi być regularnie czyszczony

Piwo jest żywnością i jako taka wymaga dużej higieny. Regularne czyszczenie jest niezbędne i pomaga zapobiegać tworzeniu się osadów i zarazków w kranie. Wpływa to nie tylko na smak piwa, ale może również powodować choroby. Dlatego należy regularnie czyścić system dozujący, w tym linię do piwa, i w razie potrzeby przeprowadzić gruntowne czyszczenie podstawowe. Jest to jedyny sposób, aby zapewnić, że kran jest zawsze czysty i że podane piwo jest doskonałej jakości. Jest to szczególnie ważne w branży gastronomicznej, ale oczywiście dotyczy to również sytuacji, gdy używasz kranu w domu do celów prywatnych. Jeśli nie wiesz, jak prawidłowo wyczyścić dozownik i linię piwa, znajdziesz je na stronie internetowej niemieckiego stowarzyszenia piwowarów obszerne instrukcje z pomocnymi wskazówkami.

Kup wysokiej jakości węże do piwa

Kupując wąż do piwa upewnij się, że węże pasują do Twojego dystrybutora. Preferuj również produkty wysokiej jakości, takie jak te, które można znaleźć w naszym sklepie. Wreszcie węże piwa wchodzą w bezpośredni kontakt z piwem. Dlatego istotne jest, aby materiał ten był bezpieczny dla żywności, aby nie mógł uwolnić żadnych zanieczyszczeń do napoju.

Prawidłowe podłączenie węża

Aby kran działał poprawnie nie tylko ważne jest, aby kupić odpowiedni wąż. Ponadto musi to być również profesjonalnie połączone. W końcu system dozujący musi być całkowicie szczelny. W przeciwnym razie wystąpią problemy z ciśnieniem, piwo może wyciec do wnętrza węża do piwa, a kran zostanie zanieczyszczony zarazkami. Dlatego absolutnie upewnij się, że używasz odpowiedniego węża do piwa i zamocuj go za pomocą odpowiednich uszczelek i zacisków. W ten sposób unikniesz problemów z gwintowaniem i zapewnisz prawidłowe działanie systemu dozowania.

Nasza oferta linii piwa i akcesoriów

Niezależnie od tego, czy jest sprzedawany na metry, czy w komplecie gotowym do montażu – masz gwarancję, że znajdziesz u nas odpowiedni wąż do piwa. Ponieważ nasza oferta obejmuje węże do piwa i CO2 o wszystkich popularnych średnicach, dzięki czemu możemy zaoferować rozwiązanie na każdą potrzebę. Ponadto nasza oferta obejmuje przelotki, pierścienie uszczelniające i zaciski - wszystko, czego potrzebujesz do profesjonalnego podłączenia linii piwnej. Należą do nich wysokiej jakości węże izolacyjne, których można użyć do zaizolowania linii napojów. Kup w sklepie węże piwne i odpowiednie akcesoria i powierz działanie Twojego systemu dozującego sprawdzonej jakości od znanych producentów. Dostarczamy Twoje zamówienie szybko i niezawodnie na podany adres, dzięki czemu nie musisz nawet ruszać się z domu.