Zawory

Wysokiej jakości krany i pasujące akcesoria

Oczywiście nie powinno zabraknąć kranu w żadnym systemie dozującym. W naszym sklepie internetowym znajdziesz duży wybór różnych wysokiej jakości baterii. Oprócz prostych kranów tłokowych, w naszej ofercie znajdują się oczywiście również krany kompensacyjne i odpowiednie akcesoria potrzebne do podłączenia kranu do systemu dozującego.

Sprzedajemy wyłącznie produkty wysokiej jakości od znanych producentów, więc możesz polegać na najwyższej jakości i długiej żywotności Twojego kranu.

Co to jest kran do piwa?

To kran, którego można używać do kontrolowania przepływu cieczy z systemu dozującego. Pierwsze krany były prawdopodobnie używane ponad 2000 lat temu. Nawet jeśli różniły się one znacznie od dzisiejszych kranów, ich funkcja była zasadniczo taka sama.

Nowoczesne kurki to tak zwany kran tłokowy lub specjalny kran kompensacyjny, w którym jednocześnie regulowane jest również ciśnienie w kranie. To, który kran jest właściwy zależy od napoju i rodzaju kranu.

Co wyróżnia kran wysokiej jakości?

Aby zapewnić długą żywotność ważne jest, aby używać najwyższej jakości baterii wykonanej z wytrzymałych materiałów. Dlatego najlepiej wybrać krany wykonane z mosiądzu lub stali nierdzewnej.

Krany z plastikowymi elementami w środku można dość łatwo zarysować, gdy są regularnie czyszczone i dlatego są wyjątkowo złym wyborem, przynajmniej do nalewania piwa. Ponieważ rysy po wewnętrznej stronie szybko prowadzą do tego, że piwo coraz bardziej się pieni.

Poza tym do nalewania piwa przydaje się przycisk piankowy. Dzięki temu możesz zapewnić piwu idealną pianę w trakcie nalewania.

Jakość przy zakupie baterii

Kupując należy mieć świadomość, że tylko wysokiej jakości kran może zapewnić dobre wyniki dozowania. Dlatego zwykle warto zainwestować trochę więcej pieniędzy w dobrą jakość i cieszyć się nalewaniem z kranu tak długo, jak to możliwe, a jednocześnie zapewnić gościom doskonałą piwną przyjemność.

Niezależnie od tego, w naszym sklepie internetowym znajdziesz baterie w różnych przedziałach cenowych, z których możesz wybierać. Możesz więc sam zdecydować, ile pieniędzy chcesz zainwestować w kran do Twojego systemu nalewania.

Różne rodzaje kranów

Rozróżnia się przede wszystkim proste krany tłokowe i krany kompensacyjne. Ponadto nadal istnieją krany, które można wbijać bezpośrednio do beczki piwa.

Niezależnie od rodzaju zadaniem kranu jest zawsze wypuszczanie napoju z systemu wydawania bez powodowania nadmiernej piany.

Odpowiedni kran do piwa bez piany

Aby wlać piwo do szklanki wystarczy odkręcić kran. Jednak nalewanie piwa nie jest takie proste. Jeśli ciśnienie podczas nalewania jest zbyt wysokie, zamiast piwa z kranu wydobywa się tylko piana.

Aby tego uniknąć, podczas nalewania należy zmniejszyć ciśnienie. Można to zrobić na kilka sposobów. To, które z nich jest używane, ostatecznie decyduje również o tym, który kran jest potrzebny.

Nalewaj piwo za pomocą kranu i cewki chłodzącej

Cewka chłodząca to długa rura w kształcie spirali. Po nalaniu piwo przechodzi przez cewkę uspokajającą. Jego ciśnienie jest powoli zmniejszane, dzięki czemu może ostatecznie wypłynąć z kranu w dużej mierze bez piany.

Zasada jest taka, że ​​ciśnienie można jeszcze bardziej zmniejszyć, im dłużej używany jest uspokajająca cewka. Jednak to, która długość jest właściwa różni się w zależności od dozownika. Niezależnie od tego, system dozujący z cewką uspokajającą może być obsługiwany za pomocą prostego kranu tłokowego.

Nalewaj piwo za pomocą kranu kompensacyjnego

Zamiast połączenia cewki uspokajającej i kurka tłokowego można również zastosować tak zwany kran kompensacyjny. Jest to kran, którego specjalna konstrukcja umożliwia zmniejszenie ciśnienia w kurku.

Dodatkowo krany kompensacyjne wyposażone są w dźwignię do regulacji prędkości przepływu, co zapewnia elastyczne dopasowanie do odpowiedniego ciśnienia, a tym samym doskonałe rezultaty podczas nalewania piwa.

Jakie ciśnienie do którego kranu?

Główna różnica między kurkiem kompensacyjnym a tradycyjnym zaworem tłokowym polega na tym, że ten ostatni wymaga znacznie niższego ciśnienia w zaworze, maksymalnie 0,6 bara. Jeśli przy wychodzeniu z systemu dozującego występuje wyższe ciśnienie, w wielu przypadkach z kranu wydostaje się tylko piana.

W przeciwieństwie do tego kran kompensacyjny można bez problemu stosować również przy ciśnieniu do 1,4 bara. Dzięki specjalnej konstrukcji może samodzielnie regulować nalewanie piwa bez konieczności stosowania dodatkowej cewki uspokajającej.

Który kran wybrać?

Zasadniczo dobre wyniki można uzyskać przy nalewaniu zwykłym kranem tłokowym, jak również kranem kompensacyjnym. Dlatego nie można powiedzieć, który kran jest ostatecznie właściwym wyborem.

Jednak szczególnie krany kompensacyjne charakteryzują się dużą elastycznością i oszczędnością miejsca. W przeciwieństwie do tradycyjnego kranu do piwa, podczas nalewania piwa zbędne jest stosowanie cewki uspokajającej. Są więc bardzo dobrą alternatywą dla nalewania bezpośrednio z beczki i dla systemów wydawania piwa ze szczególnie krótką linią piwa.

Krany do nalewnia z beczki

Oprócz kranów tłokowych i kranów kompensacyjnych istnieją również tak zwane krany do beczki lub kurki spustowe, które są wbijane bezpośrednio do odpowiedniej beczki piwa z wentylatorem bez pośredniego systemu kranu.

Aby zapobiec nadmiernemu kapaniu, taki kran jest zwykle wyposażony w otwory wentylacyjne. Poza tym zawory odcinające lufy są dostępne zarówno w wersji plastikowej, jak i metalowej.

Jeśli wolisz ten typ kranu, który uważany jest za szczególnie oryginalny nad barem z prawdziwym kranem, w naszym sklepie znajdziesz oczywiście również odpowiednie krany.

Specjalne krany do Guinnessa i innych piw

Nalewając mocne piwo, takie jak Guinness należy wziąć pod uwagę kilka specjalnych cech. Na przykład, w przeciwieństwie do innych piw, Guinness jest nalewany z użyciem specjalnej mieszank azotu i dwutlenku węgla. Oprócz tego do obsługi odpowiedniego systemu dozującego potrzebny jest oczywiście specjalny kran.

W połączeniu ze specjalną mieszanką sprężonych gazów, taki kran w decydujący sposób przyczynia się do nadania Guinnessowi niezwykle kremowej piany.

Oprócz konwencjonalnych kranów tłokowych i kranów kompensacyjnych, w naszym sklepie internetowym znajdziesz również pasujące krany, które idealnie nadają się do nalewania piwa stoutowego, takiego jak Guinness.

Krany należy regularnie czyścić

Kwestia higieny ma kluczowe znaczenie w gastronomii i oczywiście nie można jej zaniedbać przy obsłudze nalewaka do piwa.

Aby zapewnić bezpieczne dozowanie, konieczne jest zatem regularne czyszczenie kranu. To nie tylko zapobiega namnażaniu się zarazków, ale także zapobiega pogorszeniu smaku piwa.

Zalecamy, jeśli to możliwe, całkowicie zdemontować krany do czyszczenia i użyć specjalnych środków czyszczących i odpowiednich szczotek czyszczących, aby faktycznie optymalnie usunąć wszystkie istniejące pozostałości.

Przybory potrzebne do czyszczenia kranu znajdziesz również w naszym sklepie, gdzie możesz zamówić np. Szczotki czyszczące lub mieszek, a także adaptery czyszczące do kranu tłokowego lub kranu kompensacyjnego.

Krany służą nie tylko do nalewania piwa

Oczywiście krany są potrzebne nie tylko do nalewania piwa. Ponadto ich użycie jest oczywiście wymagane również do podawania innych zimnych napojów, takich jak woda czy lemoniada.

Podobnie jak w przypadku systemów wydawania piwa, to samo dotyczy tego, że kran musi pasować do odpowiedniego systemu dozowania. Przy podawaniu słodkich lemoniad ważne jest również, aby kran był wykonany z materiałów odpornych na działanie cukru, aby w krótkim czasie nie uległ uszkodzeniu.

Duży wybór wysokiej jakości kranów w naszym sklepie internetowym

W naszym sklepie internetowym znajdziesz wybór wysokiej jakości baterii w różnych wzorach. Wybierz, na przykład, chromowany i pozłacany kranik tłokowy, który pasuje do Twojego systemu dozowania.

Ponadto, oczywiście dostępne są również krany kompensacyjne w różnych wersjach w naszej ofercie. Niezależnie od tego, którą baterię ostatecznie wybierzesz, możesz na nas polegać, jeśli chodzi o dobrą jakość, a tym samym najdłuższą żywotność.

Odpowiednie akcesoria do Twojego kranu

Oprócz kranów znajdziesz oczywiście również odpowiednie akcesoria potrzebne do podłączenia kranu do systemu dozującego. Należą do nich na przykład tuleje dystansowe, uszczelki i armatura.

Najlepiej w tym samym czasie zamówić niezbędne akcesoria do kranu, aby od razu rozpocząć nalewanie piwa bez piany.

Przegląd naszej oferty kranów

Chcemy zaoferować restauratorom i miłośnikom piwa wszystko, czego potrzebują do nalewania piwa. Oprócz dużego wyboru systemów dozujących obejmuje to oczywiście wszystko, co dotyczy kranów, a także ich podłączania i konserwacji.

W naszej ofercie baterii znajdziecie między innymi następujące produkty:

● Chromowane i pozłacane krany

● Krany ze stali nierdzewnej i tworzywa sztucznego

● Zawory tłokowe i krany kompensacyjne

● Krany Guinnessa

● Krany do beczek

● Uszczelki i armatura do kranów

● Szczotki czyszczące i mieszki

Kup krany online po niskich cenach

Zamów w naszym sklepie internetowym wybrany przez siebie kran wraz z akcesoriami i skorzystaj nie tylko z niskich cen, ale także z niezawodnej dostawy i doskonałej obsługi klienta.