Wysokiej jakości kostkarki i kruszarki do lodu dla gastronomii i użytku prywatnego

Czy to do napojów bezalkoholowych, long drinków, koktajli, czy do schładzania wina musującego - kostki lodu zapewniają, że napoje mają idealną temperaturę nie tylko latem. Jednak przygotowanie w zamrażarce zajmuje dużo czasu, dlatego kostkarka do lodu jest w zasadzie niezbędna, zwłaszcza w gastronomii.

W zależności od modelu kostkarki do lodu nadają się również do użytku prywatnego i pozwalają w ciągu kilku minut podać gościom zimne napoje w dowolnym momencie.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz wysokowydajne kostkarki do lodu do użytku profesjonalnego oraz do użytku prywatnego, a także kruszarki do lodu i akcesoria, takie jak reduktory ciśnienia do kostkarek do lodu z zewnętrznym przyłączem wody.

Dlaczego kostkarka do lodu jest niezbędna?

Jeśli potrzebujesz kostek lodu do napojów zasadniczo masz dwie możliwości ich przygotowania. Albo wlewasz wodę do worków lub plastikowych foremek, które należy umieścić w zamrażarce, albo używasz kostkarki do lodu.

Przygotowanie kostek lodu w zamrażarce ma tę główną wadę, że zajmuje kilka godzin. Jest to problem szczególnie, gdy spontanicznie potrzebujesz kilku kostek lodu.

Dlatego użycie maszyny do lodu jest praktycznie nieuniknione, zwłaszcza w branży gastronomicznej. Ponieważ kostkarka do lodu umożliwia przygotowanie kostek lodu w ciągu kilku minut.

Potężne urządzenia do użytku profesjonalnego potrafią wyprodukować do 70 kilogramów w ciągu 24 godzin. Z taką kostkarką do lodu masz pewność, że bez problemu poradzisz sobie z dużą liczbą gości i w każdej chwili możesz podać mrożone napoje w wystarczającej ilości.

Jak działa kostkarka do lodu?

Istnieją różne typy kostkarek lodu. Jednak zasada, według której te kostki lodu powstają jest zawsze podobna. Z reguły kostkarki do lodu są wyposażone w metalowe pręty chłodzące, które są zanurzone w zbiorniku na wodę.

Pręty mają temperaturę nieco mniejszą niż 0 ° C. Zapewnia to, że woda na nich zamarza, a kostki lodu powoli formują się od wewnątrz.

Po kilku minutach kostki lodu osiągają odpowiednią grubość. Teraz są one usuwane z prętów chłodzących za pomocą krótkiego podmuchu ciepła i gromadzone w pojemniku zbiorczym.

Różne rodzaje kostkarek do lodu

Istnieją bardzo różne typy kostkarek do lodu. Oprócz wydajności urządzenia można podzielić na kostkarki z chłodzeniem wodnym oraz modele z chłodzeniem powietrzem.

Kostkarki do lodu chłodzone wodą nadają się szczególnie do zastosowania w gastronomii. Tam można je umieścić bezpośrednio za blatem lub w kuchni. Produkują przejrzyste kostki lodu w dużych ilościach i ani wysoka wilgotność, ani ciepło, co często jest normą w kuchni, nie stanowią problemu dla kostkarki do lodu z chłodzeniem wodnym.

W przypadku kostkarki do lodu z chłodzeniem powietrzem chłodzenie działa bez dodatkowej wody. W porównaniu do kostkarek chłodzonych wodą, ich eksploatacja jest zwykle bardziej opłacalna, dlatego szczególnie polecane są do użytku prywatnego.

Ponadto kostkarka do lodu chłodzona powietrzem może być używana również w gastronomii. Jednak temperatura w pobliżu nie powinna przekraczać 32 ° C. Biorąc to pod uwagę, ważne jest, aby wokół wytwornicy lodu była odpowiednia cyrkulacja powietrza.

Kostkarki do lodu z zewnętrznym doprowadzeniem wody

Niedrogie kostkarki do lodu do użytku prywatnego są zwykle wyposażone w wewnętrzny zbiornik na wodę. Jest on wypełniony zamierzoną ilością, z której można następnie wyprodukować określoną liczbę kostek lodu.

Taka kostkarka do lodu ma tę główną zaletę, że trzeba ją ustawić i po prostu podłączyć do zasilania. Nie jest jednak wymagane dodatkowe przyłącze wody.

Jednak taka kostkarka do lodu rzadko jest dobrym wyborem do użytku w restauracjach. Zamiast tego zaleca się użycie kostkarek do lodu z zewnętrznym dopływem wody.

Taki model nie musi być na bieżąco uzupełniany wodą, co okazuje się niezwykle pomocne i oszczędza czas, szczególnie przy dużej ilości gości. Poza tym kostkarki do lodu z zewnętrznym dopływem wody są zwykle znacznie mocniejsze i mogą w związku z tym produkować szczególnie duże ilości kostek lodu.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz zarówno kostkarki do lodu z wewnętrznym zbiornikiem na wodę, jak i urządzenia z zewnętrznym dopływem wody, dzięki czemu zawsze możesz wybrać dokładnie taki model, który faktycznie spełnia Twoje wymagania dotyczące kostkarki do lodu.

Alternatywy dla maszyny do lodu

Oczywiście maszyny do lodu nie są jedynym sposobem na przygotowanie kostek lodu do napojów. Poza tym, jak już wspomnianaliśmy można je również wyprodukować w zamrażarce. Istnieją również lodówki, które są wyposażone w zintegrowaną kostkarkę do lodu.

Dodatkowo przynajmniej latem istnieje również możliwość kupienia gotowych kostek lodu w supermarkecie lub na stacjach benzynowych i wykorzystania ich do schłodzenia napojów.

Jednak te alternatywy nie mogą konkurować z zaletami potężnej kostkarki do lodu. Przygotowanie w zamrażarce trwa zbyt długo. Lodówki ze zintegrowaną kostkarką do lodu mają ograniczoną pojemność, a kupowanie gotowych kostek lodu okazało się niepraktyczne w życiu codziennym.

Wymienione alternatywy mogą być również możliwe do użytku prywatnego. Jednak w gastronomii sytuacja wygląda inaczej. Wydajna kostkarka do lodu jest więc niewątpliwie niezbędnym zakupem do profesjonalnego serwowania napojów.

Zalety kostkarki do lodu

Maszyna do lodu ma wiele zalet. Obejmuje to w szczególności ogromną oszczędność czasu przy wytwarzaniu kostek lodu. W zależności od urządzenia pierwsze kostki lodu są gotowe w około 10 do 15 minut.

Poza tym obsługa kostkarki do lodu prawie nie wymaga dodatkowej pracy. Jest to szczególnie ważne w przypadku modeli, które mają zewnętrzne przyłącze wody.

Kostkarka do lodu produkuje kostki lodu całkowicie automatycznie, więc w razie potrzeby wystarczy je wyjąć z pojemnika zbiorczego i dodać do napojów. Zwłaszcza w często stresującej codziennej pracy w gastronomii jest to ogromna zaleta, na której korzystają zarówno pracownicy, jak i goście.
Która maszyna do lodu jest odpowiednia?

To, która kostkarka do lodu jest odpowiednia zależy w dużej mierze od jej przyszłego zastosowania i wymaganej ilości kostek lodu. Ponieważ oczywiście ma duże znaczenie, czy od czasu do czasu potrzebujesz tylko kilku kostek lodu, aby zabawiać gości na przyjęciu, czy też każdego wieczoru serwujesz setki drinków i koktajli wTswoim barze.

W gastronomii zasadniczo zalecamy stosowanie kostkarki do lodu z zewnętrznym przyłączem wody, o ile pozwalają na to lokalne warunki. Jednak do użytku prywatnego zwykle wystarczy kupić niedrogą maszynę do lodu ze zintegrowanym zbiornikiem na wodę i kontrolowaną wydajnością produkcyjną.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz kostkarki do lodu o dziennej wielkości produkcji od 20 do 70 kg. Możesz także wybierać między modelami z zewnętrznym przyłączem wody i zintegrowanym zbiornikiem na wodę, więc na pewno znajdziesz maszynę do lodu, która spełni Twoje wymagania.

Czyszczenie i konserwacja kostkarki do lodu

W gastronomii bardzo ważna jest higiena. Oprócz pieców, lodówek i systemów dozujących, kostkarki do lodu muszą być oczywiście regularnie czyszczone.

Ponieważ nawet w maszynie do lodu mogą powstawać zanieczyszczenia, zarazki i patogeny. Wcześniej czy później prowadzi to nie tylko do pogorszenia smaku kostek lodu, ale także stanowi zagrożenie dla zdrowia, którego nie należy lekceważyć.

Dzięki regularnemu czyszczeniu maszyny do lodu można tego uniknąć. Dlatego ważne jest, aby uwzględnić kostkarkę do lodu w planie czyszczenia i nie zaniedbać jej pielęgnacji. Czasami obejmuje to odkamienianie maszyny do lodu, aby zapewnić doskonały smak kostek lodu, a jednocześnie zwiększyć żywotność urządzenia.

Kruszarka do lodu do zimnych koktajli i soków

Oczywiście nie można po prostu włożyć do szklanki kilku kostek lodu do każdego napoju. Kruszony lód jest często niezbędny do koktajli. Ale soki owocowe również smakują wyjątkowo świeżo i smacznie z odrobiną pokruszonego lodu. Dzięki potężnej kruszarce do lodu możesz pokruszyć kostki lodu z maszyny do lodu w mgnieniu oka.

Chociaż kruszarka do lodu z pewnością nie jest niezbędnym narzędziem kuchennym w sektorze prywatnym, często jest niezbędna w restauracjach, zwłaszcza w barach, i jest używana praktycznie każdego dnia.

Dobra kruszarka do lodu charakteryzuje się solidną budową i może z łatwością wyprodukować kilka kilogramów pokruszonego lodu na godzinę. Dzięki wysokiej jakości kruszarkom do lodu z naszego sklepu internetowego jesteś dobrze przygotowany na dowolną liczbę gości i zawsze możesz podawać lodowate koktajle.

Lód kruszony ręcznie nie jest alternatywą

Podobnie jak przy produkcji kostek lodu, masz również możliwość ręcznego przygotowania kruszonego lodu. Ale podobnie jak kostkarka do lodu, również kruszarka do lodu okazuje się być lepsza.

Ma to zastosowanie wtedy, gdy potrzebujesz więcej niż garść kruszonego lodu, a ręczne kruszenie jest po prostu zbyt męczące i czasochłonne.

Koszty, które ponosisz kupując kruszarkę do lodu są do przyjęcia, dzięki czemu inwestycja zwraca się bardzo szybko i już wkrótce nie będziesz chciał rezygnować z praktycznego urządzenia objętego gwarancją.

Jakie korzyści przynosi kostkarki do lodu? 

Jeśli serwujesz w restauracji zimne napoje, takie jak napoje bezalkoholowe, long drinki lub koktajle, maszyna do lodu jest absolutną koniecznością.

Kupując kostkarkę do lodu, zyskujesz w szczególności następujące korzyści:

● Zautomatyzowana produkcja kostek lodu w ciągu kilku minut
● W zależności od urządzenia, produkcja do 70 kilogramów kostek lodu dziennie
● Przejrzyste kostki lodu bez pęknięć o stałej jakości
● Ciągła produkcja kostek lodu do nieprzerwanej dostawy napojów
● Brak dodatkowej pracy przy napełnianiu foremek do lodu
● Przechowywanie gotowych kostek lodu bezpośrednio w kostkarce do lodu
● Dostępne modele z różnymi możliwościami produkcyjnymi na każdą potrzebę

Kup kruszarki i kostkarki do lodu online

W naszym sklepie internetowym znajdziesz wybór wysokiej jakości wydajnych maszyn do kostek lodu i kruszarek do lodu, które są szczególnie przydatne do użytku profesjonalnego w branży gastronomicznej i które są również dobrym wyborem dla zaangażowanych prywatnych gospodarzy.

Zamów wybraną przez Ciebie kruszarkę do lodu lub kostkarkę do lodu wygodnie online i zaufaj doskonałej jakości znanych producentów, a także naszej obsłudze, którą już zaimponowaliśmy wielu klientom.