Destylator do hydrolatów, olejków eterycznych, wody i innych zastosowań

Destylator lub destylatory są dostępne w różnych wersjach. Mogą być wykorzystywane do różnych celów i np. do produkcji wody destylowanej lub olejków eterycznych.

Ponadto sznaps można oczywiście również destylować za pomocą odpowiednich alembików. Jednak osoby prywatne nie mogą tego robić w każdym kraju. Jeśli planujesz zakup destylatora do spalania alkoholu, ważne jest, abyś zapoznał się z regulacjami prawnymi w Twoim kraju.

Jeśli chcesz kupić destylator, na przykład dlatego, że chcesz wyprodukować olejki eteryczne lub wodę destylowaną, w naszym sklepie internetowym trafiłeś we właściwe miejsce. Oferujemy szeroką gamę wysokiej jakości destylatorów, z których możesz szybko i niezawodnie wybrać i dostarczyć swój nowy destylator do domu.

Najważniejsze informacje o zdjęciach na pierwszy rzut oka

  • Systemy destylacyjne mogą być używane na przykład do destylator sznapsa oraz do produkcji wody destylowanej i olejków eterycznych.
  • Nawet jeśli teoretycznie możliwe jest samodzielne zbudowanie destylatora, zakup gotowego urządzenia zwykle ma większy sens.
  • W Niemczech osobom prywatnym nie wolno kupować ani obsługiwać destylatorów przeznaczonych do produkcji lub oczyszczania alkoholu.
  • Kupując destylator podlegający zatwierdzeniu, kupujący musi zapoznać się z przepisami prawa swojego kraju i przesłać nam swoją zgodę.
  • Oferujemy Państwu wybór wysokiej jakości alembików do produkcji wody destylowanej, hydrolatów, aromatów, olejków eterycznych i podobnych celów.

Co oznacza destylacja?

Podczas destylator substancje trudne do odparowania oddzielane są od cieczy, które łatwo odparowują. Urządzenia używane do tego celu nazywane są fotosami.

Początkowa mieszanina jest podgrzewana podczas destylator. Powoduje to wytwarzanie pary, która unosi się w urządzeniu, a następnie jest ponownie schładzana. W ten sposób powstaje ciekły kondensat, który można zebrać w przewidzianym do tego celu pojemniku zbiorczym.

Destylacja może być wykorzystywana do wielu różnych celów. Za pomocą aparatu destylacyjnego można na przykład wytwarzać spirytus lub wodę destylowaną, można wytwarzać hydrolaty i olejki eteryczne.

Podstawowa funkcjonalność jest zawsze taka sama. W zależności od dokładnego celu użytkowania, stosowane destylatory różnią się od siebie dość znacznie. Mini destylatory, za pomocą których można wydestylować w domu mniejsze ilości olejków eterycznych, są oczywiście znacznie mniejsze niż te, które są używane w destylarniach sznapsa.

Z jakiego materiału jest wykonany destylator?

Gorzelnie są wykonane z różnych materiałów. Bardzo często są wykonane na przykład z miedzi. Ze względu na szczególne właściwości metalu dotyczy to przede wszystkim profesjonalnych urządzeń, które znajdują zastosowanie np. w destylarniach sznapsa. Oprócz tego są też fotosy wykonane ze stali nierdzewnej.

Gorzelnie do produkcji olejków eterycznych

Olejki eteryczne są dostępne w niezliczonych odmianach. W zależności od właściwości olejków mogą być wykorzystywane do bardzo różnych celów. Olejki eteryczne są bardzo często wykorzystywane np. w produkcji kosmetyków czy perfum. Poza tym wiadomo, że mają ugruntowaną pozycję w dziedzinie naturopatii. Ponadto olejki eteryczne można stosować do lamp zapachowych, a w niektórych przypadkach nawet jako rozpuszczalniki techniczne.

Olejki eteryczne można wytwarzać przy użyciu różnych procesów. Można je otrzymać za pomocą ekstrakcji lub za pomocą odpowiedniego destylatora przez destylację z parą wodną.

Gorzelnie do produkcji olejków eterycznych stają się coraz bardziej popularne. Wiele osób używa teraz destylatorów zapachowych i aromatycznych do destylator olejków eterycznych do użytku prywatnego.

Instalacja do destylator hydrozolów

Za pomocą destylatorów aromatyczno-zapachowych można destylować nie tylko olejki eteryczne. Ponadto można z nich otrzymać również tzw. hydrozole. Hydrolaty działają znacznie łagodniej niż olejki eteryczne. W zależności od zawartych w nich ekstraktów roślinnych można je stosować np. do pielęgnacji skóry, ust i włosów lub jako zapach do pomieszczeń.

Przy odrobinie praktyki, niezbędnej wiedzy i odpowiedniej destylator wkrótce będziesz mógł bez problemu destylować własne hydrolaty i olejki eteryczne.

Destylatory wodne

Woda destylowana to zwykła woda destylowana w celu usunięcia pierwiastków śladowych, jonów i innych zanieczyszczeń. Woda destylowana wykorzystywana jest np. w medycynie czy farmacji jako rozpuszczalnik i środek czyszczący. Jeśli woda destylowana musi być bardzo czysta ze względu na jej przeznaczenie, destyluje się ją nie raz, ale dwa lub trzy razy.

Dzięki destylatorowi wody destylowaną wodę można bardzo łatwo wytwarzać we własnych czterech ścianach. Destylatory wodne w zasadzie działają tak samo jak inne destylatory. Woda w destylatorze jest najpierw odparowywana przez ogrzewanie. To tworzy parę wodną. Unosząca się para schładza się i ponownie staje się ciekłą wodą, która następnie jest ostatecznie zbierana w przeznaczonym do tego celu pojemniku zbiorczym.

Proste destylatory, które są przeznaczone na przykład do prywatnego użytku w gospodarstwie domowym, są zazwyczaj bardzo łatwe w obsłudze, więc nie powinno być żadnych problemów z używaniem takiego urządzenia.

Kupuj jeszcze: weź pod uwagę przepisy prawne

Wciąż można przeczytać, że osoby prywatne w Niemczech mogą używać do spalania alkoholu tzw. minispiderów, których objętość nie przekracza pół litra. Jednak to nie jest prawda. Ponieważ destylacja alkoholu jest dozwolona tylko w destylarniach typu cap i sewerance.

Niniejsze rozporządzenie obowiązuje od 01.01.2018. Zastępuje dotychczas obowiązujące przepisy, których należało przestrzegać w prywatnej eksploatacji małych urządzeń destylacyjnych. Każdy, kto kupi taki destylator o maksymalnej mocy spalania 0,5 litra najpóźniej do 31 grudnia 2017 r., nie musi go oddawać. Jednak nie może być już używany do oczyszczania lub ekstrakcji alkoholu.

Osoby prywatne mogą zatem kupować i obsługiwać w Niemczech tylko destylatory, które nie są przeznaczone do produkcji lub oczyszczania alkoholu. Dotyczy to na przykład destylatorów do olejków eterycznych lub destylatorów wodnych.

Niezależnie od tego obowiązkowa jest rejestracja aparatów destylacyjnych o pojemności większej niż dwa litry nie później niż trzy dni po otrzymaniu. Rejestracja musi być dokonana we właściwym głównym urzędzie celnym i zawierać co najmniej informacje dotyczące objętości i rodzaju destylatora, miejsca instalacji, przeznaczenia i danych sprzedawcy.

Destylacja alkoholu nie jest pozbawiona ryzyka

Niezależnie od istniejących ograniczeń prawnych, których należy przestrzegać podczas eksploatacji destylatora, należy zawsze pamiętać, że w szczególności destylacja alkoholu niesie ze sobą różne zagrożenia. Błędy w destylator nie mogą po prostu sprawić, że alkohol będzie niesmaczny pod względem smaku. Ponadto mogą nawet powodować poważne zagrożenie dla zdrowia. Dlatego nie ma wątpliwości, że tylko profesjonalne firmy mogą destylować sznaps.

Dostarczanie dowodów dla instalacji destylacyjnej podlegającej zatwierdzeniu

Jako klient masz obowiązek przed zakupem aparatu fotograficznego uzyskać informacje na temat przepisów obowiązujących w tym zakresie w Twoim kraju oraz, w razie potrzeby, skontaktować się z odpowiednimi organami, takimi jak organy celne.

Jeśli chcesz kupić fotos, który wymaga zatwierdzenia w naszym sklepie, potrzebujemy wcześniej kopię Twojej licencji lub rejestrację fotosów przez e-mail. Jeśli nie posiadamy niezbędnych dokumentów, nie ma możliwości zakupu u nas odpowiedniego destylatora.

Zbuduj własną nieruchomość: czy to możliwe?

Oczywiście nie jest konieczne kupowanie destylatora. Jeśli interesuje Cię temat destylator, możesz również zbudować własny destylator i zaoszczędzić trochę pieniędzy w porównaniu do jego zakupu.

Jeśli chcesz samodzielnie zbudować prosty destylator, oprócz destylatora potrzebujesz w zasadzie tylko chłodnicy, kasku i rury wznośnej. Dzięki swoim właściwościom miedź jest szczególnie popularna jako materiał na fotosy. Dlatego jest często używany do samodzielnie wykonanych systemów destylator. Niemniej jednak istnieją alternatywy dla miedzi. Na przykład garnek ze stali nierdzewnej może być używany jako destylator.

W zależności od tego, do czego sam produkt ma być używany, dokładne wymagania dotyczące urządzenia są oczywiście różne. Ważne jest również, aby podchodzić do projektu budowlanego z niezbędną ostrożnością. Między innymi upewnij się, że rury mają odpowiednią średnicę, aby nic nie stało na przeszkodzie bezpiecznej eksploatacji własnoręcznie wykonanego nieruchomego i nie było niebezpiecznych wypadków podczas użytkowania.

Zastanów się również z góry, że nie jest łatwo zbudować funkcjonujące jeszcze samemu. Z tego powodu radzimy lepiej kupić jeszcze odpowiedni do swoich celów. Dzięki temu możesz mieć pewność, że nadal działa naprawdę płynnie, a jakość poszczególnych części nie pozostawia nic do życzenia.

Kupuj fotosy: na co zwracać uwagę?

Jeśli chcesz kupić aparat fotograficzny, musisz pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Ponieważ oczywiście powinieneś cieszyć się zakupem tak długo, jak to możliwe. Dlatego upewnij się, że wybrany destyl jest rzeczywiście odpowiedni do celu, którego zamierzasz użyć i że jakość urządzenia jest przekonująca.

Przed zakupem musisz również dowiedzieć się, czy odpowiednia nadal podlega obowiązkowi zgłoszenia w Twoim kraju, czy też podlega innym ograniczeniom. Tylko w ten sposób możesz mieć pewność, że naprawdę możesz kupować i używać destylatora i że nie grozi ci niepotrzebne spiętrzenie, np. grzywna.

Kup wysokiej jakości sprzęt do destylator i dostarcz go

Jeśli chcesz kupić destylator, aby w przyszłości móc np. destylować własne olejki aromatyczne, na pewno znajdziesz go w naszym sklepie. W naszej ofercie znajdziesz różne wysokiej jakości systemy destylator, z których możesz wybrać odpowiedni model.

Kup nowe zdjęcie w Internecie. Zakup wygodnie dostarczony do domu, a wkrótce po raz pierwszy użyjesz destylatora. Jesteśmy przekonani, że będziesz całkowicie zadowolony z wysokiej jakości naszych produktów i naszej pierwszorzędnej obsługi klienta, a Twoja fotografia z naszego sklepu nie pozostawia nic do życzenia.