Liczba kranów lub rodzajów piwa

Profesjonalne akcesoria do czyszczenia dozownika

Świeżo parzone piwo jest już nie tylko popularne podczas wizyty w restauracji, ale stało się również integralną częścią wielu prywatnych imprez. Oczywiście podłączenie beczki i nalewanie piwa nie wystarczy. Ponadto regularne czyszczenie kranu, w tym linii piwnej, jest częścią obowiązkowego programu. Dotyczy to zarówno użytku profesjonalnego, jak i prywatnego systemu kranu do piwa.

Jako operator jest odpowiedzialny za czyszczenie dozownika

Nawet jeśli rozporządzenie dotyczące systemu dozującego zostało uchylone w 2005 r., Jako operator systemu dozującego musisz wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Obejmuje to w szczególności, że zapewniasz bezpieczną obsługę i czy jest ona wystarczająco czysta. Aby zapewnić to drugie, nie można uniknąć regularnego profesjonalnego czyszczenia systemu dozującego. W przeciwnym razie pozostałości piwa z czasem powodują powstawanie zarazków i innych mikroorganizmów w poszczególnych elementach systemu dozującego. Wpływa to na smak piwa, a w najgorszym przypadku może nawet wywołać chorobę .

Czyszczenie dozownika przed pierwszym użyciem

Przed pierwszym uruchomieniem nowego systemu kranowego w branży gastronomicznej konieczne jest dokładne gruntowne czyszczenie. Dzięki temu usuwasz istniejące pozostałości z produkcji, takie jak plastyfikatory zawarte w liniach plastikowych, a także pozostałości oleju i wióry. W przypadku systemów dozujących, które są przeznaczone wyłącznie do użytku prywatnego, często wystarcza przechylenie pierwszego jednego lub dwóch piw z beczki. Jeśli konieczne jest całkowite oczyszczenie dozownika, jest to zwykle określone w instrukcji obsługi.

.

Czyszczenie dozownika po długim okresie bezczynności

Dokładne czyszczenie należy również przeprowadzać za każdym razem, gdy system dozujący nie był używany przez dłuższy czas, a zatem poszczególne elementy są zanieczyszczone osadami. Podobnie jak przed pierwszym uruchomieniem, system dozujący musi być czyszczony szczególnie ostrożnie, szczególnie w sektorze profesjonalnym.

Kup odpowiednie akcesoria do czyszczenia dozownik

Regularne czyszczenie systemu dozowania, które opiera się zarówno na użytkowaniu, jak i wymaganiach danego modelu, zapewnia doskonałą i wolną od ryzyka przyjemność z piwa. W naszym sklepie znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz do profesjonalnego czyszczenia Twojego dozownika, od czyszczenia pojemników po gąbki i szczotki do czyszczenia. Wystarczy zamówić akcesoria do czyszczenia dystrybutora i węży do piwa przez Internet i skorzystać z niskich cen oraz szybkiej i niezawodnej dostawy.