Zestawy koktajlowe: idealne akcesoria dla gastronomii i użytku prywatnego

Koktajle zawsze cieszyły się ogromną popularnością i są nieodzowną częścią menu drinków w większości barów. Poza tym coraz więcej osób próbuje samodzielnie robić koktajle i np. cieszyć się nimi z przyjaciółmi w salonie lub pokoju imprezowym.

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym restauratorem, czy początkującym amatorem – podczas mieszania koktajli nie powinno oczywiście zabraknąć odpowiednich akcesoriów. W naszym sklepie znajdziesz duży wybór zestawów koktajlowych i innych produktów, które możesz wykorzystać do kreatywnego przygotowania swoich napojów. Dlatego jesteśmy pewni, że jest coś odpowiedniego dla Ciebie.

Zapoznaj się z naszą ofertą, kup zestaw do koktajli lub shaker do koktajli w wygodny sposób online i wkrótce zacznij miksować swoje pierwsze własne kreacje.

Kup zestaw do koktajli: najważniejsze rzeczy na pierwszy rzut oka

 • Zestawy koktajlowe są szczególnie praktyczne, ponieważ zawierają niezbędne akcesoria do mieszania napojów.
 • Oprócz shakera ważne akcesoria do koktajli obejmują muddler, jigger, łyżkę barową i sitko barowe.
 • Wysokiej jakości zestaw koktajlowy jest tak samo ważny przy urządzaniu własnego baru, jak wybór alkoholi.
 • Kupując akcesoria do koktajli, upewnij się, że są dobrej jakości, aby można było na nich polegać jak najdłużej.
 • Zarówno profesjonalni barmani, jak i prywatni miłośnicy koktajli znajdą w naszym sklepie internetowym odpowiedni zestaw koktajlowy.
 • Zestawy koktajlowe dla zainteresowanych początkujących i profesjonalnych barmanów

  Jeśli chcesz kupić shaker lub kompletny zestaw do koktajli, przy podejmowaniu decyzji o zakupie warto rozważyć przeznaczenie zakupu.

  Zainteresowanym nowicjuszom, którzy po prostu chcą spróbować swoich sił w przygotowywaniu koktajli w domu, na dobry początek wystarczy mały zestaw shakerów do koktajli. W razie potrzeby profesjonalni restauratorzy znajdą w naszym sklepie również bardziej rozbudowane zestawy koktajlowe z licznymi akcesoriami, które można elastycznie wyposażyć do codziennej pracy.

  Shaker do koktajli: niezbędny do mieszania napojów

  Jeśli chodzi o mieszanie napojów, takich jak Piná Colada czy Margarita, nie powinno oczywiście zabraknąć wysokiej jakości shakera do koktajli. Poszczególne składniki są łączone w shakerze i mieszane z pożądanym koktajlem.

  Aby samodzielnie przygotowywać koktajle, koniecznie musisz kupić shaker. Możesz otrzymać je indywidualnie lub możesz zamówić bezpośrednio praktyczny zestaw do koktajli, który oprócz takiego miksera zawiera również inne akcesoria do mieszania napojów.

  Akcesoria koktajlowe: co na pewno zawierają?

  Oczywiście shaker to nie jedyne urządzenie, którego potrzebujesz do mieszania koktajli. Istnieje również wiele innych akcesoriów, które powinieneś kupić do swojego baru domowego.

  Następujący sprzęt to szczególnie ważne akcesoria do koktajli:

 • Błotnik
 • Sitko do prętów
 • Jigger
 • Łyżka barowa
 • Poza tym, w zależności od rodzaju koktajlu, możesz potrzebować różnych innych środków pomocniczych, które nie są specjalnie przeznaczone do mieszania napojów, ale nadal mogą okazać się niezbędne. Należą do nich np. sokowirówka do samodzielnego robienia świeżego soku do niektórych koktajli czy nóż do krojenia owoców.

  Błotnik

  Tłuczek to tłuczek. Jako dodatek do koktajli, Muddler jest niezbędny do przygotowania wielu napojów. Służy np. do rozdrabniania limonek podczas mieszania caipirinha, aby optymalnie rozwinęły swój aromat w popularnym brazylijskim koktajlu z cachaça.

  Muddlery są często wykonane z drewna. Akcesoria do koktajli są również dostępne w całości z tworzywa sztucznego lub stali nierdzewnej z plastikową głowicą do zaprawy. Ten ostatni jest zwykle znacznie trwalszy niż wariant drewniany.

  Sitko prętowe

  Sitko jest ważne przy nalewaniu wielu koktajli. Jego funkcją jest wyłapywanie stałych składników, takich jak miąższ owocowy, a tym samym zapewnienie, że tylko rzeczywisty napój trafi do kieliszka koktajlowego.

  Sitko prętowe jest zwykle wykonane ze stali nierdzewnej. Takie sito jest już zintegrowane w trzyczęściowych wytrząsarkach, dzięki czemu zwykle nie jest konieczne stosowanie dodatkowego sita prętowego podczas wylewania.

  Jigger

  Jigger, znany również jako barmasa w języku niemieckim, to specjalna miarka. Ułatwia dozowanie spirytusu i w większości przypadków ma dwie strony, każda o innej objętości.

  W Europie jiggery mają zwykle pojemność 4 cl z jednej strony, podczas gdy druga strona jest o połowę mniejsza, a zatem mieści 2 cl. Wysokiej jakości jiggery są zwykle wykonane ze stali nierdzewnej. Ale są też miarki barowe wykonane z plastiku lub szkła, a kształt i rozmiar praktycznych akcesoriów do koktajli może się różnić.

  Łyżka barowa

  Tak zwana łyżka barowa to również niezbędny dodatek do koktajli, który spełnia kilka ważnych zadań. Łyżką barową można z jednej strony odmierzać bardzo małe ilości płynów, az drugiej mieszać koktajle. Bo nawet jeśli shakera nie powinno zabraknąć w żadnym barze house, to wiadomo, że nie nadaje się on do przygotowania wszystkich koktajli.

  Łyżki barowe mają bardzo długi uchwyt, który często jest skręcony w spiralę i w niektórych modelach może mierzyć do 50 centymetrów. Z tyłu wiele łyżek barowych ma również tłuczek, za pomocą którego w razie potrzeby można zmiażdżyć składniki koktajlu.

  Bez koktajlu bez lodu

  Lód jest niezbędnym składnikiem większości koktajli. W zależności od napoju właściwym wyborem są kostki lodu lub lód kruszony. Oba można kupić gotowe lub wykonane samodzielnie.

  Jeśli zdecydujesz się na drugi wariant, będziesz potrzebować foremek do lodu lub kostkarki do lodu oraz, jeśli to konieczne, kruszarki do lodu, za pomocą której możesz przygotować kruszony lód do swoich koktajli.

  Jeśli właśnie kupiłeś zestaw do koktajli i chcesz go tylko raz wypróbować, wystarczy oczywiście kupić paczkę kostek lodu lub lodu kruszonego na stacji benzynowej lub w supermarkecie, aby spróbować swoich sił jako barman-hobby .

  Zrób swój własny koktajl: Który alkohol należy do baru domowego?

  Zrób swój własny koktajl: Który alkohol należy do baru domowego?

  Koktajle oferują szeroką gamę smaków, więc prawie każdy znajdzie coś dla siebie. Jeśli chcesz tworzyć własne koktajle, potrzebujesz nie tylko odpowiednich akcesoriów, takich jak shaker, ale także odpowiedniego alkoholu. To, których alkoholi nie powinno zabraknąć w barze house, zależy oczywiście głównie od tego, jakie koktajle mają być miksowane.

  Twój bar jest dobrze wyposażony w następujące alkohole, dzięki czemu możesz samodzielnie przyrządzić wiele różnych koktajli:

 • Dżin
 • Brązowy rum
 • Biały rum
 • Wódka
 • Tequilla
 • Whisky
 • Brandy
 • Wermut
 • Koktajle nie zawsze muszą zawierać alkohol

  Jeśli chodzi o koktajle, większość ludzi prawdopodobnie pomyśli o napojach alkoholowych z alkoholem, takim jak wódka czy rum. Jednak nie musi tak być. Ponieważ świetne koktajle można również przygotować bez alkoholu.

  Nawet jeśli w ogóle nie lubisz alkoholu, warto zakupić zestaw koktajlowy, dzięki któremu możesz wyczarować niezwykłe napoje ze składników takich jak soki, owoce i syrop.

  Zwróć uwagę na jakość przy zakupie zestawów koktajlowych i akcesoriów

  Podobnie jak w przypadku wielu produktów, oczywiście również w przypadku akcesoriów do koktajli ważna jest dobra jakość, która znacząco przyczynia się do długiego okresu użytkowania Twojego zakupu.

  Wydawanie jak najmniejszej kwoty na zakup zestawu koktajlowego może być kuszące. Zwykle jednak można założyć, że warto zainwestować trochę więcej w wysokiej jakości shaker i inne akcesoria do mieszania koktajli.

  W końcu dobry zestaw koktajlowy, taki jak ten, który możesz u nas kupić, może zapewnić Ci wieloletnią lojalną obsługę w przygotowaniu Twoich kreacji, a tym samym pomóc zaimponować swoim umiejętnościom niejednego przyjaciela lub klienta bar.

  Zestawy koktajlowe to świetny prezent

  Jeśli znasz kogoś, kto lubi koktajle, zestaw do koktajli może być idealnym prezentem. Czy to wysokiej jakości shaker, czy zestaw do aromatyzowania alkoholi, takich jak rum, a tym samym tworzenia wyjątkowej przyjemności picia – z akcesoriami do koktajli wybierasz wyjątkowy prezent, który z pewnością wywoła entuzjazm.

  Najlepiej poznaj i weź pod uwagę preferencje obdarowanej osoby przy wyborze akcesoriów koktajlowych na prezent. W ten sposób zapewniasz, że Twój prezent jest szczególnie indywidualny, a radość z niego jeszcze większa.

  Duży wybór wysokiej jakości zestawów koktajlowych i akcesoriów

  Oferujemy Państwu szeroką gamę produktów do mieszania koktajli. U nas znajdziesz np. wysokiej jakości zestawy koktajlowe, które idealnie sprawdzą się jako podstawowe wyposażenie własnego baru domowego lub do profesjonalnego zastosowania w gastronomii.

  Niezależnie od tego, czy są to akcesoria, takie jak shakery, kompletne zestawy koktajlowe czy torby barowe z wieloma praktycznymi narzędziami - oferujemy wszystko, czego potrzebujesz, aby uwolnić swoją kreatywność podczas przygotowywania napojów i zaoferować sobie i swoim gościom popularne klasyki lub zainspirować własne kreacje.

  Kup shakery i zestawy do koktajli

  Jeśli szukasz zestawów do koktajli i akcesoriów do przygotowywania drinków, to dobrze trafiłeś. Kup nowy zestaw do koktajli lub shaker bezpośrednio od nas w naszym sklepie i otrzymaj szybko i niezawodnie swoje akcesoria.

  Jesteśmy pewni, że będziesz pod wrażeniem zarówno jakości produktu, jak i naszej doskonałej obsługi klienta oraz że będziesz cieszyć się nowo zakupionym zestawem koktajlowym przez długi czas.