Likier domowy: mamy odpowiednie akcesoria

Likiery mogą oferować niezwykle szeroką gamę smaków. W związku z tym prawdopodobnie będzie odpowiedni alkohol do zakupu dla prawie wszystkich preferencji. Jednocześnie, jak mówią, możesz nawet samodzielnie wytwarzać Likiery przy stosunkowo niewielkich kosztach pracy. 

Ci, którzy chcieliby się w tym spróbować, znajdą w naszym sklepie różne zestawy z wygodnymi naczyniami do przygotowania domowego trunku.

Samodzielne wytwarzanie likieru jest najważniejsze na pierwszy rzut oka

  • Likiery to aromatyczne alkohole zawierające co najmniej 100 gramów cukru na litr.
  • Większość likierów zawiera od 15 do 35 procent objętościowego alkoholu.
  • Wybór likierów jest duży i obejmuje między innymi Likiery ziołowe i owocowe, a także śmietanę i ajerkoniak.
  • Dzięki odpowiednim składnikom i odrobinie cierpliwości likier można łatwo przygotować samodzielnie.
  • Oprócz klasycznych likierów owocowych, dzięki pewnej kreatywności udaje się również osiągnąć wyjątkowe Likiery.
  • W naszym sklepie znajdziesz wygodne zestawy, dzięki którym będziesz szczególnie łatwy do przygotowania domowego trunku.

Co to jest likieru?

Likiery to alkohole, które mają szczególnie aromatyczny smak, a ponadto mają stosunkowo wysoką zawartość cukru. Litr likieru zawiera co najmniej 100 gramów cukru. Zawartość alkoholu może się znacznie różnić w zależności od odmiany. Zazwyczaj waha się od 15 do 35 procent objętości. Ale niektóre Likiery zawierają również znacznie więcej lub mniej alkoholu.

Różne odmiany likierów

Choć zawartość alkoholu jest różna, wybór różnych odmian likierów jest również zróżnicowany. Oprócz likierów ziołowych są na przykład Likiery kremowe i ajerkoniak. Co więcej, likiery owocowe są również bardzo popularne.

Duża różnorodność zapewnia, że Likier nadaje się do prawie każdego smaku. Ci, którzy i tak nie znajdą lub po prostu chcą spróbować czegoś nowego, mogą samodzielnie zrobić alkohol.

Związane z tym koszty pracy są mniejsze niż myślisz. Warto więc spróbować raz. To powiedziawszy, domowy trunek jest również świetnym prezentem, którego możesz użyć, aby zapewnić specjalną ucztę przyjacielowi lub członkowi rodziny.

Zrób sam Likier: jakie składniki są potrzebne?

Ci, którzy lubią robić własne Likiery, oczywiście potrzebują do tego odpowiednich składników. Klasyczny Likier owocowy zwykle wymaga pół kilograma owoców, 250 gramów cukru i 750 mililitrów alkoholu.

Wybierając określoną odmianę owoców, możesz całkowicie kierować się swoim osobistym gustem. Na przykład użyj wiśni, malin, gruszek, a nawet jabłek, aby samodzielnie zrobić z nich Likier owocowy.

Jaki alkohol jest odpowiedni do domowego trunku?

Alkohol o wysokiej zawartości alkoholu jest naturalnie jednym z głównych składników domowego likieru. Jaki rodzaj alkoholu jest najlepszy, po pierwsze, zależy od własnego gustu, a po drugie od rodzaju likieru, który chcesz przygotować. Nawiasem mówiąc, tutaj może być Rum, ziarno, a nawet wódka. Im lepszy rodzaj alkoholu pasuje do twojego projektu, tym bardziej będziesz zadowolony z wyniku na dłuższą metę.

Przygotowanie składników do domowego trunku

W praktyce przygotowanie domowego likieru staje się zaskakująco proste. Jeśli chcesz zrobić likier owocowy, pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to przygotować owoce. Dokładnie umyj owoce i w razie potrzeby usuń skórkę i rdzeń. Większe owoce, takie jak jabłka, również powinny być drobno posiekane. Ponadto używaj niejadalnych owoców na surowo, takich jak pigwa, wciąż trzeba je przygotować, zanim zaczniesz przygotowywać domowy likier.

Załóż alkohol i poczekaj

Po zakończeniu przygotowań nadszedł czas, aby przejść do likieru. Aby to zrobić, alkohol, cukier i owoce są napełniane do odpowiedniego naczynia, które następnie zamyka się tak szczelnie, jak to możliwe.

Naczynie z świeżo nałożonym likierem należy przechowywać w ciemnym i chłodnym miejscu. Wszystko, czego potrzebujesz teraz, to trochę cierpliwości. W zależności od rodzaju owoców, których używasz, możesz spodziewać się, że Twój Likier zajmie od czterech do ośmiu tygodni.

Kreatywne pomysły na specjalne Likiery

Chociaż większość likierów jest wytwarzana z owoców, oczywiście nie musisz ograniczać się do owoców podczas przygotowywania domowego likieru. Lubisz dawać upust swojej kreatywności. Możliwości są wyraźnie zróżnicowane. Nawet cukierki lub czekoladki są całkiem odpowiednie do samodzielnego wytwarzania z nich specjalnych likierów.

Nawiasem mówiąc, możesz również użyć różnych przypraw, aby udoskonalić swój domowy likier. Na przykład spróbuj pikantnych pierników, które pomogą Ci nadać likierowi świąteczny akcent, lub wanilii, która jest idealna do robienia likieru truskawkowego.

Bądź więc spokojny, otwarty i kreatywny, kiedy sam robisz własne trunki. Możesz być zaskoczony, jakie niesamowite kreacje mogą ci się przydać przy odrobinie zabawy z eksperymentowaniem.

Jak długo trwa domowy trunek?

Trwałość domowego trunku zależy od kilku czynników. Jeśli zdecydujesz się zrobić prosty Likier owocowy, zwykle możesz liczyć na to, że utrzyma się przez kilka miesięcy dzięki zawartemu w nim alkoholowi.

Z drugiej strony, w przypadku śmietany lub ajerkoniaka można oczekiwać, że pozostaną jadalne tylko przez dwa do czterech tygodni i dlatego należy je stosować w odpowiednim czasie.

Domowy likier do domowego trunku

Zasadniczo oczywiście możliwe jest samodzielne wypalenie likieru potrzebnego do likieru za pomocą destylatu. Jednak ten, kto wybierze tę ścieżkę, musi wcześniej zapoznać się z obowiązującymi przepisami. Ponieważ palenie własnego alkoholu nie jest dozwolone dla osób fizycznych we wszystkich krajach.

Na przykład w Niemczech prywatnie destylatory nie mogą być w zasadzie wykorzystywane do produkcji alkoholu. Jeśli chcesz zrobić alkohol samodzielnie, więc nie pozostaje ci nic innego, jak skorzystać z zakupionego likieru.

Kup zestawy do domowego trunku online

Jeśli chcesz samodzielnie zrobić alkohol i potrzebujesz odpowiednich narzędzi do tego celu, trafiłeś we właściwe miejsce. W naszym sklepie znajdziesz różne zestawy naczyń do samodzielnego przygotowania likieru.

Kup zestaw do wyboru online wygodnie i wkrótce zacznij samodzielnie przygotowywać swój pierwszy alkohol. Jesteśmy pewni, że będziesz się z tego dobrze bawić, a może nawet odkryjesz nowe hobby.