Stoły chłodnicze Gastro na każdą potrzebę

Lady lub lady chłodnicze należą do absolutnie podstawowego wyposażenia w gastronomii, bez którego praktycznie żaden biznes nie może się obejść. W szczególności zapewniają doskonale schłodzone napoje, ale także zapewniają, że przechowywana żywność nie psuje się zbyt szybko.

W naszym sklepie internetowym znajdziesz lady i lady chłodnicze dla gastronomii w różnych wzorach i rozmiarach. Niezależnie od tego, czy jest to kompaktowa lodówka na napoje, czy kompletna lada chłodnicza ze zintegrowanym zlewem - jesteśmy pewni, że znajdziesz u nas odpowiedni model.

Wszechstronne lady chłodnicze dla gastronomii

W przypadku lady chłodniczej do gastronomii nie trzeba dodawać, że nie tylko ważne jest, aby wystarczająco schłodzić jej zawartość. Ponadto musi oczywiście również odpowiadać wymaganiom odpowiedniej firmy. Przecież to duża różnica, czy lada gastronomiczna ma być używana tylko do przechowywania żywności i napojów, czy też jej zawartość powinna być również atrakcyjnie prezentowana gościom restauracji.

Istnieje duży wybór różnych modeli. Dlatego zwykle nie powinno być problemu ze znalezieniem odpowiedniego blatu chłodniczego, który byłby idealny do Twoich celów.

Co jest ważne przy zakupie lady chłodniczej do gastronomii

Jeśli chcesz kupić ladę chłodniczą lub ladę chłodniczą gastronomiczną, powinieneś rozważyć kilka rzeczy. Ponieważ im dokładniej wybrany model odpowiada Twoim wymaganiom i pomysłom, tym lepiej.

Poniższe punkty są szczególnie ważne przy zakupie lady chłodniczej do gastronomii:

 • rozmiar
 • Technologia chłodzenia
 • Sprzęt
 • Jaki powinien być rozmiar lady chłodniczej?

  Cool lady są dostępne w wielu różnych rozmiarach. Podczas gdy wyjątkowo kompaktowe lodówki mają nieco ponad 60 centymetrów szerokości, większe lady chłodnicze do gastronomii mają czasami szerokość ponad trzech metrów.

  Nie można oczywiście ogólnie określić, który rozmiar jest odpowiedni w Twoim przypadku. Decydujące znaczenie ma między innymi dostępna przestrzeń i zwykła ilość jedzenia i napojów, które chcesz w nim przechowywać.

  Dlatego przed zakupem warto poświęcić trochę czasu i zmierzyć dostępną powierzchnię. Gdy to zrobisz, możesz wybrać odpowiednią ladę chłodniczą w naszym sklepie.

  Jakie są technologie chłodzenia?

  Urządzenia chłodzące są dostępne z różnymi technologiami chłodzenia. Aby schłodzić wnętrze lady chłodniczej do odpowiedniej temperatury, można zastosować ciche chłodzenie lub chłodzenie konwekcyjne.

  Obie techniki chłodzenia mają zalety i wady. To, który wariant wybrać, zależy od indywidualnych pomysłów i przeznaczenia blatu.

  Urządzenia chłodzące z cichym chłodzeniem

  Stoły chłodnicze wyposażone w ciche chłodzenie mają agregat chłodniczy, który jest zwykle montowany na zewnątrz urządzenia. Ciche chłodzenie jest często określane jako chłodzenie statyczne. Ma tę szczególną zaletę, że lady chłodnicze z cichym chłodzeniem są bardzo ciche, dzięki czemu ich działanie w pokoju gościnnym nie jest odbierane jako uciążliwe.

  Poza tym lady chłodnicze z cichym chłodzeniem nadają się do przechowywania nieopakowanej żywności, która może wysychać stosunkowo szybko w przypadku urządzeń z chłodzeniem konwekcyjnym.

  Stoły chłodnicze z cichym chłodzeniem również mają pewne wady. Z jednej strony w dolnej części urządzeń jest zawsze o kilka stopni chłodniej niż w górnej. Fakt ten należy wziąć pod uwagę przy ustawianiu blatu.

  Z drugiej strony chłodzenie statyczne zwykle nie pozwala na szybkie schłodzenie, co może stanowić problem, zwłaszcza gdy lady chłodnicze są często otwierane.

  Lady chłodnicze z chłodzeniem konwekcyjnym

  Lady chłodnicze z chłodzeniem konwekcyjnym wyposażone są w wentylator. To wdmuchuje zimne powietrze do środka i zapewnia jego równomierne rozprowadzenie. W ten sposób można uniknąć zbyt dużych różnic temperatur w blacie chłodniczym.

  Poza tym chłodzenie konwekcyjne zapewnia, że ​​po otwarciu temperatura w środku zostanie szybko ponownie schłodzona.

  Podobnie jak lady chłodzące z cichym chłodzeniem, modele z chłodzeniem konwekcyjnym również mają pewne wady. Należą do nich w szczególności stosunkowo wysoki poziom hałasu oraz fakt, że przepływ powietrza spowodowany przez wentylator może bardzo szybko wysuszyć nieopakowaną żywność.

  Niemniej jednak lady chłodnicze do gastronomii są w większości przypadków wyposażone w chłodzenie konwekcyjne. Ponieważ zwłaszcza podczas serwowania napojów w ruchliwych placówkach gastronomicznych, zalety w zakresie wydajności zwykle wyraźnie przeważają nad ewentualnymi wadami.

  Budowa i wyposażenie lady chłodniczej

  Oprócz rozmiaru i technologii chłodzenia, jest oczywiste, że musisz również wybrać odpowiednią konstrukcję i wyposażenie do własnych wymagań. Dlatego zanim zdecydujesz się na model, powinieneś najpierw zastanowić się, co jest dla Ciebie ważne. Przykładowo, chcąc w atrakcyjny sposób zaprezentować asortyment napojów w swojej firmie, warto zdecydować się na ladę chłodniczą ze szklanymi drzwiami. W ten sposób Twoi klienci mogą na pierwszy rzut oka sprawdzić, jakie napoje masz w swojej ofercie, co z pewnością może mieć wpływ na sprzedaż.

  Z drugiej strony, jeśli chcesz umieścić ladę chłodniczą pod ladą, tak aby drzwi i tak były poza zasięgiem wzroku gości, lad chłodniczy ze szklanymi drzwiami nie jest absolutnie konieczny.

  Oprócz różnych drzwi dostępne są również lady chłodnicze ze zlewem i bez. Tutaj także decyzja należy do Ciebie. Ponieważ w zależności od warunków na miejscu, inny model może być właściwym wyborem.

  Ile kosztują lady chłodnicze dla gastronomii?

  Koszty, z którymi trzeba się liczyć kupując ladę chłodniczą do gastronomii mogą się znacznie różnić, przez co ogólne stwierdzenia w tym zakresie są prawie niemożliwe. Na przykład niedrogie, kompaktowe urządzenia chłodzące są dostępne w naszym sklepie za niecałe 1000 euro. W przypadku dużej lady chłodniczej, która oferuje miejsce na większe ilości napojów, można łatwo doładować kilka 1000 euro.

  Niezależnie od tego cena i tak nie powinna być jedynym kryterium przy zakupie lady chłodniczej do gastronomii. W końcu solidna konstrukcja jest bardzo ważna, szczególnie w przypadku lad chłodniczych, które są używane w sektorze profesjonalnym. Jeśli zapiszesz tutaj na złym końcu, zwykle musisz liczyć się z tym, że wybrany przez Ciebie model będzie się zepsuł znacznie szybciej i będziesz musiał stosunkowo wcześnie poszukać zamiennika.

  Ile energii zużywają lady chłodnicze dla gastronomii?

  Podczas gdy zmywarki i wiele innych urządzeń elektrycznych włącza się tylko wtedy, gdy jest to potrzebne, blat chłodniczy działa zwykle przez całą dobę. Dlatego nie należy lekceważyć poboru mocy danego modelu.

  Zasadniczo można oczywiście założyć, że zużycie jest większe, im większy jest odpowiedni licznik chłodniczy. Oprócz tego, oczywiście, znaczenie ma również to, jak często drzwi lady są otwierane. Ponieważ za każdym razem, gdy coś wyjmiesz, do środka dostaje się ciepłe powietrze, które nieuchronnie musi ponownie ostygnąć.

  Czyste lady chłodnicze

  Temat higieny odgrywa ważną rolę w gastronomii. Oczywiście dotyczy to również lad chłodniczych, które należy regularnie czyścić. To nie tylko zapobiega tworzeniu się zarazków. Ponadto dobrze utrzymana lada chłodnicza do jedzenia zwykle wystarcza na znacznie dłużej.

  Jeśli regularnie dbasz o sprzątanie, wymagany wysiłek jest zwykle do opanowania. Upewnij się, że używasz najłagodniejszego możliwego środka czyszczącego i miękkiej szmatki, aby nie zarysować powierzchni blatu chłodzącego. W razie potrzeby możesz oczywiście wyczyścić istniejące szklane drzwi dostępnym w handlu środkiem do czyszczenia szkła.

  Kup wysokiej jakości lady chłodnicze do gastronomii

  Jeśli szukasz nowej lady chłodniczej do gastronomii, to dobrze trafiłeś. Ponieważ w naszym sklepie internetowym znajdziesz duży wybór lad chłodniczych na każdą potrzebę.

  Kup wygodnie online nową ladę chłodniczą do gastronomii. Szybko i niezawodnie dostarczamy Twoje zamówienie pod wskazany przez Ciebie adres. Oprócz niskich cen robiąc zakupy w naszym sklepie zyskujesz wysokiej jakości produkty i pierwszorzędną obsługę, którymi już zaimponowaliśmy niezliczonym klientom